TworzymyGłos Regionu

Powiat przyznał dotacje dla stowarzyszeń. Trzy projekty Czas A.R.T. z dofinansowaniem

Poniedziałek, 12 lutego 2018 o 16:02, aktualizacja Środa, 14 lutego 2018 o 11:36, autor: 11 1229
Powiat przyznał dotacje dla stowarzyszeń. Trzy projekty Czas A.R.T. z dofinansowaniem

Zarząd Powiatu Wschowskiego ogłosił listę projektów stowarzyszeń i klubów sportowych, którym przyznano dotacje na realizację zadań publicznych. Łącznie powiat przeznaczył na ten cel 118 tysięcy złotych, 38 wniosków rozpatrzono pozytywnie, 4 nie otrzymały dofinansowania ze względu na błędy formalne, merytoryczne oraz brak własnego wkładu.

Dotację na realizację zadań publicznych przyznano w 6 kategoriach: 1. Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej. 2. Kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego 3. Nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty i wychowania. 4. Działalności na rzecz osób niepełnosprawnych. 5. Ratownictwa i ochrony ludności oraz 6. Turystyki w szczególności rowerowej i krajoznawstwa.

Najwięcej środków przyznano stowarzyszeniu Czas A.R.T.. Łącznie na trzy projekty stowarzyszenie otrzymało dotację w wysokości 9 tysięcy 882 złotych. Warto dodać, że to te same projekty, które nie otrzymały dotacji ze wschowskiej gminy. Podobnie rzecz ma się ze stowarzyszeniem Twórcze Horyzonty, którego projekt ,,THe Kino - Bajki" znalazło uznanie w oczach Zarządu Powiatu Wschowskiego, nie znalazło w oczach UMiG we Wschowie. Na ten cel powiat przyznał Twórczym Horyzontom 5 tysięcy złotych.

Ogłoszenie o wynikach konkursu na zadania publiczne w 2018 roku zamieszczamy w dokumencie poniżej.

(rak)

Pobierz załączony plik: Ogłoszenie.pdf

REKLAMA

Komentarze (11)

avatar
~jola
12.02.2018 17:39

A z gminy Szlichtyngowa tradycyjnie nie wpłynął ani jeden wniosek.

avatar
~Gabryjel
13.02.2018 10:39

To utwórz stowarzyszenie i zawnioskuj w roku 2019

avatar
~Obserwator
13.02.2018 12:32

Są w tym mieście jeszcze mądrzy ludzie!

avatar
~Zen
13.02.2018 12:40

W Szlichtyngowej ..... a po co ? Ad. Gabryjel , a może byś tak głupio nie odpowiadał , to znaczy , że my to już takie "wieśniaki" , że nic nam się nie należy . Nie ma klimatu, wszyscy już tylko czekają na jej odejście .

avatar
~mm
14.02.2018 13:48

Zen, o czym Ty piszesz? Jola pisze po prostu, że ze Szlichtyngowej tradycyjnie nie wpłynął żaden wniosek. To oznacza, że żadne ze szlichtyngowskich stowarzyszeń nie ma ambicji sięgnąć po środki z puli starostwa. Gabryjel proponuje w takiej sytuacji aby utworzyła stowarzyszenia i w 2019 roku sięgnęła po środki z powiatu na jedno z zadań, które powiat przekazuje do realizacji organizacjom pozarządowym. Gabryjel zachęca, a nie ocenia. Nikt nie uważa, że w Szlichtyngowej są takie "wieśniaki". Środki się organizacjom z tej gminy należą tak samo jak każdej z dwóch pozostałych gmin. Trzeba tylko albo aż - jak kto woli, działać w organizacji pozarządowej, mieć pomysł i chęci do realizacji. Trzymam kciuki za Was w następnym roku :-)

avatar
~wschowianin
13.02.2018 12:44

A cóż panowie redaktorzy tak zamartwiają się tylko o Czas Art i TH? Polityka? Może warto zachować bezstronność i informować w artykule o wszystkich odrzuconych?

avatar
~Do "Wschowianina"
13.02.2018 13:19

Jakoś Czas ART nie wzbudził Twojego głosu, ani dziś, ani w roku ubiegłym, ani dwa lata temu ... skąd to Twoje zadziwienie "wschowianinie"?

avatar
~Adaś
13.02.2018 13:41

Od razu widzę analogię, jak w Warszawie na Pl. Piłsudskiego, jednym wolno teraz "wszystko" a drudzy już zapowiadają ............ rozmontowanie . Ta cała wrogość dokładnie przenosi się (rozlewa jak "gówno") na całą Polskę, ....... też i tu , u nas na miejscu , nie inaczej . Jedni hołdują tumiwisizmowi , innym to za mało ....... rewanż i złośliwość może dopiero go uspokoić . Obaj zostali kiedyś zwolnienie z zajmowanego stanowiska , oba były eksponowane. Tu nie trzeba być geniuszem aby zauważyć kto we Wschowie pod "parasolem" chodzi a komu do końca kadencji nic już z "kranika" nie poleci . Te same wnioski , a jakże inne spojrzenie, ....... czy teraz dziwisz się , że jeden nazywa to wietrzykiem a inni halny w tym widzi ? NIE w ustach naszej burmistrz brzmi grożnie i na pewno wyklucza odpuszczenie ....... ale czy TH przetrwają ?? Adaś

avatar
~ext7
13.02.2018 15:32

ad”Adaś” Panie Kolego, czyżbyś nie zauważył ,że jednak TH otrzymało wsparcie finansowe na dwa projekty? Oczywiście można by dyskutować ,który ważniejszy? Czy THE KINO, czy też spotkania z twórcami kina? Właściwie to, trudno sobie wyobrazić spotkanie z Twórcą KINA, bez wcześniejszej projekcji jego DZIEŁA. Dlatego wydaje mnie się ,że w tym przypadku „wilk syty i owca cała”. Adam możesz sobie wyobrazić wrzask jaki podniosłyby stowarzyszenia ,których projekty odrzucono, a dofinansowano trzy projekty TH ??? Ja tak! To, że CZAS ART. pominięto to,niestety polityka – w myśl zasady: „czym wojujesz ,od tego giniesz”

avatar
~Adaś
13.02.2018 17:04

Ad. ext7 - Witaj przyjacielu, ..... zauważyłem rzecz jasna, ..... ale mnie tylko (głównie) interesuje ) the kino . To co dzieje się w świecie relacjonuje mi osoba najbliższa ( z pierwszej ręki) , a dobre film i na miejscu jest tylko u Tomka. Cześć Adaś

avatar
~ext7
13.02.2018 19:11

Adam !! Podobnie jak u NAS ,tak i w ŚWIECIE ścierają się pewne grupy interesów, a na to MY raczej niewielki wpływ mamy! Oczywiście tu lokalnie, ten nasz głos znaczy więcej, ale w globalnej polityce niewiele .Adam dziwi mnie ,że koś tu ,na tym naszym forum nie zarzucił mnie ,że głupstwa wypisuję, bo przecież CZAS ART od powiatu jakieś tam drobne otrzymało, ale z drugiej strony , jak się ma powiatowe 115tys do, gminnego pół banki. No nijak!!. I dlatego powiatowe wsparcie pominąłem! Oferowana kwota, taka nieco wstydliwa dla powiatu !

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaWschowaWigilia z WSTK
15.12.20180 142
15 grudnia w sali wiejskiej w Przyczynie Górnej WSTK zorganizowało wigilię, w której uczestniczyli zawodnicy, trenerzy i rodzice. Spotkanie rozpoczęło się od modlitwy i wspól...

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl