TworzymyGłos Regionu

Przedszkolaki z Osowej Sieni zwycięzcami Turnieju „BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK”

Czwartek, 08 listopada 2018 o 13:30, aktualizacja Środa, 14 listopada 2018 o 14:50, autor: 0 1210
Przedszkolaki z Osowej Sieni zwycięzcami Turnieju „BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK”

16 drużyn przedszkolnych z całego powiatu wschowskiego stanęło do rywalizacji w finale III już Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie pn.” BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK”. Po przeprowadzonych sześciu etapach wyłoniono zwycięzców. Na podium stanęli reprezentanci Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Osowej Sieni, na 2 miejscu Przedszkola Nr 3 ze Wschowy i Przedszkola Nr 5 ze Wschowy.

W minioną środę (07 listopada) w Niepublicznym Przedszkolu Sióstr Salezjanek we Wschowie odbył się III już Finał Powiatowego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie „BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK”. W turnieju rywalizowało 16 najlepszych drużyn z całego powiatu wschowskiego. Ideą dzielnego współzawodnictwa naszych maluchów było sprawdzenie wiedzy na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa połączone ze świetną zabawą.

Każda z drużyn śmiało podchodziła do wszystkich konkurencji. Były zadania praktyczne dotyczące znajomości przepisów ruchu drogowego, bezpiecznego zachowania się na drodze, prawidłowego przechodzenia przez przejście dla pieszych, znajomość znaków drogowych. W trakcie sześciu konkurencji - zadań praktycznych i quizu wiedzy najmłodsi prezentowali swoje umiejętności i trzeźwość umysłu w rozwiązywaniu niebezpiecznych sytuacji mogących pojawić się. Dzięki zaangażowaniu opiekunów grup, przy wsparciu mundurowych najmłodsi dzielili się swoją wiedzą i umiejętnościami. W turnieju uczestniczyło 47 przedszkolaków.

Dzięki uprzejmości gospodarza wczorajszego Turnieju dla najmłodszych przygotowany został poczęstunek.

Po przeprowadzonych konkurencjach zostały wyłonione drużyny zwycięskie, które z rąk Komendanta Powiatowego Policji we Wschowie insp. Tomasza Kłosowskiego, przedstawicieli wschowskiego magistratu otrzymały dyplomy za zajęcie I i dwóch II miejsc, jak również bardzo atrakcyjne nagrody.

- I miejsce zajęła drużyna z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Osowej Sieni,

- dwa II miejsca zajęli reprezentanci Samorządowego Przedszkola Nr 3 we Wschowie oraz Samorządowego Przedszkola Nr 5 we Wschowie.

Nagrody, jak i upominki dla każdego małego uczestnika turnieju ufundowane zostały przez władze samorządowe gmin Wschowa, Sława, Szlichtyngowa, za co bardzo dziękujemy.

 

opr.

podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl