TworzymyGłos Regionu

Promocja książki Bartosza Tietza.

Franz Pfutzenreiter i początki archeologii na ziemi wschowskiej

Piątek, 16 października 2020 o 15:22, autor: 0 400
Promocja książki Bartosza Tietza.

Muzeum Ziemi Wschowskiej ma przyjemność zaprosić Państwa na spotkanie autorskie z Bartoszem Tietzem, promujące książkę pt. „Franz Pfutzenreiter i początki archeologii na ziemi wschowskiej”.

Swoistą oś książki stanowi postać najważniejszego wschowskiego regionalisty okresu międzywojennego, dr. Franza Pfutzenreitera - archeologa, przyrodnika i założyciela pierwszego wschowskiego muzeum. Publikacja omawia jednak szeroko o wiele większą pulę zagadnień, tj. problematykę badań archeologicznych na ziemi wschowskiej, czy kwestię roli wschowskich towarzystw regionalnych i muzeum w historii niemiecko-polskiego międzywojennego pogranicza. W książce ponadto znajduje się wiele unikatowych ilustracji.

Autor jest adiunktem w Muzeum Ziemi Wschowskiej i doktorantem w Instytucie Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk.

Spotkanie odbędzie się 28 października 2020 r. o godzinie 17:00 w Zamku Królewskim we Wschowie (pl. Zamkowy 7, Wschowa).

(MZW)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Chirurg przyjmuje
Chirurg przyjmuje
Oferuje usługi
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl