TworzymyGłos Regionu

Ranking kredytów gotówkowych – RRSO

Środa, 29 lipca 2020 o 14:47, autor: 0 358
Ranking kredytów gotówkowych – RRSO

Oferty kredytowe są bardzo różne, wszystko za sprawą dużej konkurencyjności pomiędzy bankami. Dodatkowo możemy skorzystać z ofert z sektora pozabankowego, który stara się również być konkurencyjny w stosunku do bankowych monopolistów. Jest to idealna sytuacja dla przyszłych kredytobiorców, którzy mają szansę skorzystać z promocyjnych ofert kredytowych.

Idealnym rozwiązaniem dla nich jest ranking kredytów gotówkowych dostępny na https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe, który zestawia wszystkie najlepsze oferty i pozwala na ich porównanie. Jak wybrać najlepszą ofertę kredytową i na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Kredyt gotówkowy w dobie pandemii COVID-19

Zanim weźmiemy kredyt gotówkowy, warto zdać sobie sprawy z nowej rzeczywistości. Wiele branż zostało dotkniętych przez wirusa, podobnie jest z sektorem bankowym. Pomimo obniżonych stóp procentowych banki bardzo niechętnie przyjmują wnioski, ograniczając ryzyko kredytowe do zera. Po zmniejszeniu restrykcji sytuacja się rozluźniła, ale banki są bardzo sceptycznie. Głównie dlatego, że w pierwszej fazie nie wiadomo było, w jaki sposób zamrożenie gospodarcze odbije się na społeczeństwie. Szczególny problem miały osoby, które prowadzą działalność gospodarcza lub osoby zatrudnione na inną umowę, niż ta o pracę na czas nieokreślony. Dlatego, zanim przystąpimy do wypełnienia wniosku, warto dokładnie przeanalizować naszą indywidualną sytuację ekonomiczno-bytową, aby sprawdzić, czy zdolność kredytowa będzie dla banku odpowiednia.

Jak poprawić naszą zdolność kredytową?

Nie wszyscy wiedzą, ale nasza zdolność kredytowa może zostać poprawiona i stać się bardziej atrakcyjna dla banku i często nie musimy, wkładać zbyt wiele pracy by tak się stało. Już niewielkie zmiany wpłynął na naszą zdolność tak, że wzrośnie ona o parę punktów procentowych. Jeśli jesteśmy posiadaczami kart kredytowych, warto zlikwidować produkty finansowe, zanim weźmiemy zobowiązanie. Karty kredytowe traktowane są przez bank jako otwarty kredyt nawet, jak nie korzystamy z nich na co dzień. Innym rozwiązaniem, które może zwiększyć naszą zdolność kredytową, jest zmiana rodzaju umowy z umowy zlecenia na umowę o pracę. Nawet jeśli zarabiamy więcej na umowę o działo, bank przychylniej patrzy na umowę o pracę. Rozmowa z pracodawcą powinna pomóc i niewielkie zmiany mogą znacząco wpłynąć na wzrost naszej zdolności kredytowej, a warto pamiętać, że im mniejsze ryzyko kredytowe po stronie banku, tym chętniej otrzymamy zobowiązanie.

Zdolność kredytowa – czy ma znaczenie?

Zdolność kredytowa to najważniejszy wskaźnik, jaki bank bierze pod uwagę, przyznając pozytywną akredytację. W jej skład wchodzi wiele składowych, które w zależności od banku mogą się różnić. Zmiennymi są takie wartości jak: comiesięczne wynagrodzenie, które wpływa na nasze osobiste konto, comiesięczne wydatki, ilość osób stanowiących wspólne gospodarstwo domowe, historia kredytowa, wiek, miejsce zamieszkania, wykonywany zawód, czy umowa, jaka go normuje. Wszystkie wypisane zmienne wpływają na ocenę ryzyka kredytowego. Oczywiście im mniejsze ryzyko kredytowe, tym chętniej bank przyzna nam zobowiązanie.

Ranking kredytów gotówkowych - RRSO jak wpływa?

Jeśli chodzi kredyt gotówkowy ranking RRSO, jest bardzo ważnym wskaźnikiem, gdyż to od niego zależy całkowita cena kredytu gotówkowego. Osoby, które nie znają się na rynku kredytowym, często uważają, ze głównym kosztem jest oprocentowanie, jednak to ile będzie całościowo kosztował kredyt, stanowi RRSO. Jeśli interesuje nas najniższe RRSO kredyt gotówkowy będzie bardzo atrakcyjny, gdyż im niższe RRSO, tym tańszy będzie kredyt. RRSO zawiera w sobie nie tylko koszty związane z oprocentowaniem, ale także prowizją, ubezpieczeniem i wszelkimi kosztami związanymi z obsługą kredytową. Dlatego, jeśli zależy nam na niskim RRSO kredyt gotówkowy, powinien być wyselekcjonowany,  tym celu warto skonsultować się z doradca kredytowym bądź skorzystać z rankingu kredytów gotówkowych.

Ranking kredytów gotówkowych

Kredytobiorcy szukający najlepszej oferty kredytowej mogą korzystać z przygotowanych rankingów kredytowych, które nie tylko ułatwiają wybór, ale także są idealnym źródłem wiedzy o rynku kredytowym. Jest to szczególnie atrakcyjne zestawienie dla osób, które nie korzystały wcześniej z bankowych zobowiązań. W pierwszej kolejności, zanim przystąpimy do selekcji ofert kredytowych, warto dokonać diagnozy indywidualnej sytuacji kredytowej, aby sprawdzić jaka wysokość kredytu i jaka comiesięczna rata będzie odpowiednia dla naszych finansów, taka wiedza jest niezwykle ważna. Szukając oferty promocyjnej, warto w pierwszej kolejności sprawdzić regulamin promocji takiego kredytu, aby nie okazało się, że ta oferta jest powiązana z dodatkowymi kosztami, które po dodaniu do ogólnego kosztu, wcale nie będą takie promocyjne, jak nam się na początku wydawało. Ranking kredytów gotówkowych daje możliwość do obserwacji ofert, które pojawiają się na  rynku kredytowym i wyboru tej najlepszej, dostosowanej do naszych indywidualnych potrzeb i możliwości. Jednak musimy być na to uczuleni, że nie wszystkie oferty są rzeczywiste tymi korzystnymi.

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Chirurg przyjmuje
Chirurg przyjmuje
Oferuje usługi
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl