Ogrodzenie blisko grobów. Cmentarz komunalny pomniejszony

Czwartek, 02 listopada 2017 o 12:42, aktualizacja Czwartek, 09 listopada 2017 o 17:35, autor: 28 4925
Ogrodzenie blisko grobów. Cmentarz komunalny pomniejszony

Mieszkańcy odwiedzając groby na cmentarzu komunalnym we Wschowie mogą zauważyć, że cmentarz w niektórych miejscach został pomniejszony. - Po zamontowaniu nowego ogrodzenia, gołym okiem widać, że cmentarz został okrojony, jest dużo mniejszy - mówi radna Jolanta Pawłowska.

Radna na październikowej sesji Rady Miejskiej we Wschowie pytała o przyczyny pomniejszenia cmentarza komunalnego.

- Po zamontowaniu nowego ogrodzenia, widać gołym okiem, że cmentarz jest dużo mniejszy. Widać to szczególnie tam, gdzie ogrodzenie zamontowano tuż przy grobach. Czy granice cmentarza się zmniejszyły? - Pyta radna Pawłowska.

Zastępca burmistrza przyznaje, że to może ciekawić część mieszkańców.

- Ogrodzenie cmentarza zostało zamontowane w nowym miejscu, ponieważ tam, gdzie obecnie stoi ogrodzenie, kończy się granica działki. Porządkujemy obszarowo ten teren zgodnie z jego granicami - mówił Miłosz Czopek.

Radna wyraziła zdziwienie, ponieważ jej zdaniem, granice cmentarza zostały dość znacznie pomniejszone, a ogrodzenie jest blisko grobów. Wiceburmistrz zapewniał, że cmentarz nie został zbyt okrojony, natomiast tam, gdzie ogrodzenie jest blisko grobów, przebiega granica cmentarza.

(rak)

REKLAMA

Komentarze (28)

avatar
~Geodeta
02.11.2017 14:40

Kompetencje naszych radnych... Stwierdzenia, że cmentarz został pomniejszony na podstawie tego, gdzie stało stare pogrodzenie. Warto zapoznać się z przebiegiem granic geodezyjnych a nie "na oko" zajmować się bzdurami na sesji.

avatar
~Fws
02.11.2017 15:28

Granica to jeden problem ale kto podjął decyzję o wyborze tak szkaradnego ogrodzenia?

avatar
~Syn
02.11.2017 16:34

A za jakie grzechy moja mamusia leży teraz po płotem ? .

avatar
~Obserwator
02.11.2017 16:42

Pitu pitu to w takim razie kogo jest ta niby ziemia zabrana a teraz oddana przez cmentarz ? . A może została ona już sprzedana prywatnemu nabywcy . Brakowało trochę więc jej ujęto z części cmentarza ? . Kto jest właścicielem tej ziemi w tej części gdzie tą granicę przesunięto na niekorzyść cmentarza ? . I jak to się stało że do tej pory nikt o tej spornej granicy nie wspominał ? .

avatar
~Pytanie do zarządu SK
02.11.2017 18:05

Czy miejsca pod płotem są tańsze?

avatar
~Cała Wschowa
02.11.2017 19:13

Szkoda tylko że to nie firma ze wschowy stawia to ogrodzenie tylko z Brenna ta sama układała kostkę a miały to robić firmy ze Wschowy tak Odnowiciele obiecywali dochodząc do władzy ze tylko na swoich będą polegać i im dadzą zarobić znowu na odwrót jak mówili

avatar
~obserwator
02.11.2017 19:33

Wam zawszew d....ach zle bedzie jak nic sie nie robi zle ,jak cos sie dobrego robi zle tylko skomlec i narzekac potraficie przegrani

avatar
~do obserwatora
06.11.2017 08:45

Tobie człowieku w głowie się już wywróciło od tego jadu i tej śpiewki o przegranych . Prawdziwi przegrani to są teraz ci nieudacznicy którzy zasiadają ratusz S.K . Gdzie się nie popatrzysz same " sukcesy " , i " wybitni " organizatorzy . Budują nam drogi , ścieżki rowerowe chodniki i to wszystko dla naszego szczęścia i zadowolenia . Żyć nie umierać chciałoby się rzec , tylko ta rzeczywistość jest trochę inna i zaskakująca odmienna od tych deklaracji wyborczych . A miało być tak pięknie dla wszystkich a nie tylko dla ich rodzin i znajomych .

avatar
~mieszkanka
02.11.2017 19:33

Panie Czopek , nie dość ,że jesteś zarozumiałym narcyzem to do tego nie potrafisz ocenić wielkości w przestrzeni albo znowu łżesz. Cmentarz jest znacznie zmniejszony a płot wyjątkowo ohydny !! A tłumaczenie ,że tamten teren się porządkuje to już cynizm i ironia.Ja dodałabym ,że to zbrodnia ,bo usunięto przepiękny,rzadko spotykany gatunek świerku i podejrzewam ,że za parę dni pod piłę pójdą dwa następne. Projektanci i wykonawcy płotu ( a może nawet tego planu zagospodarowania przestrzennego ) w czasie pracy musieli mieć ,,pomroczność jasną '( albo ciemną ,kto to wie ?) . Zakręt płotu ,ze ściętym narożnikiem to jest dopiero jakieś niespotykane dziwactwo.

avatar
~do syna
02.11.2017 19:39

Jak tak mocno mamusie kochale to mogles zalatwic miejsce na wawelu

avatar
~do do syna
02.11.2017 20:49

Mamusi już nie będę wykopywał ale tobie nawet jutro jak wyciągniesz nogi to załatwię .Co za cham i cynik !

avatar
~Mieszkaniec Wschowy
02.11.2017 20:16

Ogrodzenie faktycznie trochę niskich lotów. Chyba że to tymczasowa opcja.

avatar
~OD urodzenia we Wschowie
02.11.2017 21:12

Radna zadaje pytanie "eeeee eyyyyy eeeee yyyyy " nie potrafi nazawać ogrodzenia , płotu LUDZIE KOGO się tam wybiera i potem pośmiewisko

avatar
~Wschowianin
02.11.2017 22:15

Ale przecież przed dwoma laty (może trzema) powiększono teren cmentarza? A teraz się zmniejsza??? Może osoba odpowiedzialna za pomiary geodezyjne, inwentaryzację gruntów należących do gminy powinna zmienić miejsce pracy, albo bardziej kompetentnie podchodzić do obecnego zajęcia. Wtedy nie stworzono by zapewne strefy inwestycyjnej na ul. Nowopolnej, gdzie większość gruntów (ok. 14 ha z 18 ha) należy do prywatnych właścicieli.

avatar
~Inwestor
02.11.2017 22:52

Pierwsza jak i druga strefe gospodarcza zawdzieczamy temu samemu czlowiekowi. Jedna jak i druga inwestycja "gleboko przemyslana". Zal komentowac.

avatar
~do Wschowianina
03.11.2017 22:23

We Wschowie nie ma strefy inwestycyjnej w pełnym tego słowa znaczeniu, jest teren, który umownie nazywa się strefą inwestycyjną.

avatar
~obserwator
03.11.2017 08:13

A czego dobrego można się spodziewać po osobie która " zarządza " cmentarzem i S.K .

avatar
~@ obserwator
03.11.2017 08:46

A co się dziwicie. Jak ktoś netto od brutto nie rozróżnia to ma prawo się pomylić.

avatar
~M
03.11.2017 09:17

Ciekawi mnie jedno co zrobią z tą tarą ?

avatar
~do obserwator
03.11.2017 11:16

Nie tylko ta ze S.K nie rozróżnia ale nawet sam ratusz też popisał się kilkakrotnie w swoich umowach i interpelacjach odpisując radnym na ich zapytania pisemnie . Widać to pokolenie jest słabo douczone ale mniemanie o sobie mają wygórowane . Wychodzą szkoły prywatne które jak grzyby po deszczu zaczęły " kształcić nieudaczników i mało rozgarniętych magistrów " . Idzie ręce załamać jak z takimi znawcami ekonomii ma się styczność zawodową . Chyba większej kompromitacji w dziedzinie ekonomii nie ma nie znając to podstawowej zasady ekonomicznej . Ale są też jeszcze większe orły w dziedzinie bankowości . Zapytać co niektórych co to jest bilon lub banknot albo odróżnić rachunek bankowy od rachunku bieżącego to też jest tragedia . I tacy nam rządzą w tym mieście .

avatar
~ext7
05.11.2017 13:49

Zastanawiam się ,kto w tym przypadku popełnił błąd pomiarowy??? Czy „dziadziuś „ co to przed laty miarką odmierzał , czy też „wnuczek” ,co GPS –em się posłużył. Tak po prawdzie nie ma to żadnego znaczenia. Bo nawet ,gdyby pomiar wnuczka był poprawny ,to jest coś ,co zdrowym rozsądkiem zwie się. Kto bywa na Cmentarzu Komunalnym ,to wie, że ten z każdym dniem się kurczy - tam niemal codziennie przybywa „nowy gość”. Tego nie rozumiem ,wszak ziemia, o którą „okrojono” cmentarz, do gminy należy. Bez obrazy moi mili wybrańcy ludu, ale jak tego nie odkręcicie ,to lud was przy urnie „doceni”.(ta uwaga dotyczy rządzących i opozycji – no może z wyjątkiem „Jolki”, bo ta choć późno ,ale jednak poruszyła problem).

avatar
~Wyborca i prawdopodobnie kandydat na burmistrza Wschowy.
05.11.2017 20:09

Rządzą nami miernoty, które nie mają wizji inwestycji i rozwoju lokalnego. Zgadzam się z komentarzem ext7 w kwestii ogrodzenia. Po pierwsze nie jest to typ ogrodzenia, które można by zastosować na głównym cmentarzu miasta powiatowego. Po drugie skoro tereny przyległe są gminne to należałoby poszerzyć bardziej cmentarz niż go zmniejszać.

avatar
~kobieta
05.11.2017 22:33

Do syna.Bardzo nieładnie.Ciekawe czy byłoby twoje zadowolenie ,ze Twój bliski nagle znalazł się pod płotem.Ja nie jestem z tego zadowolona.Co do opłaty to ,nic mniej się nie płaci.

avatar
~Hhh
05.11.2017 22:45

A czy to cos zlego ze ktos znalaz się pod plotem ?? Moim zdaniem to jest tylko plot w koncu gdzies musieli zamontowac ten plot

avatar
~do ~Hhh
06.11.2017 11:15

Również dobrze można byłoby przegrodzić tym płotem cmentarz na dwie części . Takie jest twoje rozumowanie ! . Kto przy zdrowych zmysłach ogranicza powierzchnię cmentarza mimo że to jest ziemia gminna . I co uzyska z tych skrawków ziemi co zostaną po okrojeniu cmentarza . No chyba że już mają kupca na tą ziemię . Po latach okaże się że cmentarz jest już za mały i trzeba dokupić ziemię . No i wtedy znajdzie się " sprzedawca " i odsprzeda ale już za więcej i o wiele więcej niż ją nabył . Jest to interes czy wielka spekulacja .Jak by nie patrzeć to ta ziemia musi być wykupiona bo stanowi ona przeszkodę nie do przebycia przez gminę która kiedyś będzie chciała powiększyć ten cmentarz . Nie ma innych możliwości jak wykup tej ziemi z racji tego że ziemi w około brakuje i te przepisy sanitarne . Jednym słowem interes ktoś zrobi znakomity .

avatar
~ext7
06.11.2017 14:50

ad „~do ~Hhh” Cyt. „ No i wtedy znajdzie się " sprzedawca " i odsprzeda” . Tak , to chyba jedyne, logiczne wytłumaczenie tej dziwnej decyzji. Czas pokaże, czy mamy rację..

avatar
~ext7
07.11.2017 14:12

Odgrzeję jeszcze raz ten temat, ponieważ wydaje mi się ważny. I nie o to chodzi nagle naszła mnie ochota coby się wymądrzać. Ale tak sobie myślę ,czy nie lepiej byłoby poszerzyć cmentarz do granic „technicznie” możliwych , rodzaj ogrodzenia obojętny, może być nawet i ta niezbyt estetyczna płyta ,którą można przysłonić pasem żywopłotu, a równolegle do ogrodzenia chodnik. Tym prostym sposobem żaden grób nie znajdzie się pod „PŁOTEM” Nie wiem jakie byłyby koszty „budowy „nowego cmentarza”, ale podejrzewam ,że dużo wyższe niż taka prosta modyfikacja.

avatar
~Kolezanka
07.11.2017 22:26

A pani ,,prezes" tak czekala na pochwaly ze taki piekny cmentarz alejki oplotowanie a tu taka krytyka.Widzisz Marzenko ponioslas owiec kilka poniosą i ciebie.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaSławaOSP Konradowo wygrało Międzygminne Zawody Prądopiłki Strażackiej
16.07.20180 588
W sobotę (14 lipca) odbyły się Międzygminne Zawody Prądopiłki Strażackiej w Przybyszowie. Na stawach pojawiło się 7 jednostek. Uroczystego otwarcia dokonał Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła...

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl