TworzymyGłos Regionu

Pijany mężczyzna skakał po samochodzie w środku dnia na jednym z osiedli

Piątek, 23 października 2020 o 10:45, aktualizacja Piątek, 23 października 2020 o 10:50, autor: 5 1292
Pijany mężczyzna skakał po samochodzie w środku dnia na jednym z osiedli

Dzisiaj (23 października) 28 - letni mieszkaniec Wschowy po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty uszkodzenia mienia i znieważenia policjantów. Nietrzeźwy mężczyzna wczorajszego popołudnia skakał po przypadkowo zaparkowanym pojeździe. Jego irracjonalnym zachowaniom przyglądali się przypadkowi przechodnie i jego młodszy kompan. Po czym mężczyźni uciekli. Niespełna kilka minut później znaleźli się w rękach gorzowskich policjantów. Bojowo nastawiony 28 – letni agresor mający prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie znieważył mundurowych.

Do zdarzenia doszło wczorajszego popołudnia (22 października) we Wschowie. Dyżurny wschowskiej Policji otrzymał informację o tym, że dwóch młodych mężczyzn kręci się przy zaparkowanym na jednym z parkingów osiedlowych pojeździe. Z relacji zgłaszającego wynikło, że jeden z nich kopał auto, skakał po nim, starał się wyrwać antenę.

Jego całkowicie niezrozumiałemu zachowaniu, potęgującej agresji przyglądali się przypadkowi przechodnie, którzy zaalarmowali Policję. Mężczyzna był w towarzystwie młodszego kompana. Mężczyźni po kilku minutach swoich działań, widząc reakcje świadków postanowili uciec z miejsca zdarzenia przed przybyciem właściciela uszkodzonego pojazdu i Policji.

Przybyli na miejsce policjanci z Samodzielnych Pododdziałów Prewencji Policji z Gorzowa Wielkopolskiego po uzyskaniu szczegółowych informacji dotyczących rysopisów, ubiorów mężczyzn podjęli intensywne działania poszukiwawcze za wandalami. Niepełna kilka minut później mężczyźni byli już w rękach policjantów. Zaskoczeni obecnością i błyskawiczną reakcją mundurowych buntownicy podjęli skuteczne działania, aby nie stosować się do wydawanych poleceń.

Buńczuczny 28 - latek znieważył mundurowych używając wobec nich słów wulgarnych i obraźliwych. Agresor został zatrzymany w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Jego badanie wykazało prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Wobec 22 - latka skierowany zostanie wniosek o ukaranie.

Właściciel uszkodzonego pojazdu wstępnie wycenił straty na kwotę 1350 złotych.

(KPP Wschowa)

REKLAMA

Komentarze (5)

avatar

avatar
~???
23.10.2020 11:24

A dlaczego jakas dziwna policja z Gorzowa działała a nie ze Wschowy?

avatar
~joanna
23.10.2020 18:34

Bo e Wschowie większość policjantów jest zarażonych i na kwarantannach, a pani rzecznik mówi, że jest ok.

avatar
~Xzz
23.10.2020 20:30

Niestety fakt ze na naszym terenie sa policjanci z innych miast potwierdza to ze w naszej komendzie panuje wirus. Tylko dlaczego nikt o tym nie informuje

avatar
~Ariel
23.10.2020 20:54

Dziwne jest ze nikt nie informuje że komenda we Wschowie działa normalnie tylko dzięki policjantom z innych miast. Wygląda na to że nasi policjanci z jakiegoś powodu nie mogą pracować

avatar
~Poinformowany
23.10.2020 20:56

Dokładnie Pani rzecznik twierdzi że kilka osób było na kwarantannie ale już wrocili a zapomniała powiedzieć że jeszcze jest spora ilość policjantów w domu z potwierdzonym zarażeniem covidem.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl