TworzymyGłos Regionu

Pozycjonowanie stron

- o co w tym wszystkim tak naprawdę chodzi?

Czwartek, 29 października 2020 o 23:01, autor: 0 1081
Pozycjonowanie stron

Pozycjonowanie stron to jedna z metod skutecznego marketingu. Obecnie wyszukiwarka Google wprowadziła szereg rozwiązań, które pozwalają firmom znaleźć się w czołówce najczęściej wyszukiwanych stron. Warto jednak pamiętać, że znajomość zasad SEO jest podstawą do pracy ze stroną internetową. Jak zatem wypromować własną firmę w sieci? Oto kilka podpowiedzi.

  1. Czym jest SEO?
  2. Jak wygląda pozycjonowanie w Google?
  3. Czy warto korzystać z usług agencji SEO?

Czym jest SEO?

Skrót SEO pochodzi z języka angielskiego (Search Engine Optimization) i w dosłownym tłumaczeniu oznacza optymalizację treści pod silnik wyszukiwarki. Jest to wieloetapowy proces składający się z wielu elementów. Jego główne zadanie to poprawienie widoczności w wynikach wyszukiwania internautów. Oczywiście nie dotyczy to płatnych reklam (tzw. pozycjonowanie organiczne). Specjalista SEO - Mateusz Kozłowski podkreśla, że pozycjonowanie strony w internecie wpływa między innymi na zdobycie nowych klientów. Liczne badania wykazały, że użytkownicy sieci, wpisując konkretne hasło w wyszukiwarkę, z reguły ograniczają się w poszukiwaniu informacji do 10 pierwszych stron, jakie pokaże im Google. Oznacza to, że każda firma powinna prowadzić swój marketing w taki sposób, aby znaleźć się na szczycie listy. Jakie działania przeprowadzić, aby pozycjonowanie stron internetowych odniosło zamierzony skutek?

Jak wygląda pozycjonowanie w Google?

Pierwszym krokiem do zaistnienia w sieci i w świadomości internautów jest określenie fraz kluczowych z danej branży. Są to słowa, które wpisują w wyszukiwarkę użytkownicy, gdy szukają konkretnej usługi. Warto pamiętać, że internauci w różny sposób formułują swoje zapotrzebowania. Słowa kluczowe powinny być w naturalny sposób splecione w treść na firmowej stronie internetowej. Warto także popracować nad metaopisem, tytułami oraz adresami url. Na skuteczne pozycjonowanie stron wpływa także opracowanie sieci odpowiedniego i poprawnego linkowanie wewnętrznego. Podstawą wypromowania strony jest także zadbanie o jej treść, czyli tak zwany content. Wszystkie informacje, jakie znajdują się na witrynie www muszą być rzetelne i związane z branżą. 

Czy warto korzystać z usług agencji SEO?

Samodzielne pozycjonowanie stron może okazać się trudne. Dlatego pomagają w tym agencje SEO. Czy warto korzystać z ich usług? Odpowiedź jest prosta: tak! Profesjonaliści doskonale wiedzą, jak określić zasób słów kluczowych oraz co poprawić na stronie, aby ta miała najwyższą klikalność. 

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl