TworzymyGłos Regionu

Policjanci kontrolują miejsca pobytu bezdomnych [FOTO]

Środa, 25 listopada 2020 o 17:21, autor: 6 920
Policjanci kontrolują miejsca pobytu bezdomnych [FOTO]

Wschowscy policjanci, w szczególności dzielnicowi w okresie jesienno - zimowym angażują się w pomoc osobom bezdomnym docierając do nich i w pierwszej kolejności przekazują im informacje na temat pomocy jaką mogą uzyskać od gminnych instytucji pomocowych, noclegowni, schronisk. W większości przypadków są to osoby, które wybrały i zaakceptowały taki styl życia. Pomimo wszystko dzielnicowi odwiedzają miejsca gdzie przedstawiciele tej grupy społecznej zorganizowali sobie miejsca schronienia przed mrozem.

Okres jesienno – zimowy nakłada na policjantów prewencji wschowskiej jednostki Policji, w szczególności dzielnicowych zadania ściśle związane z licznymi kontrolami miejsc, gdzie mogłyby pojawić się, bądź gdzie koczują osoby nie mające dachu nad głową. Nawiązując z nimi kontakt poznają historie życia każdej z tych osób.

Wschowscy dzielnicowi w pierwszej kolejności wręcz namawiają na skorzystanie z pomocy jaką co roku z tym okresie gwarantują im gminne instytucje pomocowe. Zachęcają również do spędzenia tych kilku mroźnych, niekorzystnych dla życia i zdrowia miesięcy w schroniskach, noclegowniach, które przygotowane są na przyjęcia osób nieporadnych życiowo.

Mundurowi kontrolują również te miejsca pod kątem zagrożeń, które mogą nieść za sobą różnego rodzaju używki, jak również niewłaściwy sposób korzystania z urządzeń służących bezdomnych do ogrzania się bądź przygotowania posiłków.

Wschowscy dzielnicowi apelują w tym niekorzystnym okresie zimowym o zwracanie uwagi na osoby, które pojawiły się, których wcześniej nikt nie widział, a styl ich życia wskazuje na to, że mogą potrzebować pomocy.

Nie bądźmy obojętni. Informujmy o takich sytuacjach. Każde takie zgłoszenie będzie przez nas skrupulatnie sprawdzane. Zachęcamy do korzystania z aplikacji internetowej Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, która w swojej kategorii przewiduje zgłoszenia „bezdomności”.

Zadzwoń 112 i zgłoś, a my się tym zajmiemy.

(KPP Wschowa)

REKLAMA

Komentarze (6)

avatar

avatar
~Wow!!!
26.11.2020 07:09

A co robi w tym czasie Straż Miejska ...?, czy to nie ona jest od takich przyziemnych spraw...". Po drugie; - w jakim celu ta fotka z tym policjantem En Face ...???, co społeczeństwo jest na etapie przedszkolaków i nie wie jak w Polsce wygląda Policja ???. Po trzecie; - jak to czynią na manifestacjach pokojowych Kobiet fotoreporterzy i dziennikarze te według tej samej policji co to tak się lubi fotografować przy poszukiwaniu bezdomnych we Wschowie mówią, iż jest to ujawnianie ich tożsamości !!!!. To jest dopiero szczyt Hipokryzji !.

avatar
~Śmiech na sali ...!!
26.11.2020 09:28

Ta akcja potwierdza, ze policja w naszym kraju i we Wschowie działa A K C Y J N I !!!!; , a to akcja znicz, a to akcja bezpieczne wakacje, a to bezpieczny weekend, a to akcja trzeźwy na drodze, A TO BEZDOMNY bo na dworze -2 stopnie mrozu ..... i tak tak leci do emeryturki !!!!. Nie jak ci od pałowania i gazowania kobiet na Pokojowych Marszach. A tak serio, to kto w tej Wschowie odpowiada za bezdomnych?, a gdzie jest Straż Miejska i A]Lokalna Administracja co to w ich zakresie obowiązków jest dbanie o tych ludzi???, a kto nam naprodukował bezdomnych we Wschowie?. A tak na mniej poważnie; - to komu jest potrzebna fotka z policjantem pozującym jak do Programu TOP MODEL ?????. Śmiech na sali...!!!. Jakoś na rozwalaniu i pałowaniu Pokojowych Manifestacji Kobiet nie są tak skorzy do FOTOGRAFOWANIA SIĘ jak na tych ich słynnych pokazówkach , a la mundurowe akcje !-?.

avatar
~EMERYT
26.11.2020 10:04

To policja Wschowska obecnie nie ma co robić tylko wyręcza w tym dziele Lokalna Straż Miejską???, a co robi w tym zakresie Organ Administracji Lokalnej Straż Miejska ???. A to policja mądra doświadczeniem lat uprzednich nie wie, że na Działkach Ogrodowych to od wczesnej wiosny do późnej jesień siedzą w ramach oszczędności domowego budżetu sami Seniorzy !!!!-?. ZERO wywiadu środowiskowego ze strony tak zwanych dzielnicowych !.

avatar
~Aby do wyborów
26.11.2020 11:33

Już nie ocieplicie wizerunku polskiej policji. Skuwane w kajdany i pałowane dzieciaki wystawią wam wkrótce podziękowania

avatar
~BRAWO SENAT!!!
28.11.2020 11:02

Jedyny Organ Państwowy po Rzeczniku Praw Obywatelskich ORGANEM WOLNYM i DEMOKRATYCZNYM na te obecne pisowskie czasy !!!!!!!. NIC UJĄC , NIC DODAĆ - bez komentarza - Sama prawda o obecnej policji w naszym KRAJU !!!!. Wczorajsze Obrady Senatu i podsumowanie działań obecnej policji przez Rzecznika Praw Obywatelskich pod panowaniem od ponad sześciu lat pisowskich , jak to określił innych polityków w tym rządzie nie jaki minister Z Z " miękiszonów +"!!!!!. I żadne takie ich ustawki nie ocieplą ich wizerunku !!!!!!. Pytanie; - kto rozliczy tych mundurowych co łamali prawo i sprzeniewierzyli się słowom ROTY PRZYSIĘGI po upadku władzy pis+ za trzy lata ?????>

avatar
~Wow, Wow,,,,,!
29.11.2020 10:43

Aż trzeba takiego uzbrojenia, aby szukać po działkach Wschowskich bezdomnych ????. To mi teraz nie dziwota, że na pokojowe manifestacje naszych babć, mam, żon, córek i sióstr państwo pis+ wysyła Grupy Antyterrorystów z gazem i pałkami teleskopowymi !-?. Pytanie; - czego się boi "praworządne państwo pis+" - ponoć ?, że aż dziesiątki, a nawet setki policjantów mundurowych i przebierańców po cywilnemu wysyła na bezbronne kobiety !. Kolejne pytanie; - co ze znajomością prawa, środków przymusowego użycia przez tak zwanych rzeczników policyjnych ( np. tego ze Stołecznej Policji) oraz samych policjantów uzbrojonych na manifestacjach Kobiet po same zęby ???> >> Czy policjant ma prawo tak używać broni aby zabić???, - czy policjant ma prawo używać pałki, w tym pałki teleskopowej by bić jak popadnie i gdzie popadnie, np. po głowie i twarzy i szyi ???. - czy policjant ma prawo używać gazy jak popadnie i gdzie popadnie, np. bezpośrednio w twarz i okolicy twarz ????. SZOK i Żenada jakim analfabetyzmem prawnym i służbowym wykazuje się obecna - ta policja wobec protestujących Kobiet, Młodzieży i Dzieci !!!!!!!!. A jak łatwo się ta policja fotografuje na tego typu U S T A W K A C H - jak powyżej !!!!!. Czemu to ma służyć ?????> Kto ich za to rozliczy?, co z ich szkoleniem ?.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl