TworzymyGłos Regionu

Pierwszy Business Breakfast we Wschowie. [RELACJA]

Wtorek, 29 września 2020 o 13:37, aktualizacja Wtorek, 29 września 2020 o 21:29, autor: 9 2739
Pierwszy Business Breakfast we Wschowie. [RELACJA]

We wtorek (29 września) w Klubokawiarni Piętro odbyło się śniadanie biznesowe zorganizowane przez Lubuski Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o.,  Aneri Business Club oraz Burmistrza Miasta i Gminy Wschowa Konrada Antkowiaka. W spotkaniu, którego celem był networking, uczestniczyli przedsiębiorcy i przedstawiciele samorządu.

Chciałabym, żeby państwo zrozumieli, że idea śniadań, spotkań biznesowych to nie jest taka formuła, gdzie wszyscy sobie mówimy pan/pani i trzymamy się sztywnej formy. (...) Śniadania to jest jest taki moment w ciągu dnia, gdzie nabywamy siły na to, żeby cały dzień dobrze funkcjonować i realizować wyznaczone przez siebie działania - powiedziała przedstawicielka Aneri Business Club.

W imieniu władz Miasta i Gminy Wschowa głos zabrał zastępca burmistrza pan Marek Kraśny. Witam państwa bardzo serdecznie we Wschowie, w miejscu bardzo historycznym, ale nie konserwatywnym w sensie biznesowym - mówił. Na spotkaniu przedstawiono także nową Strategię Miasta i Gminy Wschowa oraz Urzędu Miasta i Gminy Wschowa na lata 2020-2027. 

O Lubuskim Funduszu Poręczeń Kredytowych opowiadał Prezes Łukasz Pabierowski, prywatnie związany ze Wschową. LFPK dysponuje kapitałem poręczeniowym w wysokości 47 mln zł a w ogólnopolskim ratingu funduszy poręczeniowych, nadawanym przez Agencję Ratingową EuroRating uzyskał klasę A- (z perspektywą stabilną). LFPK udziela poręczeń na zabezpieczenie kredytów, pożyczek, leasingów i wadiów dedykowanych  dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców województwa lubuskiego.

Na spotkaniu głos zabierali także zgromadzeni przedsiębiorcy,  którzy w minutowej wypowiedzi starali się przedstawić siebie, swoją firmę i problemy, z jakimi się zmagają.

REKLAMA

Komentarze (9)

avatar

avatar
~Kto
29.09.2020 21:31

Kto wiedział o tym spotkaniu? Gdzie to było ogłoszone?

avatar
~Przedsiębiorca gorszego sortu
29.09.2020 21:36

A według jakiego klucza zapraszani byli "biznesmeni " ze Wschowy ? Kto został zaproszony? Czy jakiś przedstawiciel organizatorów będzie miał ns tyle odwagi, aby odpowiedzieć?

avatar
~Przedsiębiorca
29.09.2020 22:25

Gminy widać nie obchodzą drobni przedsiębiorcy choć przynoszą spore dochody gminnego budżetu. Imprezka dla wybranych

avatar
~nooo
30.09.2020 08:03

no nie da się .... połowa nie odróżnia książki przychodów i rozchodów od ryczałtu a na pytanie o formę opodatkowania mówią że VAT...

avatar
~do "przedsiębiorcy gorszego sortu"
30.09.2020 11:11

A po co Ci ta wiedza ? Jak zapowiedziano to dopiero pierwszy Business Breakfast , będą kolejne to i ty na pewno się załapiesz ? Tylko zadaj sobie pytanie po co ? Co Tobie mały przedsiębiorca pomoże w twej działalności gospodarczej wiedza na temat sera lub ile to ton rocznie przerabia p. Jaromin ? Zabezpieczenia kredytowe to w określonych sytuacjach konieczność ale w dzisiejszej dobie covidowej kredyt to możliwy, szybki "gwóźdź " do trumny. Zastanów się, po co Ci to ? Ci co byli w większości zostali delegowani ( to nie byli właściciele) , odsiedzieli , mieli za to zapłacone przez swoje firmy i pa...pa.. Paru rzeczywistych właścicieli firm zjedli, wypili co nie co i "odhaczyli" dzień. Dla mnie to ostatnie takie spotkanie.

avatar
~firma
30.09.2020 15:25

najłatwiej krytykować nic nie robiąc, bardzo dobre spotkanie, możliwość poszerzenia kontaktów firm lokalnych z innymi spoza regionu czy województwa, organizatorzy nie mogli obsłużyć większej ilości firm pomimo dużego zainteresowania ze względu na ograniczenia lokalowe , takich śniadań biznesowych odbywa się wiele to sprawdzona formuła docierania i poznawania nowych odbiorców dla swoich produktów czy usług

avatar
~Jack
30.09.2020 20:16

Margot przestań tłumaczyć burmistrza!

avatar
~do powyżej
30.09.2020 21:57

cyt. - " to sprawdzona formuła docierania i poznawania nowych odbiorców dla swoich produktów czy usług" .... jakbyś mógł tak parę przykładów podać ? Nie obraź się, ale taka forma jak doprowadzi do poszerzenia swojego rynku zbytu na produkty firmy to ja lecę na marsa ?

avatar
~Płace
01.10.2020 07:36

Ktoś na urzędników musi zarobić. Np.Sekretarz Dębska jak wynika z oświadczenia majątkowego zarabia ok. 6.000. Niektórych nie ma np. Dyrektora oświaty i spraw społecznych Anny Wiśniewskiej czy Dawida Gierkowskiego.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Chirurg przyjmuje
Chirurg przyjmuje
Oferuje usługi
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl