Projekt LANGUAGE WEEK w ZANIE – wygrana w konkursie w ramach Lubuskich Inicjatyw Młodzieżowych

Wtorek, 07 listopada 2017 o 12:58, autor: 0 967
Projekt LANGUAGE WEEK w ZANIE – wygrana w konkursie  w ramach Lubuskich Inicjatyw Młodzieżowych

W dniach 17-21 października 2017 roku uczniowie Gimnazjum Językowego i I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie, z inicjatywy p. Iwony Frątczak – lidera projektu uczestniczyli w projekcie „Language Week” , którego głównym założeniem był udział w obozie „EuroWeek – Szkoła Liderów” w Różance, w Kotlinie Kłodzkiej.

Podczas szkolenia gimnazjaliści i licealiści brali udział w zajęciach prowadzonych przez wolontariuszy z Azerbejdżanu, Turcji, Indonezji, Armenii, Gruzji, Filipin i Łotwy. Celem projektu było pozyskanie wiedzy i umiejętności w zakresie pracy w grupie, kierowania zespołem oraz poznanie różnych kultur. Zajęcia prowadzone były w języku angielskim, w związku z tym uczniowie mieli możliwość wykorzystania języka obcego poza salą lekcyjną. W trakcie wyjazdu młodzież zwiedziła Międzygórze i wspięła się na Górę Igliczną (845m n.p.m.), pod szczytem której znajduje się późnobarokowa świątynia z końca XVIII wieku – Sanktuarium Maria Śnieżna. Ostatniego dnia uczestnicy projektu zwiedzili Twierdzę w Kłodzku oraz poznali najstarszą historię tego obiektu.

Dzięki wygranej w konkursie „Lubuskie Inicjatywy Młodzieżowe – Budżet Inicjatyw Obywatelskich”, współfinansowanym ze środków Województwa Lubuskiego, a organizowanym przez Związek Lubuskich Organizacji Pozarządowych „ZLOP”, wyjazd został dofinansowany w kwocie 5 000,00 zł.

Źródło: I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi we Wschowie

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaEkonomista Tomasz Świątek finalistą III Lubuskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach.
21.03.20180 11
W czwartek 15.03.2018 r. odbył się III Lubuski Konkurs Wiedzy o Podatkach organizowany przez Lubuską Izbę Doradców Podatkowych w Zielonej Górze. Konkurs składał się z trzech etap&...
nazwa
Apel do mieszkańców
21.03.20180 267

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl