TworzymyGłos Regionu

Pozostało do usunięcia 91,5 m2 płyt falistych azbestowo-cementowych

Wtorek, 13 lutego 2018 o 11:08, autor: 0 600
Pozostało do usunięcia 91,5 m2 płyt falistych azbestowo-cementowych

Marek Boryczka starosta powiatu wschowskiego informuje o działaniach Zarządu Powiatu w związku z przyjęciem programu usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest. Program dotyczył lat 2011-2023 i w jego trakcie udało się usunąć z obiektów stanowiących własność powiatu 1323,2 m2 płyt falistych azbestowo-cementowych.

Jak wynika z odpowiedzi starosty Marka Boryczki na interpelację, dotyczącą realizowania programu usuwania azbestu na terenie powiatu, okazuje się, że pozostały do usunięcia już tylko płyty, znajdujące się na terenie Wydziału Komunikacji i Dróg przy ul. T. Kościuszki.

- W obiektach stanowiących własność powiatu znajdowało się łącznie 1414,7 m2 wyrobów zawierających azbest w postaci płyt falistych azbestowo-cementowych. Do 25 stycznia 2018 roku usunięto 1323,2 m2, pozostało do usunięcia 91,5 m2 płyt falistych azbestowo-cementowych, które stanowią zadaszenie wiaty i budynku garażowego na terenie bazy Wydziału Komunikacji i Dróg przy ul. T. Kościuszki. Ponadto na wniosek osób fizycznych i podmiotów z terenu powiatu wschowskiego systematycznie udzielane są pozwolenia na usuwanie wyrobów zawierających azbest ze znajdujących się na tym obszarze obiektów budowlanych.

Jednocześnie starosta przypomina, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Gospodarki inwentaryzację wyrobów zawierających azbest na obiektach budowlanych, które są własnością osób fizycznych, prowadzą burmistrzowie gmin Wschowy, Sławy i Szlichtyngowej.

(rak)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaWschowaWigilia z WSTK
15.12.20180 114
15 grudnia w sali wiejskiej w Przyczynie Górnej WSTK zorganizowało wigilię, w której uczestniczyli zawodnicy, trenerzy i rodzice. Spotkanie rozpoczęło się od modlitwy i wspól...

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl