TworzymyGłos Regionu

Pomysł na biznes w małym mieście

- jak założyć sklep z chemią gospodarczą?

Czwartek, 21 listopada 2019 o 19:26, aktualizacja Czwartek, 21 listopada 2019 o 19:33, autor: 0 1795
Pomysł na biznes w małym mieście

Pomysł na biznes w małym mieście to nie lada wyzwanie. Aby nowa działalność dobrze prosperowała, musimy wybrać odpowiednią branżę, miejsce i przygotować taką ofertę, która zadowoli jak najszerszą grupę potencjalnych klientów. W poniższym artykule skupimy się przede wszystkim na odpowiedzi na pytanie: jak założyć sklep z chemią gospodarczą? Zapraszamy do lektury!

Dobry pomysł to nie wszystko!

Pamiętajcie - nawet najlepszy pomysł na biznes może okazać się nierentowny. Na funkcjonowanie danej działalności wpływa bowiem bardzo wiele czynników, które musimy zabrać pod uwagę. Przy wyborze odpowiedniej branży należy pomyśleć, czy dany biznes ma w ogóle prawo zaistnienia w danym miejscu. Jeżeli mieszkamy w małej miejscowości, nie możemy kierować się wyłącznie tym, co się nam podoba. Nie zalecamy również zakładania wyspecjalizowanego sklepu o bardzo wąskim profilu. Taki rodzaj działalności ma rację bytu w większych miastach, gdzie ilość potencjalnych klientów jest odpowiednio duża. Raczej nie osiągniemy sukcesu w wypadku, gdy założymy w małej miejscowości sklep, który będzie sprzedawać wyłącznie jeden rodzaj produktu. Ciekawym pomysłem jest sklep z importowaną chemią gospodarczą. Dlaczego? Już tłumaczymy!

Stosunkowo wysoki popyt

W tym miejscu warto przytoczyć konkretne dane. Według badań PMR Consulting&Research, które odnoszą się do handlu detalicznego chemią gospodarczą, niemieckie środki czystości kupuje aż 21% Polaków. Natomiast według danych przygotowanych przez Główny Urząd Statystyczny, wartość importu detergentów z Niemiec wyniosła w 2017 roku około miliard złotych. Widzimy więc, że ten segment rynku cieszy się dużą popularnością. Sprzedaż hurtową chemii gospodarczej oferuje między innymi Europe Distribution Group - hurtownia, dzięki której zaopatrzysz swój sklep z zagranicznymi środkami czystości. Warto zapoznać się z ofertą EDG.

środki czystości hurtownia

Jak założyć sklep z chemią gospodarczą?

Jeżeli Twój pomysł na biznes w małym mieście to chemia gospodarcza, musisz pomyśleć dodatkowo o kilku rzeczach. Przede wszystkim o odpowiednim miejscu dla Twojego sklepu stacjonarnego.

Gdzie najlepiej umieścić sklep z chemią gospodarczą?

Sprawdź, czy w Twoim mieście działają już takie sklepy i przeprowadź mały wywiad środowiskowy. Dowiedz się, jak długo działają już na rynku, czy cieszą się dużą popularnością oraz jaki mają asortyment. W ten sposób uzyskasz informacje, dzięki którym Twój sklep będzie mógł być lepszy od konkurencji. Pamiętaj, że nie nie należy otwierać punktu stacjonarnego w takim miejscu, które znajduje się blisko innych, podobnych sklepów oraz w niedalekiej odległości od dyskontów. Supermarkety ze względu na swój obszerny asortyment mogą mieć niższe ceny oraz wprowadzać liczne promocje, które odciągną od Ciebie wielu klientów. Dobrym miejscem na założenie sklepu z chemią gospodarczą będzie więc między innymi osiedle mieszkaniowe w małym mieście.

jak założyć sklep z chemią gospodarczą

Ile pieniędzy musisz mieć na otwarcie sklepu z chemią zagraniczną?

Dużym plusem tego typu sklepów jest fakt, że nie trzeba wkładać dużej ilości pieniędzy w wystrój wnętrza. Wystarczy dysponować powierzchnią około 30-40 metrów kwadratowych oraz kupić niezbędne meble - regały, na których umieścimy oferowane produkty i ladę. Dodatkowo musimy wyposażyć sklep w kasę fiskalną. Można przyjąć, że na powyższe wydatki musimy przeznaczyć sumę około 20 tysięcy złotych.

Musisz posiadać odpowiednio szeroką ofertę!

Jak już wspomnieliśmy, w małych miastach nie powinno się otwierać zbyt specjalistycznych sklepów. Nie możemy więc oferować wyłącznie niemieckich proszków do prania czy płynów do płukania. Im szersza oferta, tym lepiej - nasz asortyment będzie zaspokajał potrzeby większej ilości potencjalnych klientów. Zakładając sklep z chemią gospodarczą musimy wydać mniej więcej 50 tysięcy złotych na zaopatrzenie wszystkich regałów. Sklep nie może przecież świecić pustkami! Na otwarcie sklepu musimy posiadać około tysiąc produktów. Najlepiej będzie, jeżeli w swojej ofercie umieścisz środki czystości z różnych krajów. Popularną włoską marką jest na przykład Felce Azzurra - https://b2b.europedg.pl/marki/felce-azzurra.

Gdzie kupić asortyment do sklepu z chemią gospodarczą

Importowana chemia gospodarcza to nie wszystko

Pamiętaj - prowadząc sklep z importowaną chemią gospodarczą, nie ograniczaj się do jednego typu produktów. Najlepiej zaopatrzyć się w proszki do prania różnych marek, płyny do płukania, żele do prania, chusteczki wyłapujące kolor, odkamieniacze do pralki itp. Im większe zróżnicowanie, tym większa szansa, że ktoś zostanie naszym stałym klientem. Warto również zdecydować się na sprzedaż zagranicznych produktów spożywczych - wiele osób poszukuje między innymi kawy prosto z Włoch, słodyczy wyprodukowanych w niemieckich fabrykach itp.

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl