TworzymyGłos Regionu

Ostatni domek w mieście

- fotodokument od roku 2000

Środa, 21 października 2020 o 09:58, aktualizacja Środa, 21 października 2020 o 10:40, autor: 16 2441
Ostatni domek w mieście

Parterowy domek przy ul. Garbarskiej 19 jest w trakcie rozbiórki.

To był prawdopodobnie ostatni tak mały dom mieszkalny we Wschowie. Mniejszy od niejednego pokoju.
W roku 2000 na ten domek runął pomnikowy dąb. Domek odbudowano, a drzewo pocięto i wywieziono.


Podobny dom, przy ulicy Kościuszki, rozebrano w zeszłym roku.
Około 20 lat temu rozebrano parterowy domek przy al. Konstytucji 3 Maja.

REKLAMA

Komentarze (16)

avatar

avatar
~Jerzy
21.10.2020 13:31

Pięćset metrów dalej na skrzyżowaniu Moniuszki ,Kolejowa i 55 Pułku jeszcze stoi domek nr 24 który od dłuższego czasu jest pusty . A takich pustostanów w naszym mieście jest sporo . Wystarczy dobrze poszukać . Ja sam osobiście naliczyłem ich kilkanaście .

avatar
~rocznik
21.10.2020 14:01

Czas na mleczarnię.

avatar
~Anka
21.10.2020 22:49

To co dzieje się we Wschowie to zgroza! Komu tak bardzo zależy, żeby doszczętnie zniszczyć to miasto? W Krakowie ten domek byłby już zabytkiem, ale co tam Wschowa, prawda? Tu niszczy się wszystko, albo czeka się tak długo, aż samo się zawali... co np za chwilę właśnie stanie się z Mennicą, ale kogo to obchodzi? Wstyd i jeszcze raz wstyd.

avatar
~Maciek
22.10.2020 12:47

A kto ma dać pieniądze na remont??

avatar
~do Anki
22.10.2020 15:04

Pani Anko ten " zabytek " to już stoi dobre kilkanaście lat i to jest własność prywatna . To właściciel lub spadkobiercy po tym właścicielu rozporządzają tym majątkiem a miastu nic do tego . Dlaczego pani nic w tym kierunku nie zrobiła ale pretensje ma do miasta .

avatar
~Anka
23.10.2020 11:22

...z gory przepraszam za brak polskich znakow... Tak naprawde nie chodzi o ten jeden domek ,ale ogolnie o wizerunek Wschowy, to przepiekne stare miasto z bogata historia, a jak wyglada?, jak wyglada rynek-wizytowka?! Brawo! Jest wiele ,wiele innych miejsc ,na ktorych widok tylko serce peka. Prosze mi nie mowic ,ze mam pretensje,a nic nie zrobilam...to nie ja obiecywalam cuda na kiju ,ubiegalajac sie o mandat radnej. Faktem jest ,ze nikt nie potrafi napisac dobrego projektu,zeby pozyskac srodki z UE, poza tym bezmyslnie i niestety bezpowrotnie dlawiona jest dusza tego miasta. Ale kogo to obchodzi, komu na tym zalezy? najlepiej zburzyc, zrownac z ziemia, zrobic parking, albo jeszcze jeden market...po co takie starocie utrzymywac, komu to potrzebne,prawda??? Z drugiej strony patrzac, pomijajac "starocie" prosze mi powiedziec, gdzie we Wschowie po godzinie 18 mozna usiasc ze znajomymi na pogaduchy i zwyczajnie napic sie herbaty? gdzie ,ktos bedac przejazdem moze zatrzymac sie na posilek, albo na nocleg??? Mam dalej pisac pytania ??? , jest ich cale mnostwo, ale odpowiedzi zadnej, dlatego powtorze wstyd i jeszcze raz wstyd ! do jakiego stanu zostalo doprowadzone to to piekne krolewskie miasto!

avatar
~do Anki
23.10.2020 22:26

Pani Anko jak chce się robić interesy to trzeba zrobić symulację ile będzie można zarobić . Ale żeby zarobić muszą być klienci na dany interes . A miasto niestety swoją świetność ma już za sobą . Dała pani świetny przykład na ten interes . Ja obiecuję że pierwszy przyjdę do tej nowo otwartej herbaciarni lub kawiarni którą pani otworzy .

avatar
~Ala
22.10.2020 02:26

Kino Hel to dopiero zabytek ?

avatar
~Urszula Chudak do "do Anki"
23.10.2020 10:03

Tak całkiem władze miasta, nie są bezbronne wobec właścicieli zaniedbanych nieruchomości. Odpowiednie zapisy prawa budowlanego, to umożliwiają. Wiem to od gorzowskiego radnego, znanego adwokata, Jerzego Synowca. Znanego również z wielu nietuzinkowych działań, między innymi jeżeli chodzi o w/w. Wytyka, rozmawia, przekonuje - z sukcesami. Może których z naszych radnych pójdzie jego śladem? Nie liczmy od razu na wielkie sukcesy, ale na początek może się uda pozbyć tzw. pawilonu mleczarskiego?

avatar
~do U Chudak
23.10.2020 22:33

Coś mi się zdaje że pani słabo zna życie i procesy sądowe . Sprawy spadkowe trwają niekiedy lata . Chwała temu co jest w stanie w ciągu jednej kadencji radnego taką sprawę załatwić . I nie mówię to żeby kogoś wyśmiać ale żeby uzmysłowić ile to czasu trwa .

avatar
~do Pani Chudak
24.10.2020 15:46

A Pani Urszula jak zwykle z "choinki" się urwała.... radni tej kadencji są absolutnie najgorszymi radnymi w historii samorządu (no może z jakimiś małymi wyjątkami przebłysku).

avatar
~Urszula Chudak
25.10.2020 12:23

Mam tyle lat, że znam życie jak i to, ile lat potrafią ciągnąć się sprawy spadkowe. Zdaje mi się jednak, że ani pawilon mleczarski, ani lokal po byłej kwiaciarni, nie są takimi przypadkami. Można próbować w Gorzowie - czemu nie spróbować we Wschowie? Ciekawa również była by odpowiedź osób decyzyjnych, kiedy ostatnio kontaktowały się z właścicielami tych wątpliwych, miejskich ozdób? Czy to jest sprawa na jedną kadencję? Odpowiem pytaniem. A czy problem pojawił się dopiero teraz? Proszę podczas transmisji obrad sesji policzyć, ilu radnych zasiada tam już od lat wielu? Palców u jednej ręki zabraknie. Druga byłaby konieczna. Więc chyba jednak z choinki się nie urwałam...

avatar
~do U . Chudak
26.10.2020 08:12

A kto mówi że pani się urwała akurat z choinki . Ja twierdzę że procesy sądowe trwają niekiedy lata i przechodziłem tą całą gehennę na sobie . W dzisiejszych czasach trzeba jeszcze dodać parę lat w oczekiwaniu na " sprawne i szybkie " orzeczenie . Poza tym w tym mieście jest tyle spraw nie pozałatwianych przez władze że podwojenie lub potrojenie radnych i tak by zajęło kilka ich kadencji . Poza tym dobry mecenas od tych spraw nie zatrudni się w urzędzie i za takie marne grosze . Owszem byli zatrudnieni , nawet trzech ale oni bronili nie miasta ale piór burmistrzowej i jej psiapsiółek no i słynnego " doktora " .

avatar
~DO Pana o p.Ch....
26.10.2020 08:28

Bardzo cenna UWAGA co do zachowania tej pani !!!. Najwyraźniej ta pani prze do medialnego popisu w myśl tego powiedzonka, ....." nie ważne co o mnie piszą i mówią ważne aby było o mnie głośno w mediach ..... ( oczywiście mocno to powiedzonko zmodyfikowałem), ale jakże pasuje do tej pani !!!!. Pragnę zauważyć, ze na stronie elki dużo się mówi - pisze o protestach w obronie naszych KOBIET - KOBIET POLKACH jakże skrzywdzonych i zlekceważonych przez mgr, ( odkrycie towarzyskie posła z Nowogrodzkiej) i ich żałosnej Uchwały TK !!!!. TYLKO jak widać nic tam nie ma o Wschowie i Kobietach Wschowskich - jak również tej pani !!!!. Czyżby we Wschowie nie ma Honorowych Kobiet walczących o swoje prawa ????, czy aż tak zostały zdominowane przez ich posłów pis+ ???, że boją się wyjść na ulice i protestować o PRAWA Wszystkich Kobiet w Naszym Kraju !!!!!. To jest pole do popisu takich kobiet jak ta pani, która usiłuje zaistnieć w lokalnych mediach !!!!!.

avatar
~wschowa
26.10.2020 10:36

jak to kto mówi, że się urwała z choinki? Jeden z komentujących przeczytaj dokładnie wszystkie wpisy. Jedyna która ma odwagę zawsze się podpisać i za to ją bardzo cenię. jej kom są super!

avatar
~do wschowa
26.10.2020 10:51

No i co że się podpisuje ale merytorycznych wypowiedzi brak . Natomiast chce " świecić " w lokalnych mediach . A o prawach kobiet jakoś cicho bo to polityczna sprawa ? . Tu nie wypowiada się i nie wspiera kobiet . A ocenia się nie za " wspaniałe " wpisy które nic nie kosztują ale za czyny które coś znaczą i o czymś świadczą . Takich " bohaterów " mamy aż za nadto którzy zaśmiecają dane fora internetowe .

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl