Podpisali porozumienia – współpraca policji z klasami mundurowymi

Wtorek, 10 października 2017 o 09:56, aktualizacja Czwartek, 12 października 2017 o 18:56, autor: 0 1690
Podpisali porozumienia – współpraca policji z klasami mundurowymi

Insp. Tomasz Kłosowski szef wschowskiej Policji podpisał porozumienie z dyrektorem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie, w minionym tygodniu w formie porozumienia została podpisana dalsza współpraca z I Zespołem Szkół we Wschowie. W ramach kontraktu policjanci będą przybliżać uczniom klas mundurowych pracę w Policji i zachęcać do wstąpienia w nasze szeregi.

W minionym tygodniu w ramach dobrze układającej się współpracy pomiędzy wschowską Policją, a I Zespołem Szkół we Wschowie zostało  zawarte porozumienie dotyczące współpracy z klasami mundurowymi. Nie była to pierwsza wspólna umowa mająca na celu kształcenie młodzieży o profilu mundurowym. Taki partnerskim układ trwa od kilku lat.

09 października do takiej współpracy przyłączył się Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie, który w swojej strukturze również ma klasy mundurowe.

Oba spotkania były okazją do przedstawienia propozycji i oczekiwań w stosunku zarówno do Policji, jak i naszych partnerów. Celem natomiast jest pomoc w kształtowaniu i zachęcaniu młodzieży do związania swojej przyszłości z granatowym mundurem. Podczas zajęć młodzież będzie mogła w sposób profesjonalnym zapoznać się ze specyfiką, zadaniami i podstawowymi umiejętnościami w Policji. Prowadzone będą zajęcia dydaktyczne o różnej  tematyce, zajęcia z technik i taktyk interwencji, zajęcia strzeleckie. Celem spotkań z policjantami jest również kształtowanie wiedzy i podnoszenie świadomości prawnej młodzieży, a przyszłościowo zachęcenie do wstąpienia w nasze szeregi.

Na terenie naszego powiatu obecnie funkcjonują dwie szkoły, w których uczniowie poznają specyfikę pracy w służbach mundurowych. Z tym szkołami I Zespołem Szkół we Wschowie reprezentowanym przez p. Damiana Janowicza oraz Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnym reprezentowanym przez p. Edwarda Boksa Komendant Powiatowy Policji we Wschowie insp. Tomasz Kłosowski podpisał porozumienia na najbliższy rok szkolny.

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl