TworzymyGłos Regionu

Policjanci patrolują zamarznięte akweny [ZDJĘCIA]

Poniedziałek, 15 lutego 2021 o 11:41, aktualizacja Poniedziałek, 15 lutego 2021 o 11:48, autor: 0 452
Policjanci patrolują zamarznięte akweny [ZDJĘCIA]

W ostatnich dniach, tygodniach zima nie odpuszcza. Sprzyjające zamarzaniu wód niskie temperatury powodują, że trafiają się osoby, które bez żadnych zahamowań wchodzą za skute lodem wody. Dla policjantów, w szczególności ze Sławy, to okres wzmożonych działań kontrolnych zamarzniętego Jeziora Sławskiego. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo.

Jak bardzo niebezpieczna może stać się zabawa na zamarzniętym jeziorze nikogo o tym nie trzeba przekonywać. Ostatnie dni, tygodnie sprzyjają zimowym, śnieżnym zabawom. Pomysłów w głowach przede wszystkim dzieci i młodzieży jest mnóstwo.

Wzorem ubiegłych lat wschowscy, sławscy policjanci w ramach akcji „Zima” uwagę poświęcają i kontrolują miejsca gdzie mogłyby pojawić się osoby, które chciałyby sprawdzić się na zamarzniętej tafli lodu. Zabawy takie mogą stać się bardzo niebezpieczne z uwagi na to, że nierównomierniezamarznięta powierzchnia może mieć w niektórych miejscach bardzo cienką pokrywę lodową, która w każdej chwili może się załamać.

Pamiętajmy o naszym bezpieczeństwie. W przypadku napotkania dzieci i młodzieży bawiących się w sposób zagrażający ich życiu i zdrowiu zwróćmy im uwagę. Informacje takie również prosimy o przekazywanie policjantom telefonicznie bądź korzystając z aplikacji internetowej Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

(KPP Wschowa)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl