TworzymyGłos Regionu

Ostatnie godziny kampanii wyborczej. W niedzielę wybory uzupełniające

Piątek, 12 stycznia 2018 o 16:37, aktualizacja Piątek, 12 stycznia 2018 o 16:43, autor: 11 1028
Ostatnie godziny kampanii wyborczej. W niedzielę wybory uzupełniające

W piątek, 12 stycznia, o godzinie 24:00 zakończy się kampania wyborcza w związku z wyborami uzupełniającymi do Rady Miejskiej we Wschowie. Od tej pory obowiązywać będzie cisza wyborcza. Wybory odbędą się w niedzielę, 14 stycznia. Udział w nich wezmą mieszkańcy czterech ulic: Kazimierza Wielkiego, Arc. Stablewskiego, Dworcowej i Mickiewicza. Głosowanie odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 1 w godzinach od 7:00 do 21:00.

Przypomnijmy, że w wyborach bierze udział troje kandydatów: Halina Stachowska z komitetu Nasza Wschowa Nasz Samorząd, Katarzyna Owoc-Kochańska z komitetu Porozumienie dla Rozwoju oraz Aleksander Ziemek z komitetu Młodzi dla Wschowy.

W związku z tym, że dzielą nas godziny od ciszy wyborczej, warto w kilku słowach podsumować dotychczasową kampanię wyborczą kandydatów na radnych.

Każdy z kandydatów wskazuje na inne motywacje startu w wyborach. Katarzyna Owoc-Kochańska, jak pisze na swoim profilu facebookowym, chce ,,wesprzeć obecną „opozycję” w Radzie Miejskiej w walce o praworządność, uczciwość, szacunek dla obywateli, aktywnych organizacji społecznych, zbudowania profesjonalnej i rzetelnej strategii dla rozwoju naszej gminy"

Komitet wyborczy Haliny Stachowskiej przekonuje, że obecna kadencja samorządu przyniosła wiele dobrego dla tej części miasta. W związku, zdaniem komitetu wyborczego, wybór Stachowskiej jest gwarancją kontynuacji tych działań.

Aleksander Ziemek natomiast chce ,,w Radzie Miejskiej dać przykład, że uczciwym podejściem do ludzi można wiele osiągnąć". Kandydat przekonuje, że gdyby otrzymał mandat radnego, to zamierza w wyborach samorządowych, które odbędą się jesienią 2018 roku, kontynuować swoją przygodę z lokalną polityką.

Kto zatem zostanie nowym radnym? Przekonamy się o tym już w niedzielę, 14 stycznia, po godzinie 21:00. Jednocześnie informujemy, że od godziny 24:00 nie będziemy zamieszczać komentarzy, związanych z niedzielnymi wyborami uzupełniającymi.

(rak)

REKLAMA

Komentarze (11)

avatar
~for.
12.01.2018 17:37

Pani Owoc ma wyjątkowy tupet .Po tym co nam zaserwowała w postaci kina -zabytku powinna schować się w mysią dziurę a nie kandydować .W biednej gminie kolejny niby zabytek a o fundusze na jego remont nie postarała się.O czym to świadczy czy o wyjątkowej bezczelności czy mało lotnym rozumie?

avatar
~szef analizy
12.01.2018 18:01

Proszę podać swoje wykształcenie skoro kwestionuje pan decyzje Konserwatora Zabytków i Ministra Kultury. Wolę panią Owoc-Kochańską od mamy dilerki czy bufona Ziemka.

avatar
~do fora
12.01.2018 18:24

Też myślałem jak ty, aż się nad tym nie zastanowiłem i popatrzyłem o co chodzi z tym terenem w m.p.z.p.

avatar
~for.
12.01.2018 19:19

Czy mama wpływała na swoją córkę i jest za nią odpowiedzialna prawnie też?Druga sprawa ani konserwator zabytków ani minister nie zgłaszali się do pani Owoc z prośbą o wpis kina do rejestru zabytków .Moje wykształcenie nie ma tu nic do rzeczy.

avatar
~do for
12.01.2018 20:00

Oj niestety ma . Nie pojmujesz pewnych przepisów prawa . To kino jest w strefie zabytków więc jest zabytkiem ponieważ zostało wybudowane przed 1945r . Pleciesz bzdury żeby tylko zamieszanie wprowadzać . A o ochronie krajobrazu też dużo wiesz ? Jesteś taka mądra a podstawowych rzeczy nie umiesz nazwać po imieniu .

avatar
~szef analizy
12.01.2018 20:12

Nie odwracaj kota ogonem. Profil stowarzyszenia, które podejrzewało że jest to zabytek wrecz zmuszał do interwencji wobec zagrozenia wyburzeniem. I szok. Okazalo się że jest, to zabytek. Również polecam lekture m.p.z.p. Nie dajcie sobie ludzie ciemnoty wciskac przez czopkowców

avatar
~Obserwator
12.01.2018 20:14

Dziękuję Redakcji za ten materiał. Każde kłamstwo, obłuda, manipulacja czopkistów powinna być w ten właśnie sposób niszczona - kompetentną, rzetelną informacją.

avatar
~Obserwator
12.01.2018 20:26

Jak widać intensywna praca Czopka i jego świty nadal tryumfuje, a "ciemny lud" słucha ... i nie raczy doinformować się w sprawie kina. To m.in. Pani Owoc-Kochańska pokazała pełen profesjonalizm, rzetelność, kompetencje i dbałość o przestrzeń publiczną. Słuchalem jej wypowiedzi na sesjach rady ( a było ich sporo), zawsze przedstawiała sobą konkret. Kto z kandydatów tak walczy? Hmm, nadal słuchajcie mędrców z ratusza - jak widać to miasto nie zasługuje na nic dobrego.

avatar
~masz wybór
12.01.2018 20:42

Pytanie do wyborców: do którego kandydata na radnego byś się zwrócił gdybyś chciał uzyskać wsparcie i pomoc w załatwieniu ważnej i trudnej sprawy dla miasta lub dla was osobiście ? Który z kandydatów bardziej gwarantował by swoje zaangażowanie w sprawę, w której trzeba by było podjąć działania grożące konfliktem z burmistrzem lub z urzędnikami ?

avatar
~Wschowianin
12.01.2018 20:47

Szkoda tylko ze pani Owoc pokazala palcem ze ten zabytek trzeba chronic, bo wiekszosc miasta go nie chciała :) czekam jeszcze na dobry pomysl co z tym naszym zabytkiem ma miasto zroboc :) czasem spotykalem pana Olka i chyba nie zaryzykowalbym stwierdzenia ze jest bufonem :) moze mlody i czasem zbyt bezposredni ale czy to zle?:)

avatar
~Do wschowianina
12.01.2018 21:05

Gdyby słuchali państwo nagrań z sesji lub uczestniczyli w nich wiedzieliby Państwo, że podawane były propozycje na zagospodarowanie obiektu :D Czopkiści NIE SŁUCHAJĄ, oni mają ZAWSZE rację :D Okreg nr 1 ma dwóch prawdziwych kandydatów ( "S" nie ma w tym duecie ;)

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaWschowaWigilia z WSTK
15.12.20180 130
15 grudnia w sali wiejskiej w Przyczynie Górnej WSTK zorganizowało wigilię, w której uczestniczyli zawodnicy, trenerzy i rodzice. Spotkanie rozpoczęło się od modlitwy i wspól...

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl