TworzymyGłos Regionu

„Oczko” Sławskiego Festiwalu Triathlonu

Poniedziałek, 23 lipca 2018 o 13:14, aktualizacja Czwartek, 02 sierpnia 2018 o 13:23, autor: 0 1419
„Oczko” Sławskiego Festiwalu Triathlonu

Po raz 21 zawodnicy startujący w jednej z najbardziej wymagających konkurencji sportowych zjawili się w Sławie, by zmierzyć się z trasą 1/3 Iron Mana. Prócz koronnego dystansu festiwal zgromadził tłumy dzieci i młodzieży, a także wyjątkowo miłośników kina.

Sławski Festiwal Triathlonu to marka budowana od lat, w tym roku odbyła się już 21 edycja i ponownie okazało się, że teren wokół jeziora Sławskiego idealnie nadaje się do rozpoczęcia swojej przygody z triathlonem. Co ważne festiwal to nie tylko jeden start, a kilka różnych konkurencji zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Dla najmłodszych dedykowany był pierwszy dzień festiwalu, gdzie odbywały się konkurencję aquathlonu, czyli pływania i biegu, w których udział brały dzieci już od drugiego roku życia. Relacja z soboty dostępna tutaj. Wieczorem na sławskiej plaży odbył się natomiast plenerowy pokaz filmu „Najlepszy”, opisujący historię życia Jerzego Górskiego, legendy triathlonu i głównego organizatora sławskiego festiwalu.

Niedziela na Sławskim Festiwalu Triathlonu należała natomiast dla tych którzy zapoznają się z tą wymagającą konkurencją. Na starcie stanęli zawodnicy w konkurencji Pierwszy krok do Iron Mana oraz 1/3 Iron Mana. Ci pierwsi mieli do pokonania 400 metrów w wodzie, 20 km na rowerze i 4 km biegu, drudzy natomiast walczyli na dystansie 1200 metrów pływania, 60  km jazdy rowerem i ponad 14 kilometrów na trasie biegowej. Najszybciej pierwszy krok do Iron Mana wykonał Mateusz Cieślik  klubu UAM TRIATHLON POZNAŃ, któremu zajęło to 56 min i 50 sekund. Drugi na mecie był Konrad Imianowski, a trzeci Grzegorz Wojtczak. Najszybszą kobietą w tej grupie była Marta Brukwińska z TGV KLUB, która na mecie zjawiła się po godzinie i siedmiu minutach, drugie miejsce zajęła Urszula Olejczniak, a najniższym stopniu podium stanęła Aneta Grzybowska. Jedną trzecią dystansu Iron Mana pierwszy pokonał Marcin Ławicki z MKS Polkowice, wbiegając na linię mety po 2 godzinach i 41 minutach od startu. Minutę później przybiegł Przemysław Szymanowski, a trzeci był Krzysztof Augustyniak. Zwycięstwo wśród pań przypadło Marii Pytel z SZYMANOWSKI TRIATHLON TEAM STARACHOWICE, której pokonanie dystansu zajęło nieco ponad 3 godziny i 11 minut. Druga była Magdalena Biskupska, a trzecia Agata Korczyńska. Gratulacje należą się jednak każdemu z zawodników, którzy podjęli walkę.

(olek)

 

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaWschowaKoncert Podziękowań
25.03.20190 706
23 marca Stowarzyszenie Kultury Ziemi Wschowskiej w Koncercie Podziękowań zaprezentowało to, co ma najlepsze w swoich szeregach, czyli występy mażoretek oraz Młodzieżowej Orkiestry Dętej. Zani...
nazwa
Sukcesy uczniów SP2
25.03.20190 386

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl