TworzymyGłos Regionu

Pierwszy Business Breakfast we Wschowie. [RELACJA]

Wtorek, 29 września 2020 o 13:37, aktualizacja Wtorek, 29 września 2020 o 21:29, autor: 9 2739
Pierwszy Business Breakfast we Wschowie. [RELACJA]

We wtorek (29 września) w Klubokawiarni Piętro odbyło się śniadanie biznesowe zorganizowane przez Lubuski Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o.,  Aneri Business Club oraz Burmistrza Miasta i Gminy Wschowa Konrada Antkowiaka. W spotkaniu, którego celem był networking, uczestniczyli przedsiębiorcy i przedstawiciele samorządu.

Chciałabym, żeby państwo zrozumieli, że idea śniadań, spotkań biznesowych to nie jest taka formuła, gdzie wszyscy sobie mówimy pan/pani i trzymamy się sztywnej formy. (...) Śniadania to jest jest taki moment w ciągu dnia, gdzie nabywamy siły na to, żeby cały dzień dobrze funkcjonować i realizować wyznaczone przez siebie działania - powiedziała przedstawicielka Aneri Business Club.

W imieniu władz Miasta i Gminy Wschowa głos zabrał zastępca burmistrza pan Marek Kraśny. Witam państwa bardzo serdecznie we Wschowie, w miejscu bardzo historycznym, ale nie konserwatywnym w sensie biznesowym - mówił. Na spotkaniu przedstawiono także nową Strategię Miasta i Gminy Wschowa oraz Urzędu Miasta i Gminy Wschowa na lata 2020-2027. 

O Lubuskim Funduszu Poręczeń Kredytowych opowiadał Prezes Łukasz Pabierowski, prywatnie związany ze Wschową. LFPK dysponuje kapitałem poręczeniowym w wysokości 47 mln zł a w ogólnopolskim ratingu funduszy poręczeniowych, nadawanym przez Agencję Ratingową EuroRating uzyskał klasę A- (z perspektywą stabilną). LFPK udziela poręczeń na zabezpieczenie kredytów, pożyczek, leasingów i wadiów dedykowanych  dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców województwa lubuskiego.

Na spotkaniu głos zabierali także zgromadzeni przedsiębiorcy,  którzy w minutowej wypowiedzi starali się przedstawić siebie, swoją firmę i problemy, z jakimi się zmagają.

REKLAMA

Komentarze (9)

avatar

avatar
~Kto
29.09.2020 21:31

Kto wiedział o tym spotkaniu? Gdzie to było ogłoszone?

avatar
~Przedsiębiorca gorszego sortu
29.09.2020 21:36

A według jakiego klucza zapraszani byli "biznesmeni " ze Wschowy ? Kto został zaproszony? Czy jakiś przedstawiciel organizatorów będzie miał ns tyle odwagi, aby odpowiedzieć?

avatar
~Przedsiębiorca
29.09.2020 22:25

Gminy widać nie obchodzą drobni przedsiębiorcy choć przynoszą spore dochody gminnego budżetu. Imprezka dla wybranych

avatar
~nooo
30.09.2020 08:03

no nie da się .... połowa nie odróżnia książki przychodów i rozchodów od ryczałtu a na pytanie o formę opodatkowania mówią że VAT...

avatar
~do "przedsiębiorcy gorszego sortu"
30.09.2020 11:11

A po co Ci ta wiedza ? Jak zapowiedziano to dopiero pierwszy Business Breakfast , będą kolejne to i ty na pewno się załapiesz ? Tylko zadaj sobie pytanie po co ? Co Tobie mały przedsiębiorca pomoże w twej działalności gospodarczej wiedza na temat sera lub ile to ton rocznie przerabia p. Jaromin ? Zabezpieczenia kredytowe to w określonych sytuacjach konieczność ale w dzisiejszej dobie covidowej kredyt to możliwy, szybki "gwóźdź " do trumny. Zastanów się, po co Ci to ? Ci co byli w większości zostali delegowani ( to nie byli właściciele) , odsiedzieli , mieli za to zapłacone przez swoje firmy i pa...pa.. Paru rzeczywistych właścicieli firm zjedli, wypili co nie co i "odhaczyli" dzień. Dla mnie to ostatnie takie spotkanie.

avatar
~firma
30.09.2020 15:25

najłatwiej krytykować nic nie robiąc, bardzo dobre spotkanie, możliwość poszerzenia kontaktów firm lokalnych z innymi spoza regionu czy województwa, organizatorzy nie mogli obsłużyć większej ilości firm pomimo dużego zainteresowania ze względu na ograniczenia lokalowe , takich śniadań biznesowych odbywa się wiele to sprawdzona formuła docierania i poznawania nowych odbiorców dla swoich produktów czy usług

avatar
~Jack
30.09.2020 20:16

Margot przestań tłumaczyć burmistrza!

avatar
~do powyżej
30.09.2020 21:57

cyt. - " to sprawdzona formuła docierania i poznawania nowych odbiorców dla swoich produktów czy usług" .... jakbyś mógł tak parę przykładów podać ? Nie obraź się, ale taka forma jak doprowadzi do poszerzenia swojego rynku zbytu na produkty firmy to ja lecę na marsa ?

avatar
~Płace
01.10.2020 07:36

Ktoś na urzędników musi zarobić. Np.Sekretarz Dębska jak wynika z oświadczenia majątkowego zarabia ok. 6.000. Niektórych nie ma np. Dyrektora oświaty i spraw społecznych Anny Wiśniewskiej czy Dawida Gierkowskiego.