TworzymyGłos Regionu

Ostrożnie z quadami. Dwóch nastolatków z obrażeniami ciała przewieziono do szpitala

Poniedziałek, 11 czerwca 2018 o 12:51, aktualizacja Poniedziałek, 11 czerwca 2018 o 20:05, autor: 0 3196
Ostrożnie z quadami. Dwóch nastolatków z obrażeniami ciała przewieziono do szpitala

10 czerwca do szpitala trafili 15-letni kierowca quada i 17-letni pasażer. Stało się tak za sprawą zderzenia quada z wozem strażackim podczas festynu w Łupicach (gmina Sława). Kierowca doznał złamania kości udowej prawej, odmy płucnej i urazu głowy, natomiast pasażer - złamania kości piszczeli.

Jak donosi Oficer Prasowy KPP Wschowa do zdarzenia doszło na łuku drogi polnej.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący quadem 15-latek jadąc z nadmierną prędkością na łuku drogi polnej zderzył się z wozem strażackim.  W wyniku zderzenia 15-latek i 17-letni pasażer z  obrażeniami ciała przetransportowani zostali do szpitali. Kierowca czterokołowca doznał złamania kości udowej prawej, odmy płucnej i urazu głowy, natomiast pasażer złamania kości piszczeli - mówi Maja Piwowarska Oficer Prasowy KPP Wschowa.

Jak mówi Maja Piwowarska do jeszcze jednego zdarzenia drogowego z udziałem quada doszło we Wschowie, również 10 czerwca po godzinie 16:00.

- Tuż po godzinie 16.00 we Wschowie kierujący czterokołowcem 66-letni mieszkaniec gminy Wschowa najechał na tył jadącego przed nim samochodu osobowego, który zatrzymał się z uwagi na to, że jadący przed nim kierowca wykonywał manewr skrętu w ul. Kolejową. Na szczęście kierowca quada nie odniósł poważnych obrażeń - relacjonuje zdarzenie Oficer Prasowy KPP Wschowa.

Policja apeluje do wszystkich użytkowników quadów, skuterów i jednośladów o rozsądek i właściwe korzystanie z tego rodzaju środków transportu.

(rak/foto: KPP Wschowa)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaWschowaSmaczna Noc Muzeów we Wschowie - zdjęcia
19.05.20190 252
Wczoraj (18 maja) odbyła się Smaczna Noc Muzeów. Tego dnia obchodzono również Międzynarodowy Dzień Muzeów. Drzwi w siedzibach MZW, przy Placu Zamkowym i Placu Farnym, otwarł...
nazwa
Smaczna Noc Muzeów
18.05.20190 314
nazwa
Projekt się rozwija
17.05.20190 307

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl