Pomalowali świąteczne pisanki. Wkrótce ozdobią sławski rynek

Wtorek, 11 kwietnia 2017 o 16:23, aktualizacja Środa, 19 kwietnia 2017 o 13:25, autor: 0 919
Pomalowali świąteczne pisanki. Wkrótce ozdobią sławski rynek

W sławskim Domu Kultury powstały trzy, duże pisanki. Przygotowali je przedstawiciele Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku wraz z Zespołem Pieśni i Tańca im. M. Krechowca, Urzędu Miejskiego w Sławie oraz Szkoły Podstawowej. Pisanki będzie można podziwiać we wtorek, najpóźniej w środę na sławskim, nowym rynku.

Event świąteczny z jajem w Sławie - tak nazwano wydarzenie, którego organizatorami byli SCKiW oraz Urząd Miejski w Sławie.

- Każda z grup opracowała własną koncepcję pisanki - mówi Małgorzata Sobczak dyrektor SCKiW - nasza drużyna zdecydowała się pomalować pisankę na ludowo. Natomiast z tego co widać Urząd Miejski poszedł w kierunku promocji Sławy.

Ania Tomiczek, plastyczka z SCKiW zwracała wszystkim uczestnikom uwagę na to, aby zamalować każdą białą przestrzeń na pisance.

- Jest to spowodowane tym, że pisanki będą wystawione na nowym rynku w Sławie - tłumaczy dyrektor SCKiW - farby, jakie do tego wykorzystujemy są wodoodporne. Gdybyśmy nie zamalowali całej pisanki, to mogłaby ona ulec zniszczeniu, a tak powinna nam jak najdłużej służyć w plenerze.

Na czele drużyny Urzędu Miejskiego stał wiceburmistrz Krzysztof Gruszewski, który zdradził, że pomysł na ich pisankę powstał dzień wcześniej.

- Tak dobieramy kolory, żeby pisanka kojarzyła się z turystyką w Sławie - mówi wiceburmistrz - dużo improwizujemy, a sam dobór kolorów oddaje również stan naszego ducha.

Powstające pisanki na naszych oczach oraz zaangażowanie poszczególnych drużyn oceniła specjalnie dla nas Ania Tomiczek.

- Muszę powiedzieć, że działania osób, które malują pisanki są kreatywne. Widać, że uczestnicy dają z wszystko - mówi plastyczka z SCKiW - przepiękne prace, własnoręcznie wykonane, niektórzy korzystali z gotowych szablonów, ale wszystko okazało się przemyślane i ładnie się komponuje.

Nie pozostaje zatem nic innego, jak zaprosić wszystkich na nowy rynek w Sławie, gdzie już wkrótce będzie można podziwiać nie tylko pisanki, ale równiez inne ozdoby świąteczne.

(rak/foto: martyna)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl