TworzymyGłos Regionu

Recital gitarowy Karola Woźniaka w MZW - piątek 26.07

Piątek, 26 lipca 2019 o 14:00, aktualizacja Poniedziałek, 29 lipca 2019 o 11:44, autor: 0 867
Recital gitarowy Karola Woźniaka w MZW - piątek 26.07

26 lipca w Muzeum Ziemi Wschowskiej przy Pl. Farnym 3, odbędzie się recital gitarowy Karola Woźniaka. Koncert, na który jest wstęp wolny, odbędzie się w ramach Lata z Muzeum. Kim jest Karol?

Karol - rocznik 1997, pochodzi ze Wschowy i jest gitarzystą klasycznym. Uczył się w PSM I st. im. Karola Kurpińskiego we Wschowie, ukończył ją w klasie gitary mgr Urszuli Szymkowiak. Kolejnym etapem ścieżki szkolnej, była Państwowa Szkoła Muzyczna II st. im. Romana Maciejewskiego w Lesznie. 

Karol jest obecnie studentem AM im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Klasę gitary prowadzi prof. dr. hab. Piotr Zaleski. Wschowianin zaczął grę na instrumencie w wieku 10 lat, choć miłość do gitary zaczęła się wcześniej. Jego repertuar jest zróżnicowany. Gra utwory muzyki dawnej, ale też współczesnej. Brał udział w wielu konkursach gitarowych, których jest laureatem. 

Był stypendystą Rektora wrocławskiej Akademii Muzycznej w roku akademickim 2017/2018. Miał przyjemność koncertować z orkiestrą Filharmonii Lubelskiej oraz Orkiestrą Kameralną Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu.

(Foto: Muzeum Ziemi Wschowskiej)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl