TworzymyGłos Regionu

Policjanci spotkali się z seniorami ze Szlichtyngowej [ZDJĘCIA]

Wtorek, 29 września 2020 o 10:26, autor: 1 497
Policjanci spotkali się z seniorami ze Szlichtyngowej [ZDJĘCIA]

Jednym z głównych zadań Policji jest zapewnienie bezpiecznego i spokojnego życia osobom starszym. Spotkania z seniorami za każdym razem mają na celu zwrócenie ich uwagi na zagrożenia, które czyhają na nich, można rzec na każdym kroku czy to w realu, czy też w sieci. Wczorajsze spotkanie (28 września) było również świetną okazją do zaprezentowania się przez nowego Kierownika Posterunku Policji w Szlichtyngowej aspirata sztabowego Damiana Lipowego, który od 1 września odjął tą funkcję.

Wczorajszego popołudnia (28 września) w świetlicy miejskiej w Szlichtyngowej odbyło się spotkanie z seniorami. W spotkaniu głos zabrał aspirant sztabowy Damian Lipowy, który z dniem 1 września bieżącego roku objął dowodzenie nad Posterunkiem Policji w Szlichtyngowej. Towarzyszył mu świetnie znany mieszkańcom gminy Szlichtyngowa dzielnicowy młodszy aspirat Marek Łaszczyński.

Podczas spotkania poruszono tematy szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Przypomniano metody działania oszustów, których kreatywność nie zna granic,  którzy wykorzystując naiwność i łatwowierność naszych seniorów niekiedy kradnąc oszczędności ich całego życia.

Przybliżono kolejny raz zasady działania i możliwości zgłaszania zagrożeń przy pomocy narzędzia internetowego jaki jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.  Dyskusji poddano również kwestie dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym, konieczność noszenia elementów odblaskowych zwłaszcza w okresie jesienno - zimowym.

Młodszy aspirant Marek Łaszczyński przybliżył założenia swojego planu priorytetowego obejmującego zasięgiem całą gminę Szlichtyngowa.

(KPP Wschowa)

REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~art
30.09.2020 21:00

Trudno tutaj panom policjantom poczestować sie paluszkami majac maseczki

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl