TworzymyGłos Regionu

Podłącz się już dziś !

ZWiK zachęca mieszkańców gminy Sława

Sobota, 24 października 2020 o 12:00, autor: 3 326
Podłącz się już dziś !

Nie od dziś wiadomo, że ZWiK Sława realizuje największą w historii inwestycję. Powstaje nowa oczyszczalnia ścieków, stacja uzdatniania wody, liczne przepompownie, kilkadziesiąt kilometrów sieci wodociągowych
i kanalizacyjnych.

Ta inwestycja jest realizowana w wielu miejscowościach, czego mieszkańcy gminy Sława są świadkami.
Prace przy budowie sieci potrwają jeszcze kilka miesięcy i wtedy ruszy nowa oczyszczalnia ścieków
w Krążkowie. Popłynie też woda z nowej SUW w Kuźnicy Głogowskiej.

Jeśli chcą Państwo korzystać od pierwszych dni z dobrodziejstw, jakie daje nam kanalizacja i wodociągi już dziś musicie pomyśleć o przyłączach. W sumie do wykonania będzie kilka tysięcy przyłączy wodociągowych i kanalizacyjnych. Instalatorom działającym na terenie gminy ich wykonanie zajmie nawet kilka lat! Dlatego ZWiK proponuje Państwu już dziś załatwić kwestię przyłączy. W kilku miejscowościach roboty prowadzą firmy: PIB „Bodex” J. K. Bordulak Sp. j. oraz PBSiM Sp. z o.o., a ich pracownicy ze stosownymi upoważnieniami będą odwiedzać mieszkańców i proponować wykonanie przyłącza: od granicy działki do punktu wskazanego przez właściciela terenu. Zryczałtowana opłata za metr przyłącza kanalizacyjnego - 180 zł, a wodociągowego – 170 zł. Do tego dochodzi koszt studzienki i geodezja powykonawcza.
Dlaczego takie rozwiązanie jest korzystne dla mieszkańców?
Dziś teren jest rozkopany i przygotowany do wykonania instalacji, a wszystkie maszyny są na miejscu. Firma nie tylko wykona przyłącze, ale zajmie się całą sferą dokumentacyjną.
Wychodząc naprzeciw tym, którzy mają trudności finansowe ZWiK Sława proponuje rozłożenie kosztów przyłącza na korzystne raty.
Przykład:
Gdyby przysłowiowy „Kowalski” zechciał robić przyłącze na własną rękę musi najpierw wystąpić do ZWiK Sława o warunki. Uzyska je najwcześniej po oddaniu inwestycji, każdy wcześniejszy wniosek z mocy prawa zostanie negatywnie rozpatrzony. Samo wykonanie będzie skutkowało ponownym rozkopywaniem terenu. A na koniec
w ZWiK Sława trzeba będzie przedstawić dokumentację powykonawczą. To wszystko zajmuje dodatkowy czas
i podniesie koszty. Gdy inni będą korzystać z nowych instalacji „Kowalski” będzie musiał poczekać, co najmniej kilka miesięcy.
Każda osoba odwiedzająca Państwa będzie legitymować się stosownym upoważnieniem z pieczęciami ZWiK Sława. W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny pod nr tel. 68 35 000 80.
Bezpośredni kontakt z wykonawcami:
Wróblów, Śmieszkowo, Gola, Lipinki, Krążkowo - PIB „Bodex” J. K. Bordulak Sp. j. - P. Mirosław Molenda tel. 601 065 985
Radzyń, Kuźnica Gł., Myszyniec, Głuchów, Tarnówek, Tarnów Jezierny - PBSiM Sp. z o. o. - P. Zbigniew Chryplewicz tel. 661 418 460

W imieniu Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Sławie zapraszamy do zawierania umów.

REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~as
24.10.2020 12:10

a jak tam Wschowa, dalej szambo?

avatar
~zapomniani
24.10.2020 20:46

kiedy Krzepielów doczeka się kanalizacji? Co burmistrz Sadrakuła ma do powiedzenia?

avatar
~Lol
24.10.2020 21:39

Wpierw Was namawiają , potem będą namawiać tych co nie chcieli ,a na końcu Wam wszystkim policzą podatek adiaceński od wzrostu wartości Waszej nieruchomości.To też ok 500-1000 zł.Też tak miałem w powiecie kościańskim.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl