TworzymyGłos Regionu

Podsumowanie minionego weekendu.

KPP Wschowa

Poniedziałek, 13 lipca 2020 o 14:26, aktualizacja Poniedziałek, 13 lipca 2020 o 14:29, autor: 0 2603
Podsumowanie minionego weekendu.

Miniony weekend w powiecie wschowskim można uznać za bogaty pod kątem interwencji podjętych wobec osób nietrzeźwych. Niechlubnym zachowaniem popisał się nietrzeźwy klient jednego z lokali w Sławie. Policyjni wodniacy zatrzymali nietrzeźwego sternika, a wschowska drogówka zatrzymała prawo jazdy sprawcy kolizji drogowej, którego badanie wykazało prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Okres wakacyjny jest czasem wzmożonych działań zarówno policjantów prewencji, ruchu drogowego, kryminalnych, jak również policyjnych wodniaków. O tym, że ich obecność jest konieczna nie trzeba nikogo przekonywać. Dzięki ich zaangażowaniu i reagowaniu na różnego rodzaju nieprawidłowe zachowania na drodze, wodzie nie dochodzi do zdarzeń, których finał mógłby nawet kończyć się ludzką tragedią.

W miniony weekend podczas monitoringu ośrodków wypoczynkowych w Sławie policjanci interweniowali wobec nietrzeźwego mężczyzny, który wszedł do jednego z lokali i zaczął awanturować się, rzucać przedmiotami, które miał w pobliżu. Awanturujący się nietrzeźwy 31 - latek następnie udał się do jednej ze sklepów chcąc kupić kolejny alkohol. Szybka reakcja sławskich i wschowskich policjantów, przekazany przez świadków rysopis mężczyzny pozwoliły na zatrzymanie 31- latka na głównej promenadzie. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

W niedzielę (12 lipca) wieczorem wschowscy policjanci ruchu drogowego otrzymali zgłoszenie o uszkodzonym zaparkowanym pojeździe. Z ustaleń i oświadczeń zgłaszających wynikało, że 35-latek chcąc zaparkować swój pojazd na parkingu uszkodził auto zgłaszającej. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Badanie trzeźwości wykazało prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Kolejnym nietrzeźwym zatrzymanym do kontroli był 60- letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego, który mając prawie promil alkoholu w organizmie postanowił kierować łodzią motorową na Jeziorze Sławskim. Mężczyzna zmuszony został oddać ster swojemu pasażerowi, który uprawnienia posiadał i był trzeźwy.

opr. kom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa

foto: Stanisław Fedyniak gmina Sława

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl