TworzymyGłos Regionu

Pijany kierowca uciekał przed policjantami

Środa, 16 września 2020 o 10:55, aktualizacja Środa, 16 września 2020 o 18:50, autor: 0 1019
Pijany kierowca uciekał przed policjantami

Wczorajszej nocy (15 września) patrol policji po pościgu zatrzymał kierowcę, który pędząc ulicami Wschowy nie zatrzymał się do kontroli. 26-latek prowadził auto mając ponad promil alkoholu w organizmie, nie posiadał uprawnień do kierowania. Pasażerowie również byli nietrzeźwi. W wyniku sprawdzeń okazało się, że niespełna dwie godziny wcześniej 26 – latka zarejestrował monitoring sklepowy, kiedy wychodził z marketu z butelkami whisky, za które nie zapłacił.

Wczorajszej nocy (15 września) patrol policji monitorujący stan bezpieczeństwa we Wschowie zainteresował się przejeżdżającym pojazdem osobowym. Kierowca na widok radiowozu wykonywał manewry, które wzbudziły podejrzenia mundurowych. Policjanci postanowili to sprawdzić. Tym bardziej, że pojazd zatrzymany był kilka godzin wcześniej do kontroli drogowej, gdzie 28- letni kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania i znajdował się w stanie po użyciu alkoholu.

Pomimo włączonych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, wydawanych poleceń do zatrzymania się kierowca nadal kontynuował jazdę. Po krótki pościgu mężczyzna zatrzymał auto. Okazało się, że siedzący za kierownicą tym razem 26-letni mieszkaniec gminy Wschowa był nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. W wyniku policyjnych sprawdzeń okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania.

Pasażerowie siedzący w pojeździe również byli nietrzeźwi. W trakcie weryfikacji wczorajszych zgłoszeń okazało się, że niespełna dwie godziny wcześniej 26- letni kierowca został zarejestrowany przez sklepowy monitoring, gdzie nie płacąc za butelki whisky opuścił wschowski market.

Pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu, a wtorkowi dwaj kierowcy już wkrótce usłyszą zarzuty.

(KPP Wschowa)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Kupię mieszkanie
Kupię mieszkanie
Mieszkania
Alufelgi
Alufelgi
Części i akcesoria
Mazda 5
Mazda 5
Sprzedam
Koła do Zafiry
Koła do Zafiry
Części i akcesoria
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl