TworzymyGłos Regionu

Przerwa w pracy

- jak przekuć ją w zalety, w oczach przyszłego pracodawcy?

Poniedziałek, 06 lipca 2020 o 22:56, aktualizacja Czwartek, 25 czerwca 2020 o 22:59, autor: 0 172
Przerwa w pracy

Wiele osób, które przez kilka miesięcy, a może nawet lat były bezrobotne okrywa się poczuciem wstydu. Warto nauczyć się, jak na rozmowie kwalifikacyjnej przekuć swoją przerwę od zatrudnienia w zaletę. Kilka prostych zabiegów sprawi, że wydamy się dużo bardziej atrakcyjnymi pracownikami.

Zalety, jakie może mieć przerwa od pracy.

Jeśli jesteś studentem i postanowiłeś na rok zawiesić naukę i pracę, by podróżować, jeśli jesteś mamą, która postanowiła pięć lat spędzić z małymi dziećmi, zamiast oddawać je do przedszkola, a może byłeś wypalony zawodowo i postanowiłeś zrobić sobie roczną przerwę od pracy?

Bezrobocie ma różne oblicza i nie zawsze związane jest z nieróbstwem i lenistwem. Student zwieszający naukę i pracę, który postanowił przez rok podróżować po świecie, może wiele się nauczyć. Szlifuje języki obce, uczy się zaradności, organizowania czasu, poznaje wielu interesujących ludzi, poznaje świat i rynek pracy z zupełnie innej strony. Informując rekrutera o tych wszystkich zaletach, nie wyglądamy w jego oczach, jak leniwi ludzie, którym nie chciało się pracować, tylko jak pasjonaci życia.

Praca w domu, przy opiece nad dwójką dzieci oczywiście może wiązać się jedynie ze sprzątaniem, podawaniem obiadów, spacerami, nauką dzieci i oglądaniem mnóstwa seriali w telewizji. Można jednak dodatkowy czas wykorzystać na wiele innych sposobów, które sprawią, że zapunktujemy, w oczach przyszłego pracodawcy. Mamy opiekujące się dziećmi, mogą blogować, stworzyć własną stronę www, tworzyć ubranka dla dzieci na szydełku, a potem je sprzedawać, pisać artykuły na zlecenia, trenować, oddawać się swoim pasjom, uprawiać ogród ze zdrową żywnością i robić wiele, wiele innych wartościowych rzeczy. Każdy rekruter słysząc o tym, jak twórczo spędziliśmy ostatnie pięć lat naszego bezrobocia, będzie pod wrażeniem.

Wypalenie zawodowe to kolejny powód, dla którego niektórzy potrzebują dłuższej przerwy od pracy. Dobrym rozwiązaniem jest regularne wchodzenie na stronę
Pracuj.pl, przeglądanie najnowszych ofert pracy i poszukanie innej ścieżki kariery. Oferty pracy są teraz tak zróżnicowane, że każdy ma szansę znaleźć coś dla siebie. Decydując się na przerwę od pracy, możemy poszukiwać nowych pasji, realizować się, odpoczywać. Bez względu na to, czy znajdziemy nową pracę, czy wrócimy do poprzedniej, możemy żyć tak, by mieć czym się pochwalić rekruterowi, u którego będziemy starali się o nową pracę, po przerwie.

Pewność siebie, zamiast popadanie w kompleksy, jest kluczem do dobrego i twórczego przedstawienia tego, co robiliśmy w trakcie bezrobocia.

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl