TworzymyGłos Regionu

Ogólnopolski policyjny dzień odblasków we Wschowie [ZDJĘCIA]

Czwartek, 01 października 2020 o 10:12, autor: 2 641
Ogólnopolski policyjny dzień odblasków we Wschowie [ZDJĘCIA]

Lubuscy policjanci przeprowadzą dzisiaj na drogach naszego województwa działania ukierunkowane przede wszystkim na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. 1 października został ustanowiony przez Policję jako ogólnopolski dzień odblasków. Policjanci rozdają odblaski i edukują tak, aby każdy pieszy był widoczny, a co się z tym wiąże BEZPIECZNY.

1 października od 2016 roku ustanowiony został ogólnopolskim dniem odblasków. Policja w ramach akcji informacyjno-prewencyjnej chce edukować pieszych uczestników ruchu w zakresie bezpieczeństwa i noszenia odblasków. Przede wszystkim policjanci będą przekonywać pieszych, rowerzystów o konieczności noszenia elementów odblaskowych, o właściwym sposobie ich zakładania, tak żeby nasi niechronieni uczestnicy ruchu drogowego byli widoczni, a tym samym bezpieczni.

Celem akcji jest zachęcanie jak największej liczby pieszych, rowerzystów do zakładania różnego rodzaju elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym (gdzie warunkują to przepisy), ale również w obszarze zabudowanym na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg, kiedy to widoczność z uwagi na nastający okres jesienno - zimowy może być bardzo słaba.

Wschowscy policjanci w ramach prowadzonych dzisiejszych działań będą edukować i rozdawać elementy odblaskowe.

(KPP Wschowa)

REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Tomasz
01.10.2020 22:28

Bez komentarza..

avatar
~Autorka
02.10.2020 11:24

Szkoda, że pojawiają się tylko "od święta". Od początku września jak wożę dzieci do przedszkola nie było ich ani razu na tym przejściu dla pieszych z pierwszego zdjęcia... Ani straży miejskiej.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl