TworzymyGłos Regionu

Pracownia chemiczna w SP Stare Strącze zostanie przeniesiona

Wtorek, 05 marca 2019 o 13:47, aktualizacja Piątek, 08 marca 2019 o 16:10, autor: 4 767
Pracownia chemiczna w SP Stare Strącze zostanie przeniesiona

Jak poinformował burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła są problemy z oddaniem do użytku pracowni chemicznej w Szkole Podstawowej w Starym Strączu. Pracownia znajduje się na poddaszu i okazuje się, że nie spełnia wszystkich wymagań. W związku z tym pomieszczenie dla pracowni chemicznej zostanie przeniesione niżej.

O problemach z pracownią chemiczną poinformowała burmistrza dyrektor SP Stare Strącze Iwona Boryczka.

- Okazuje się, że pracownia, która była przez panią dyrektor przygotowywana nie jest do użytkowania. Nie może być odebrana przez straż. Pracownia znajduje się na poddaszu. Przygotowanie pracowni trochę nas kosztowało, ale niestety mamy mały kłopot. Będziemy musieli znaleźć inne pomieszczenie. Pracownię chemiczną pani dyrektor będzie chciała przenieść na dół. 

Jak mówił burmistrz, jest jeszcze jeden czynnik, który każe przenieść pracownię niżej. 

- Mamy od pierwszego września niepełnosprawną osobę i zależy nam na tym, aby miała dostęp do tej pracowni. Zmiany więc są podyktowane potrzebami wyższego rzędu - mówił burmistrz.

Pracownia powinna być gotowa od nowego roku szkolnego.

(rak)

REKLAMA

Komentarze (4)

avatar
~*_*
05.03.2019 16:01

Pani Dyr to nie ma łatwego początku roku... dziennik elektroniczny nie działa, pracowni chemicznej nie ma.... a może by tak czas na zmianę?

avatar
~Xxx
07.03.2019 13:35

Popieram ale to chyba niestety narazie nierealne ? o tym ze dziewczynka poruszajaca sie na wozku bedzie chodzila do szkoly od wrzesnia bylo wiadomo wczesniej wiec po co wogole bylo tworzenie tej pracowni na takim poziomie? Mam nadzieje ze zanim moje dziecko pojdzie to szkoly to nastapia tam zmiany ?

avatar
~MK
11.03.2019 23:33

Raczej czas na zamknięcie szkół wiejskich. Niepotrzebne generowanie kosztów. Zostawić klasy 1-3, a resztę przenieść do Sławy i Wschowy

avatar
~yyy
07.03.2019 20:07

To dziwne, dopiero przy odbiorze przez straż okazało się, że pracownia nie spełnia podstawowych standardów, czy nikt z urzędu gminy nie nadzorował wcześniej tej pracowni, przecież budowlańców. bhp-ów ci u nas dostatek. Ruszcie tyłki i nie marnujcie naszych pieniędzy. Nie zrzucajcie teraz wszystkiego na dyrektorkę.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaSiedlnicaMuzyczne popołudnie w Siedlnicy
22.05.20190 161
Sołtys wsi Siedlnica wraz z radą sołecką zapraszają na muzyczne popołudnie z okazji Dnia Matki
nazwa
Dzień Dziecka z OSP
21.05.20190 212

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl