TworzymyGłos Regionu

Piotr Dziełakowski: Żuraw powinien znów stać się dla nas ważny. Jest zbiórka na film Człowiek i żuraw

Piątek, 08 marca 2019 o 12:19, aktualizacja Środa, 13 marca 2019 o 13:13, autor: 0 866
Piotr Dziełakowski: Żuraw powinien znów stać się dla nas ważny. Jest zbiórka na film Człowiek i żuraw

,,Człowiek i żuraw” to film, który ma szansę powstać dzięki pasji Piotra Dziełakowskiego, jego przyjaciół i wszystkim osobom, które Piotrowi kibicują i od lat wspierają w jego działaniach. Piotr prowadzi zbiórkę pieniędzy, dzięki którym jest szansa zobaczyć okiem autora relacje, jakie łączą człowieka i żurawia.

Nikomu chyba nie trzeba przedstawiać Piotra Dziełakowskiego. To nie tylko człowiek z pasją, ale i człowiek – instytucja. Przyrodnik zafascynowany żurawiami, które fotografuje niemal od 30 lat. Na temat jego miłości do żurawi powstały reportaże w Radio Zachód i Programie 3 Polskiego Radia. Wraz z Nadleśnictwem Włoszakowice i grupą przyjaciół zrealizował niedawno film dokumentalny ,,50 cm życia”. Teraz gotów jest na kolejny krok i potrzebuje wsparcia.

- „Człowiek i żuraw” nie będzie  zwykłym filmem przyrodniczym. Chcę pokazać relacje, które  łączą ludzi i żurawie. Chcę, żebyśmy zdali sobie sprawę, że tak jak kiedyś – żuraw powinien znów stać się dla nas ważny. To ptak, który nie tylko chroni siebie, swoją ptasią rodzinę, ale pokazuje też  - NAM ludziom - jak niezbędna stała się dzisiaj ochrona wody, której jest coraz mniej – czytamy wypowiedź Piotra Dziełakowskiego na stronie pomagam.pl/zuraw - Dla mnie żuraw jest zwierzęciem charyzmatycznym  – zwiastuje wiosnę, jest symbolem miłości i wierności, a  przede wszystkim pięknym i majestatycznym ptakiem, którego podziwiam. Dlatego chcę pokazać go tak jak ja go widzę. Jest przecież częścią Przyrody, zupełnie tak jak my wszyscy.

Wspomóc projekt Piotra Dziełakowskiego można poprzez stronę https://pomagam.pl/zuraw. Tam też znajduje się więcej informacji na temat dotychczasowej działalności Piotra.

(rak)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaSiedlnicaMuzyczne popołudnie w Siedlnicy
22.05.20190 154
Sołtys wsi Siedlnica wraz z radą sołecką zapraszają na muzyczne popołudnie z okazji Dnia Matki
nazwa
Dzień Dziecka z OSP
21.05.20190 212

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl