TworzymyGłos Regionu

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Pocztówka wielkanocna”

Piątek, 12 kwietnia 2019 o 12:17, aktualizacja Wtorek, 16 kwietnia 2019 o 12:19, autor: 0 814
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Pocztówka wielkanocna”

Zbliża się Wielkanoc, z tej okazji Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy we Wschowie zorganizowała konkurs plastyczny na pocztówkę wielkanocną, bowiem od dawna jest to jedna z najpopularniejszych form składania sobie życzeń świątecznych.

Warto wspomnieć, że samo słowo „pocztówka” wymyślił Henryk Sienkiewicz. Ukrywający się pod kobiecym pseudonimem autor w 1900 r. wygrał konkurs na słowo mające zastąpić niepopularny wówczas rusycyzm „otkrytka”. Na otrzymanych przez nas pracach nie mogło zabraknąć tradycyjnych motywów – zajączków wielkanocnych, baranków, kurczaczków czy kolorowych pisanek. Podziwiałyśmy to, jak starannie zostały wykonane, ile kreatywności i pomysłowości mieli uczestnicy i to, jak różnorodne techniki zastosowali. Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce 11 kwietnia 2019 r. Z 47 otrzymanych prac wybraliśmy siedem, które nagrodziliśmy.

Autorami zwycięskich pocztówek są Katarzyna Matuszewska z kl. IV e  i Antonina Prałat z kl. V a Szkoły Podstawowej nr 2, Liwia Kusyk z kl. IV i Alicja Domaradzka z kl. V Szkoły Podstawowej w Lginiu, Mateusz Olek z kl. VI Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz Olaf Pawlus z kl. V a i Amelia Zasowska z kl. VI b Szkoły Podstawowej nr 1. Gratulujemy!

(BP)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl