TworzymyGłos Regionu

Policja już czuwa. Pierwszy amator cudzych zniczy zatrzymany

Poniedziałek, 30 października 2017 o 10:37, aktualizacja Poniedziałek, 06 listopada 2017 o 13:45, autor: 2 3026
Policja już czuwa. Pierwszy amator cudzych zniczy zatrzymany

Od piątku, 27 października trwa policyjna akcja ,,Znicz", która potrwa do 2 listopada. W tym czasie funkcjonariusze policji będą kontrolować miejsca, w rejonach cmentarzy. W ten sposób udało się już zatrzymać jednego amatora cudzych zniczy.

W akcji biorą udział wschowscy, sławscy i szlichtyngowscy policjanci.

- Policjanci czuwać będą w rejonach cmentarzy, szczególnym nadzorem objęte zostaną drogi dojazdowe do cmentarzy. Policjanci pionów prewencji, ruchu drogowego oraz kryminalnego monitorować będą okolice cmentarzy parafialnych i nekropolii miejskich. Mundurowi będą służyć pomocą i radą w kwestii zaparkowania i pozostawienia pojazdów w miejscach bezpiecznych i nie utrudniającym ruchu pozostałym kierowcom - mówi Maja Piwowarska Oficer Prasowy KPP Wschowa - Wschowska drogówka monitorować będzie również wszystkie drogi powiatowe, mierząc prędkości nadjeżdżających pojazdów, badając trzeźwość kierowców, sprawdzając prawidłowość przewożenia pasażerów, w szczególności dzieci.

Pomimo tego, że akcja ,,Znicz" trwa od 27 października, to dzień wcześniej mundurowi zatrzymali mężczyznę, który był zainteresowany zniczami z cudzych grobów.

- Zaskoczony obecnością mundurowych 56-latek otrzymał grzywnę, a znicze powróciły na swoje miejsca - dodaje Oficer Prasowy KPP Wschowa.

(rak/foto: KPP Wschowa)

REKLAMA

Komentarze (2)

avatar
~kolega Łukasza
30.10.2017 15:59

Łukasz uśmiechnij się :)

avatar
~....
30.10.2017 18:05

I taka menda pójdzie Ci jeszcze raz.Tylko teraz będzie uważać.Nie żeby go zamykać ale grzywna musiałaby być naprawdę wysoka i zdjęcie takiego powinno być opublikowane. Może by się zastanowił.Ludzie płacą ciężko zarobione pieniądze za znicze,wieńce i wazony a takie dziady chodzą i kradną..

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaWschowaFrekwencja na godzinę 12.00
21.10.20180 1020
Trwają wybory samorządowe, mieszkańcy wybierają wójtów,burmistrzów i prezydentów miast oraz radnych miejskich, powiatowych i wojewódzkich. Prezentujemy jak wygla...

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl