TworzymyGłos Regionu

Palił się tapczan w mieszkaniu. Zniszczona instalacja elektryczna

Piątek, 04 stycznia 2019 o 10:27, aktualizacja Czwartek, 10 stycznia 2019 o 11:18, autor: 0 1523
Palił się tapczan w mieszkaniu. Zniszczona instalacja elektryczna

3 stycznia (czwartek) w budynku wielorodzinnym w miejscowości Zamysłów doszło do pożaru. Z mieszkania, gdzie palił się tapczan, sąsiad wyniósł nieprzytomnego mężczyznę, który został przewieziony do szpitala w Głogowie. W akcji ratunkowej brało udział łącznie 27 strażaków. Akcja trwała 2,5 godziny.

Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze w Zamysłowie w budynku wielorodzinnym w czwartek (3 stycznia) o godzinie 23:14. Okazało się, że w jednym z mieszkań palił się tapczan.

- Z palącego się mieszkania został wyniesiony przez sąsiada nieprzytomny mężczyzna – mówi Krzysztof Piasecki zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie – na miejscu okazało się, że w mieszkaniu palił się tapczan. Strażacy ugasili ogień. Jednak w wyniku pożaru opalone zostały elementy wyposażenia mieszkania oraz zniszczeniu uległa instalacja elektryczna.

Nieprzytomnemu mężczyźnie udzielono pierwszej pomocy. Najprawdopodobniej zatruł się toksycznymi gazami, związanymi z pożarem. Został przewieziony karetką do szpitala w Głogowie. Mieszkańcy budynku spędzili noc u rodziny. Jeszcze w nocy na miejscu był inspektor nadzoru budowlanego. Dzisiaj ma zapaść decyzja wspólnie z energetyką, kiedy mieszkańcy będą mogli powrócić do budynku i jak szybko zaradzić temu, że instalacja energetyczna uległa zniszczeniu.

W akcji ratowniczo-gaśniczej brały udział jednostki Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie oraz jednostki OSP ze Szlichtyngowej, Goli, Konradowa i Siedlnicy.

Jednocześnie zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej apeluje o to, by mieszkańcy decydowali się na montaż czujników tlenku gazu i dymu. Czujniki te dużo szybciej alarmują o zagrożeniu i w wielu przypadkach pozwalają uchronić życie ludzkie i mienie.

(rak)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaWschowaKoncert Podziękowań
25.03.20190 631
23 marca Stowarzyszenie Kultury Ziemi Wschowskiej w Koncercie Podziękowań zaprezentowało to, co ma najlepsze w swoich szeregach, czyli występy mażoretek oraz Młodzieżowej Orkiestry Dętej. Zani...
nazwa
Sukcesy uczniów SP2
25.03.20190 376

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl