TworzymyGłos Regionu

Pijany motocyklista potrącił 17-latkę.

Podsumowanie weekendu.

Wtorek, 08 września 2020 o 10:46, autor: 6 1140
Pijany motocyklista potrącił 17-latkę.

Miniony weekend w powiecie wschowskim można uznać za spokojny pod kątem zdarzeń kryminalnych, natomiast bogaty w aspekcie ruchu drogowego. Wzmożone kontrole drogowe wykazują, że nadal trafiają się bezmyślni kierowcy, którzy nietrzeźwi, bądź po zażyciu środków odurzających decydują się na prowadzenie pojazdu. Wschowska Policja podejmuje w tym zakresie szereg działań, aby z naszych dróg wyeliminować potencjalnych, lekkomyślnych sprawców zdarzeń drogowych.

Bezpieczeństwo na drogach powiatu wschowskiego  to główny aspekt codziennej pracy policjantów prewencji, w szczególności ruchu drogowego. Wschowska Policja podejmuje szereg działań ukierunkowanych na wykluczenie z naszych dróg nietrzeźwych kierowców, rowerzystów, jak również osoby, które decydują się zasiąść za kółkiem pod wpływem środków odurzających.

Do poważnego zdarzenia drogowego z udziałem nietrzeźwego motocyklisty doszło w miniony piątek (4 września) tuż pod godz. 20.00 w Siedlnicy. Kierujący motocyklem BMW 42- letni mieszkaniec gminy Wschowa w rejonie skrzyżowania z drogą prowadzącą do DK 12 stracił panowanie nad pojazdem, wywracając się potrącił 17-latkę prowadzącą wzdłuż chodnika rower. Mężczyzna z urazem kręgosłupa trafił do szpitala w Głogowie, był nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad 2 promile. Kobieta po udzieleniu pomocy lekarskiej opuściła szpital.

W sobotę (5 września) tuż po północy patrol sławskiej Policji w centrum miasta zatrzymał do kontroli kierującego osobowym fordem. Jak się okazało 27- letni mieszkaniec powiatu polkowickiego posiadał aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych do czerwca przyszłego roku.

Kilka godzin później, tuż po godzinie 8.00 patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli jadącego drogą wojewódzką 278 rowerzystę, którego badanie trzeźwości wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

W niedzielny poranek (6 września) nieco niższy wynik osiągnął 53-letni mieszkaniec, który na tej samej trasie zatrzymany został przez patrol wschowskiej drogówki. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Nocą z niedzieli na poniedziałek (6/7 września) patrol prewencji zainteresował się kierowcą osobowego opla, który na widok radiowozu zaczął zachowywać się nerwowo. Przypuszczenia policjantów kolejny raz potwierdziły się. Przeprowadzony test narkotykowy u 32 - letniego mieszkańca gminy Szlichtyngowa potwierdził obecność amfetaminy. Ponadto pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych.

Ponadto policjanci nałożyli mandaty za przekroczenia prędkości w terenach zabudowanych. Wschowska Policji prowadzić będzie wzmożone kontrole w szczególności pod kątem piractwa drogowego i nietrzeźwych kierowców. Każda informacja niepokojąca sprawdzana będzie skrupulatnie.

(KPP Wschowa)

REKLAMA

Komentarze (6)

avatar

avatar
~1
08.09.2020 14:25

Pijaków za kierownicą ujawniać,niech ludzie wiedzą kto to! Jak sami sobie robią krzywdę to na własne życzenie, ale dlaczego narażają zdrowie i życie niewinnych ludzi!

avatar
~Czytelnik
09.09.2020 09:41

A ja bym kazal jezdzic po pijaku niech sie debile wytłuką

avatar
~JADZIA
09.09.2020 12:27

Brynoli caly czas! nic nie robi motor z pincet plus rowy niech kopie za kare!

avatar
~jajo
09.09.2020 14:30

pincet plus hulaj dusza...

avatar
~mg
09.09.2020 14:35

pijany jechal 2 promile to musial politra wypic i to nie pierwszy raz az musi dojsc do tragedi zona z domu w takim stanie puscila!

avatar
~sdoodios
11.09.2020 10:56

Sporo jeżdżę i co roku ,zwlaszcz o tej porze roku , wczesną jesienią zaczyna sie sezon "pijanego gumiaka". Coraz więcej "osobników" wraca po zmierzchu lub poranną porą od Somsiada z libacji...Standardowo czarny rower bez oznaczenia świetlnego i odblasków oraz Właściciel bez kamizelki ...bo po co..Jestem Gośc na dzielni...Policja powinn surowo karać rowerzystów za brak światel oraz kamizelek!!! A pijakom,bo chyba tak ich trzeba nazywać wprost...zabierac dodatkowo prawo jazdy oraz rower...

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Chirurg przyjmuje
Chirurg przyjmuje
Oferuje usługi
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl