TworzymyGłos Regionu

„Pod wodą” - zajęcia dla dzieci w Bibliotece [ZDJĘCIA]

Piątek, 30 lipca 2021 o 11:20, aktualizacja Piątek, 30 lipca 2021 o 13:01, autor: 0 272
„Pod wodą” - zajęcia dla dzieci w Bibliotece [ZDJĘCIA]

29 lipca 2021 r. w Bibliotece Publicznej we Wschowie odbyły się zajęcia dla dzieci „Pod wodą”, przygotowane w ramach projektu „Ciekawość – pierwszy stopień do wiedzy” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wykorzystaliśmy popularnonaukowe książki o jeziorach, morzach i oceanach, w których dzieci wyszukiwały ciekawostki o zamieszkujących ten fascynujący, wodny świat zwierzętach. Uczestnicy bawili się w łowienie rybek, przy okazji poznając nazwy i wygląd podwodnych stworzeń oraz ćwiczyli zmysł pamięci i obserwacji, grając w tematyczne memory. Wspólnie przeprowadziliśmy również kilka doświadczeń, w których woda odegrała główną rolę – dzieciom spodobały się zwłaszcza rozkwitające na ich oczach kwiaty.

Na koniec każdy wykonał własnoręcznie małe akwarium. Wystarczył słoik, papier, trochę piasku, muszelek i odrobina kreatywności, by powstały piękne prace, które uczestnicy z dumą zabrali do domów. Po spotkaniu przygotowana została wystawa „Ciekawe książki o… morzach i oceanach”, prezentująca biblioteczne zbiory o tej tematyce. Wystawę można oglądać w Czytelni, do czego serdecznie zachęcamy!

(Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy  we Wschowie)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl