TworzymyGłos Regionu

Rozszerzona rzeczywistość w Zanie

Środa, 25 kwietnia 2018 o 13:49, aktualizacja Środa, 25 kwietnia 2018 o 13:48, autor: 9 2623
Rozszerzona rzeczywistość w Zanie

W I LO  im. Tomasza Zana we Wschowie, 24 kwietnia, odbyły się kolejne zajęcia w ramach projektu “Technologicznie gotowi-rozszerzona rzeczywistość’. Zajęcia poprowadził Erwin Garbarczyk z Fundacji FUCCO w Lesznie.

Elżbieta Przygoda, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego we Wschowie podczas rozpoczęcia i wstępu do zajęć przypomniała o sukcesach osiągniętych przez uczniów Krzysztofa Grabki, nauczyciela informatyki. Dyrektor doceniła także zapał do pracy informatyka i jego umiejętność zarażania swoją pasją innych.

Realizowane zajęcia są kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy “Technologicznie gotowi- Druk 3D”. Podczas zajęć uczestnicy poznawali zasady projektowania dodatkowej rzeczywistości wirtualnej.

- W założeniach mamy to , aby młodzież  szkolna klas licealnych miała możliwość zetknięcia się z nowoczesnymi technologiami, które nie wynikają z programu nauczania informatyki w szkole ponadgimnazjalnej. Świat pędzi tak szybko, takie zmiany technologiczne wokół nas zachodzą, że programy za tym nie nadążają. Chcieliśmy stworzyć taką możliwość aby z tymi nowinkami technologicznymi takimi jak np drukowanie 3D czy jak w tej chwili, rozszerzona rzeczywistość, nasza młodzież miała okazję się zetknąć - nauczyciel informatyki w I LO we Wschowie, Krzysztof Grabka.

Zajęcia w ramach projektu “Technologicznie gotowi- rozszerzona rzeczywistość”  poprowadziła fundacja FUCCO z Leszna, z którą w ubiegłym roku szkoła podpisała umowę o współpracy.

- Fundacja FUCCO powstała po to, aby promować nowoczesne technologie. Jako trenerzy prowadzimy różnorodne szkolenie m. in w szkołach z zakresu nowych technologii, czyli wdrażaniem tych technologii do placówek  oświatowych. Są to m.in druk 3D, skan 3D, drony. Sami sobie tworzymy kadrę pracowniczą, już w tym momencie uczniowie, którzy przeszli nasze szkolenia i zdobyli pewne umiejętności, są w stanie dla nas wytwarzać czy wykonywać pewnie zajęcia -  Erwin Grabarczyk, trener fundacji FUCCO.

Podczas zajęć obecny był również Wojciech Kuryłło, wicestarosta powiatu wschowskiego, który przyznał, że zarząd wschowski jest jak najbardziej pozytywnie nastawiony do tego typu inicjatyw.

- Wspieramy nauczycieli, wspieramy dyrekcję liceum. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nie stoimy w miejscu, że idziemy na przód i wychodzimy naprzeciw nowym technologiom - mówił wicestarosta.

Więcej w materiale filmowym zamieszczonym poniżej.(julka)

REKLAMA

Komentarze (9)

avatar

avatar
~wschowiak
25.04.2018 14:56

Cóż za piękny materiał promocyjny na wybory! Na zdjęciu numer jeden prawdziwy talent + wybitny samorządowiec ,specjalista od Novella. Na zdjęciu numer dwa wybitny samorządowiec ,specjalista od bukietów tym razem bez kwiatów. Z nimi czeka nas rzeczywistość "cyfrowa" w skrócie Wschowa 2.0. Nie dajmy się nabrać!

avatar
~scifi
25.04.2018 21:24

Hahahahahaha uwielbiam jak ludzie w każdym dosłownie poście znajdują podtekst polityczny. Ludzie dajcie trochę na wstrzymanie, nie dookoła polityki świat się kręci.

avatar
~Uczeń LO Leszno
25.04.2018 20:00

A w lesznie możemy pomarzyć jedynie o takich szkoleniach :/

avatar
~Ziom
25.04.2018 21:29

Aż normalnie bukietu brak niewiadomo co z rękoma zrobić

avatar
~zazdrosnik
26.04.2018 06:56

szkoda, ze mury szkoly opuscilem juz 4 lata temu, wtedy nie bylo takich projektow :(

avatar
~as
26.04.2018 07:25

po co tam vice starosta?

avatar
~tomasz_mazur
26.04.2018 08:03

Bardzo razi mnie propaganda obecna często w tekstach "Naszych Wschowskich Spraw". Warto przeczytać powyższy artykuł, popatrzyć na tytułowe zdjęcie i samemu/samej ocenić, czy mamy tutaj do czynienia z obiektywnością i niezależnością dziennikarską.

avatar
~wychowawca
26.04.2018 08:20

gdzie mozna takie szkolenia pozyskac?

avatar
~marzenka
27.04.2018 09:41

fucco.pl tak trudno znalezc w necie?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl