TworzymyGłos Regionu

Rozwój szpitala, a oczekiwania pacjentów - spotkanie wicewojewody lubuskiego we Wschowie

Piątek, 19 kwietnia 2019 o 17:18, aktualizacja Sobota, 18 maja 2019 o 16:17, autor: 6 1534
Rozwój szpitala, a oczekiwania pacjentów - spotkanie wicewojewody lubuskiego we Wschowie

Wicewojewoda lubuski, Wojciech Perczak oraz dyrektor Wydziału Zdrowia Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim dr Bożena Chudak spotkali się 18 kwietnia ze starostą powiatu wschowskiego Andrzejem Bielawskim i prezesem Nowego Szpitala we Wschowie.

Jak mówił wicewojewoda Wojciech Perczak spotkanie służyło ustaleniu zgodności kierunków rozwoju szpitala z oczekiwaniami pacjentów.
- Chcieliśmy zapoznać się dokładnie z tym, czy plany rozwoju szpitala, które są opracowywane przez prywatną firmę, zgodne są z oczekiwaniami polityki rządu, ze strategią rozwoju województwa i systemem uporządkowania usług medycznych. 
Z kolei starosta Andrzej Bielawski podkreślał, że samorząd powiatowy wspiera szpital w jego działaniach rozwojowych.
- Rozmawialiśmy o kierunkach rozwoju szpitala. Pan prezes informował między innymi, że podjęto decyzje o wybudowaniu nowego obiektu, zakładu opiekuńczo leczniczego, co nas bardzo cieszy - mówił starosta Bielawski.
(rak/foto: powiat)
REKLAMA

Komentarze (6)

avatar

avatar
~Popieram..?
19.04.2019 19:00

Popieram..., ale czy to czasami nie kolejna kampania przedwyborcza do Parlamentu Europejskiego...?, bowiem co do firmy prywatnej może mieć Starosta i Wojewoda ##### ?

avatar
~Gekon
19.04.2019 19:55

Drwià z nas! Przecież szpital we Wschowie jest PRYWATNY i nastawiony na ZYSK! Niech właściciel zainwestuje swoje pieniądze i niech zarabia.

avatar
~Tolek
19.04.2019 21:58

Niestety prywatny szpital jest nastawiony tylko na zysk. Zwolnienia pracowników, najniższa krajowa pensja dla pracowników dokładnie obowiązków mobbing. Tak wygląda praca w naszym szpitalu. Niech pan starosta porozmawia z pracownikami póki jeszcze nie zostali wywaleni na bruk. We Wschowie powinien powstać szpital chociażby w 51 % zarządzany przez powiat. Tak jak jest w Rawiczu. Bo w tym źle się dzieje.?

avatar
~Andrzej
19.04.2019 22:33

Właściwie czy ten szpital jest czy nie to nie ma znaczenia . Przecież jeszcze on nikogo skutecznie nie wyleczył a poważne zabiegi i wypadki wykonuje się albo w Nowej Soli lub w Lesznie lub w Głogowie . On funkcjonuje tylko w świadomości ludzkiej że jest i człowiek czuje się bezpieczny że mamy szpital . Co do jego funkcjonowania i higieny w nim panującej to jest to okres powojenny i daleko mu do obecnych standardów europejskich .

avatar
~Adaś
20.04.2019 12:34

Mówimy o nim nie pochlebnie ale nie chcemy go stracić ….. a jak do tego tak mocno go wspiera p. Starosta Bielawski to przynajmniej mentalnie mamy taki wewnętrzy spokój. Chociażby dlatego, że jak serducho "stanie" to szybko przyjadą i "coś" zrobią, no chociażby "coś" . Z całej informacji największą niewiadomą jest ta pomoc i wsparcie p. Starosty, na czym to ona może polegać ? Tak konkretnie , ze dwie przykłady - co uczynił p. Starosta aby temu szpitalowi lepiej się działo a w konsekwencji nam pacjentom ? Może ja nie wiem, a bardzo chciałby wiedzieć, może szpital ma jakąś ulgę w podatku, może urząd starostwa wspomógł ten tak ważny ZOZ w zakupie np. maszyny do hemodializ ? Takie gadanie - cyt. " Chcieliśmy zapoznać się dokładnie z tym, czy plany rozwoju szpitala, które są opracowywane przez prywatną firmę, zgodne są z oczekiwaniami polityki rządu, ze strategią rozwoju województwa i systemem uporządkowania usług medycznych. " - jest naprawdę bardzo wyzywające. Najpierw władze doprowadziły i nie zapobiegły upadkowi szpitala państwowego we Wschowie a teraz po przebudzeniu się "oczekują " niezwykłości w opiece konstytucyjnej ludności tu zamieszkałej ? Panie wojewodo, czy o cuda Wielkanocne chodzi ? Jakaż to polityka rządowa skoro oparta jest w tak ważnej kwestii na niezależnej, autonomicznej decyzji prywatnej firmy...… co strategia rozwoju województwa ma do biznesu p. X,Y,Z ? Ci Panowie wykonują w swojej placówce to co daje im dochód i utrzymanie i nie koniecznie musi się mieścić w wizji (obowiązkach) wojewody z systemem uporządkowania usług medycznych. Panie wojewodo, aby mieć realny wpływ na stan zdrowia populacji, należy mieć i zarządzać swoją placówką w autonomicznej decyzji i to dopiero wtedy konstytucyjnie można by powiedzieć , że jest to polityka rządu i strategia rozwoju województwa w usługach medycznych. Na teraz są to chęci które proszę nie konfrontować z p. Bielawski a jedynie rano o 7h z pacjentami kolejkowymi w szpitalu. Prawdę nie usłyszy Pan w gabinetach. Pan jako wojewoda moc sprawczą w prywatnej firmie ma taką, jaki jest na dzisiaj poziom lecznictwa w m. Wschowa czyli teoretyczną, prawdopodobną, przypuszczalną ….. czy to przypadek, niebawem konferencja - Wschowa w Europie . Adaś

avatar
~Ja cię nie mogę ...!
24.04.2019 09:50

O to przykład - powiedziałbym; klasyczny przykład" - na to jak można zaistnieć w naszych mediach tematem zastępczym, a zarazem propagandowym swojej partii !!!, partii która opanowała starostwo i nie ma pomysłu na siebie jak zarządzać naszymi sprawami, ale ma pomysł jak zaistnieć w mediach promowaniem się i swoich w kampanii przedwyborczej do Parlamentu Europejskiego !!!!!!. Jak długo Oni będą bałamucić .....?, jak długo ....?. W ich ustach słowo, hasło ..."Rozwój szpitala, a oczekiwania pacjentów...... i coś tam, coś tam ....." to jak zaproponowanie rolnikom powiatu Wschowskiego przez ich eksperta / ekspertkę od agencji rynku rolnego uprawę TRZCINY CUKROWEJ ew. uprawę BANANÓW !!!!!. Tyler oni mają wspólnego z Szpitalem Prywatnym we Wschowie !!!!. Ja cię nie mogę !

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl