TworzymyGłos Regionu

Posiedzenie Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych

Wtorek, 12 stycznia 2021 o 15:56, aktualizacja Wtorek, 12 stycznia 2021 o 16:03, autor: 1 592
Posiedzenie Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych

Dziś (12 stycznia) odbyło się posiedzenie zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, którego prezesem jest Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa Konrad Antkowiak. Na spotkaniu omawiano m.in. kwestie związane z budżetem OSP.

Konrad Antkowiak:

Jedną z dodatkowych funkcji, którą pełnię oprócz stanowiska burmistrza, jest stanowisko prezesa zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych.
Organizowanie działalności Ochotniczych Straży Pożarnych to jedno z ważniejszych zadań samorządu gminnego, które bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo mieszkańców.
 
W czasie dzisiejszego posiedzenia zarządu rozmawialiśmy między innymi o budżecie OSP, ich potrzebach sprzętowych oraz zbliżającej się kampanii sprawozdawczo wyborczej w jednostkach.
 
Przedstawiono także zestawienie pozyskanych przez OSP środków zewnętrznych w ubiegłym roku. Na swoją działalność i zakupy sprzętu jednostki OSP pozyskały ponad 235 tysięcy złotych, wydatkując ze środków własnych ponad 17 tysięcy złotych. Warto dodać, że w ubiegłym roku Gmina Wschowa wydatkowała na działalność OSP, wraz z zakupami sprzętu, ponad 300 tysięcy złotych. Tym większe wrażenie robi kwota pozyskana przez samych strażaków.
 
Źródło/foto: facebook.com/KonradAntkowiak
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~.............
13.01.2021 10:06

Czyzby chodziło o nowe zadania strazy w przyszłym porządku świata między innymi dowożenie na ,,dobrowolne,,szczepienia?Samochód dostali juz wcześniej co prawda nie na zawsze tylko wypożyczony

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl