TworzymyGłos Regionu

„Oczko” Sławskiego Festiwalu Triathlonu

Poniedziałek, 23 lipca 2018 o 13:14, aktualizacja Czwartek, 02 sierpnia 2018 o 13:23, autor: 0 1278
„Oczko” Sławskiego Festiwalu Triathlonu

Po raz 21 zawodnicy startujący w jednej z najbardziej wymagających konkurencji sportowych zjawili się w Sławie, by zmierzyć się z trasą 1/3 Iron Mana. Prócz koronnego dystansu festiwal zgromadził tłumy dzieci i młodzieży, a także wyjątkowo miłośników kina.

Sławski Festiwal Triathlonu to marka budowana od lat, w tym roku odbyła się już 21 edycja i ponownie okazało się, że teren wokół jeziora Sławskiego idealnie nadaje się do rozpoczęcia swojej przygody z triathlonem. Co ważne festiwal to nie tylko jeden start, a kilka różnych konkurencji zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Dla najmłodszych dedykowany był pierwszy dzień festiwalu, gdzie odbywały się konkurencję aquathlonu, czyli pływania i biegu, w których udział brały dzieci już od drugiego roku życia. Relacja z soboty dostępna tutaj. Wieczorem na sławskiej plaży odbył się natomiast plenerowy pokaz filmu „Najlepszy”, opisujący historię życia Jerzego Górskiego, legendy triathlonu i głównego organizatora sławskiego festiwalu.

Niedziela na Sławskim Festiwalu Triathlonu należała natomiast dla tych którzy zapoznają się z tą wymagającą konkurencją. Na starcie stanęli zawodnicy w konkurencji Pierwszy krok do Iron Mana oraz 1/3 Iron Mana. Ci pierwsi mieli do pokonania 400 metrów w wodzie, 20 km na rowerze i 4 km biegu, drudzy natomiast walczyli na dystansie 1200 metrów pływania, 60  km jazdy rowerem i ponad 14 kilometrów na trasie biegowej. Najszybciej pierwszy krok do Iron Mana wykonał Mateusz Cieślik  klubu UAM TRIATHLON POZNAŃ, któremu zajęło to 56 min i 50 sekund. Drugi na mecie był Konrad Imianowski, a trzeci Grzegorz Wojtczak. Najszybszą kobietą w tej grupie była Marta Brukwińska z TGV KLUB, która na mecie zjawiła się po godzinie i siedmiu minutach, drugie miejsce zajęła Urszula Olejczniak, a najniższym stopniu podium stanęła Aneta Grzybowska. Jedną trzecią dystansu Iron Mana pierwszy pokonał Marcin Ławicki z MKS Polkowice, wbiegając na linię mety po 2 godzinach i 41 minutach od startu. Minutę później przybiegł Przemysław Szymanowski, a trzeci był Krzysztof Augustyniak. Zwycięstwo wśród pań przypadło Marii Pytel z SZYMANOWSKI TRIATHLON TEAM STARACHOWICE, której pokonanie dystansu zajęło nieco ponad 3 godziny i 11 minut. Druga była Magdalena Biskupska, a trzecia Agata Korczyńska. Gratulacje należą się jednak każdemu z zawodników, którzy podjęli walkę.

(olek)

 

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl