TworzymyGłos Regionu

Rozmowy Wschowy – rusza projekt dialogu społecznego. Goście: Elżbieta Polak i Waldemar Sługocki

Piątek, 19 kwietnia 2019 o 14:59, aktualizacja Czwartek, 25 kwietnia 2019 o 21:54, autor: 18 1371
Rozmowy Wschowy – rusza projekt dialogu społecznego. Goście: Elżbieta Polak i Waldemar Sługocki

Już 26 kwietnia w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Wschowa odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu Rozmowy Wschowy. Jest to nowy projekt dialogu z mieszkańcami. Wezmą w nim udział marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak i senator Waldemar Sługocki. Burmistrz Konrad Antkowiak zaprasza wszystkich mieszkańców - tematem pierwszego spotkania będzie Wschowa w Europie.

- Chcemy stworzyć przestrzeń, w której mieszkańcy będą mogli swobodnie rozmawiać na tematy jakie ich nurtują. Mieszkańcy muszą wskazać w jaką stronę rozwijać ma się miasto, jak ma kształtować się polityka senioralna, jak zorganizować kulturę czy jakie inwestycje są najbardziej potrzebne. Dlatego chcemy spotykać się z mieszkańcami i ich słuchać – mówi burmistrz Konrad Antkowiak. – Rozmowy Wschowy mają być przestrzenią do dialogu mieszkańców z urzędnikami, dyrektorami placówek kulturalnych czy ekspertami w danej dziedzinie. Dzisiaj rozpoczynamy ten projekt, a naszymi rozmówcami będą między innymi marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak oraz senator Waldemar Sługocki. Tematem pierwszego spotkania będzie  Wschowa w Europie, serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców naszej gminy.

Spotkanie odbędzie się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Wschowa w piątek, 26 kwietnia o godzinie 17.00.

(rak/ zdjęcia Elżbiety Polak i Waldemara Sługockiego pochodzą z ich oficjalnych profili na facebooku)

REKLAMA

Komentarze (18)

avatar

avatar
~Adaś
19.04.2019 17:00

Bardzo podoba mi się sam zamysł ale pomału zaczynam powątpiewać w Pana burmistrza zamiary i dążenia..... bo jak to się ma do tak oczywistego i deklarowanego oczekiwania suwerena na zmiany już raz przecież przez Pana deklarowane ? Pan sam aliści w swojej kampanii wyborczej (październik) pięknie nam wyliczał co należy przebudować, co zostało zlekceważone przez byłych burmistrzów i czym się Pan zajmie od momentu stania się nowym rządzącym ( np. deptak ul. Westerplatte, senior taxi itd.) . Czyli co …. znowu w bloki startowe, cofamy się do 11.2018 bo Pan nic nie wie ? Minęło szczęść miesięcy, miał Pan za to zapłacone a wynika z tego, że stoimy dalej na "ściernisku" p. burmistrzu ? Cyt. " Mieszkańcy muszą wskazać w jaką stronę rozwijać ma się miasto, jak ma kształtować się polityka senioralna, jak zorganizować kulturę czy jakie inwestycje są najbardziej potrzebne. " …… no halo, po sześciu miesiącach Pan daje nam do zrozumienia, że dalej nie wie jaki ma Pan budżet i jak go spożytkować , co mieszkańcy od Pana oczekują ….. o nie, już nie oczekują a żądają ? ! Czy Pan nie bywa na Sesjach gdzie radni wyliczają potrzeby ? Zwykłe, ziemskie sprawy, już tylko naprawy dróg i elewacji, łatanie uszkodzonych rynien i wymiany żarówek, same drobiazgi, bo o inwestycjach nie ma mowy więc "konferencja - Wschowa w Europie" wręcz napawa śmiechem. Czy to już nie zaczyna się polityka medialna dla zamazania szarej rzeczywistości i zakrycia braków w kwalifikacjach zawodowych samego p. burmistrza ? No tak to wygląda. Pan rozpasał urząd, najmuje nowych ludzi za wysokie wynagrodzenia a tym samym uszczupla budżet inwestycyjny...…. już nie wiem, czy w ogóle tak można go nazywać ? Wschowa w Europie, ……. geograficznie tak ale w żaden sposób nie wpasowana w rozwój gospodarczy UE, z wieloletnimi zaniedbaniami urbanistycznymi i mentalnością "skaleczonego" seniora. Wschowa z potencjałem historycznym i kolejnymi włodarzami o wyidealizowanych swoich możliwościach..... "upiększony" burmistrz na kamieniach . Adaś

avatar
~Realista
19.04.2019 21:24

Dla każdego kto ma zdrowy rozsądek albo realne doświadczenie zawodowe, CV pana Antkowiaka było od początku wodolejstwem. Kilka osób przed tym zresztą ostrzegało. Niestety Wschowa dała się kupić medialną kampanią na glinianych nóżkach więc najwyraźniej przytaczając klasyka: to jest burmistrz na miarę naszych możliwości. Skoro mieszkańcy są tak bardzo spragnieni ładnych słówek, to pozostaje przez następne 3 lata tych słówek i obietnic słuchać i brać udział w bezcelowych dyskusjach. No i możemy zatrudnić jeszcze w urzędzie kolejnego specjalistę od mediów i PRu, żeby ładnie o włodarzach pisał.

avatar
~do Adasia
20.04.2019 19:13

Zgadza się wszystko, co napisałeś. Ciekawe ile "kosztuje" wschowskie społeczeństwo dyrektor z Gorzowa?

avatar
~"Wschowa w Europie"?
19.04.2019 17:44

Czy to jakiś żart na który nabrał się "aktywista" tego forum "Adaś"....?, może na początku ze względu na ubogi stan naszego miasta to przydałby się temat "Wschowa w Województwie"?......, po drugie : - czy to nie ma aby związku z wyborami i kampania wyborcza tego pana do Parlamentu Europejskiego ......?. Wschowa i Europa - wolne żarty ...........

avatar
~do - "Wschowa w Europie"
20.04.2019 11:10

… nabrał się "aktywista" tego forum "Adaś" - jakoś nie rozumiem, a może to ty zostałeś z rozumowaniem z tyłu ? Czy ty jesteś w stanie w ogóle zrozumieć słowa "Adasia" - "upiększony" burmistrz na kamieniach ?

avatar
~wschowiak
19.04.2019 20:48

Antkowiakowi powinien zorganizować konferencje "Wschowa w powiecie" zaprosić burmistrza Sławy i zapytać jak to się robi? A on dalej jak dziecko we mgle. Ale z naszych pieniazkow już przytulil 70 tysiecy

avatar
~słońce peru=mistrz bajeru
19.04.2019 21:19

Chcemy stworzyć przestrzeń, w której mieszkańcy będą mogli swobodnie rozmawiać na tematy jakie ich nurtują. Mieszkańcy muszą wskazać w jaką stronę rozwijać ma się miasto, DEPTAK, jak ma kształtować się polityka senioralna?SENIOR-TAXI, jak zorganizować kulturę czy jakie inwestycje są najbardziej potrzebne TOALETY W PARKACH. Czego ty chłopcze znowu nie wiesz? A cała impreza znowu się skończy nadmuchaniem baloników i puszczenie w niebo, i znowu na jakiś czas spokój z wschowską gawiedzią

avatar
~Żenua
20.04.2019 09:47

Ooo. Swita PO przyjedza przekonac mieszkancow zeby oddali na nich glos w maju? A przepraszam ile ta impreska znowu bedzie kosztowala? Pewnie rownowartosc kawalka chodnika np. na zaciszu, bo obiadek albo kolacyjka musi byc. A taki byl doswiadczony, takie mial plany a tu tak naprawde poziom pomocy administracyjnej. A w BIP kolejny nabor na kierownika, ktory nie musi miec zadnego doswiadczenia. Nastepny spadochron, kolega od motorka?

avatar
~do ~Żenua
20.04.2019 11:10

Jaka równowartość kawałka chodnika na Zaciszu ? . Najpierw zorientuj się w temacie a potem nie wypisuj głupot . Ten" kawałek chodnika " to wybudowano na ul Czeskiej . I to jest nie " kawałek chodnika " lecz kompletna droga z infrastrukturą drogową ( miejsca parkingowe , oświetlenie , przejścia dla pieszych i tablice świetlne przy tych przejściach ) Myślę że twoje przemyślenia nie są warte nawet funta kłaków a co dopiero te opowiastki o Zaciszu , ty chłopie jeszcze funkcjonujesz w erze Czopka który faktycznie budował chodniki i drogi nie dłuższe niż 100 mb .

avatar
~Żenua
20.04.2019 12:33

Przeczytaj. Chociaz raz ze zrozumieniem co napisalem. Chodzilo mi o to, ze zamiast wydawac kase na takie pierdoly to by chodnik zrobil. Chociaz kawalek. Zalapales?

avatar
~Rychu
20.04.2019 12:08

Debatę najlepiej zrobić na stadionie lub nad stawami !

avatar
~Do Rycha.
20.04.2019 19:01

Tereny Ikea Industry beda lepsze.

avatar
~Eko
21.04.2019 22:47

Wschowa w europie? Polska jest w europie a przecientny mieszkaniec wielkiej brytani nie wie gdzie lezy polska. Tak jest bo polska bie liczy sie na arenie europejskiej Nie liczy sie z wielu powodow. Europa zachodnia wyprzedzila nas o ponad 30 lat i niestety od kilku lat juz tylko ucieka. Chcialbym napisac wiecej smutnych slow na temat naszego kraju ale to nie ma żadnego sensu rozpisywac sie ktorą kategorią jestesmyw europie. Wschowa to ladne miasto lecz jej miejsce w europie jest niewiele znaczace.

avatar
~Mieszkaniec
22.04.2019 23:02

To kampania wyborcza a nie spotkanie z senatorem w naszej sprawie już widziałem jego wypowiedzi na temat my w Europie ??? Jeszcze z komuchami razem startują !!! Burmistrz się nam kończy na samym początku ???

avatar
~151 dzień nowego burmistrza
23.04.2019 09:57

Jest zrealizowana obietnica wyborcza i to półmetek już minął.Nawet się nie zorientowaliśmy że nowy burmistrz taki słowny; "Minął półmetek pilotażowego programu darmowych przejazdów taksówką dla seniorów w Kościanie. Projekt cieszy się sporym zainteresowaniem i liczba kursów rośnie. Program ma więc szansę, by pozostać na stałe. " A nie zaraz to nie u nas? U nas będziemy rozmawiać o Ełropie z wybitnymi Ełropejczykami. Moderator? Pewnie nasz lokalny ełropejczyk-kłamczuszek.

avatar
~152 dzień nowego burmistrza-do znudzenia
24.04.2019 10:38

Proszę wymienić jeden sukces burmistrza Antkowiaka do momentu objęcia tego urzędu. Może chociaż odezwą się beneficjenci NOWEGO UKŁADU? Wątpię. Panie Konradzie , albo Panie Ziomku , śmiało walcie o swoich sukcesach!

avatar
~Studentka III wieku
24.04.2019 11:10

A jak tam kolejny "nowy projekt" burmistrza śniadanie z dziennikarzami? Poprzednie a zarazem pierwsze śniadanie okazało się niestrawne !

avatar
~Słowo na niedzielę
26.04.2019 06:58

Nie jest żle z poziomem naszych elit, przeczytajcie co powiedział Nasz Polski delegat do Rady Mędrców Europy; - Bardzo chcieliśmy, żeby Chiny miały wolność. A Chiny to jest taki duży samochód z dwiema przyczepami z tyłu. A Polska to mercedes albo ford czteroosobowy. On może 200 kilometrów na godzinę jechać, a pani da 200 jechać tym Chinom z tymi przyczepami. Nie mogą tak jechać, bo nas pozabijają - mówił Wałęsa. - Gdyby Chiny odzyskały, tak wolność jak Polska, to przyjechałoby przynajmniej miliard Chińczyków podziękować Wałęsie za to, że mają wolność. To by liści na drzewie nie starczyło, bo oni wszystko jedzą

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl