TworzymyGłos Regionu

Państwowa Szkoła Muzyczna zaprasza na koncert „Polska muzyka filmowa w barwach jesieni”

Wtorek, 07 listopada 2017 o 09:04, aktualizacja Środa, 08 listopada 2017 o 14:12, autor: 1 1272
Państwowa Szkoła Muzyczna zaprasza na koncert „Polska muzyka filmowa w barwach jesieni”

W najbliższy piątek 10.11.2017 r. o godz. 18 w CKiR we Wschowie odbędzie się Koncert poświęcony polskiej muzyce filmowej. Będzie to nostalgiczna podróż, do świata niezapomnianych filmów i seriali, które zapadły w pamięci miedzy innymi dzięki świetnej ścieżce dźwiękowej.

Repertuar w wykonaniu młodych adeptów sztuki muzycznej z towarzyszeniem ich nauczycieli z Państwowej Szkoły Muzycznej we Wschowie zawierać będzie szlagierowe kompozycje polskiej muzyki filmowej. W programie usłyszeć będzie można min. utwory Wojciecha Kilara, Jerzego Matuszkiewicza, Andrzeja Kurylewicza oraz wielu innych wybitnych kompozytorów, którzy na stałe wpisali się w historię polskiej kinematografii.

Inicjatywa dofinansowana w ramach projektu „ Polska Muzyka filmowa w barwach jesieni” stworzonego przez Martę Sadowską nauczyciela PSM I st. we Wschowie w ramach konkursu „ Lubuskie Inicjatywy Młodzieżowe -Budżet Inicjatyw Obywatelskich” realizowanego przez Związek Lubuskich Organizacji Pozarządowych w Zielonej Górze, współfinansowanego ze środków Województwa Lubuskiego.

Dotacja w kwocie 3.500 zł. pozwoliła na zakup instrumentów smyczkowych dla PSM I st.           we Wschowie co umożliwi powiększenie liczby członków zespołu kameralnego,prowadzenie działalności koncertowej kierowanej do społeczności lokalnej i wspieranie młodych talentów.

Wstęp na koncert jest bezpłatny.

(PSM)

REKLAMA

Komentarze (1)

avatar
~capella
11.11.2017 09:08

Cięzka praca nauczycieli i uczniow przyniosla wspaniale efekty ! Koncert był rewelacyjny. Bardzo dobra organizacja, super dobrany repertuar no i wykonanie jakiego dawno nie slyszelismy. Znakomity poziom edukacji muzycznej . powodzenia !!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaWschowaFrekwencja na godzinę 12.00
21.10.20180 1343
Trwają wybory samorządowe, mieszkańcy wybierają wójtów,burmistrzów i prezydentów miast oraz radnych miejskich, powiatowych i wojewódzkich. Prezentujemy jak wygla...

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl