TworzymyGłos Regionu

Nowe trendy w edukacji

- nauczycielka z "Zana" szkoli pedagogów w Gdańsku i w Poznaniu

Poniedziałek, 18 listopada 2019 o 13:14, aktualizacja Poniedziałek, 18 listopada 2019 o 13:19, autor: 0 1330
Nowe trendy w edukacji

W dniach 15-17 listopada w Gdańsku odbywała się Ogólnopolska Konferencja „Digitalnie i Analogowo. Nowe trendy w edukacji”, która została zorganizowana przez IX Liceum Ogólnokształcące i Szkołę Podstawową nr 27 w Gdańsku pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta. Uczestniczyli w niej dyrektorzy i nauczyciele z całej Polski, którzy kierują się zasadą, że "Dobry nauczyciel to taki, który uczy się przez całe życie”.

Jedną z uczestniczek konferencji, a zarazem prelegentką była nauczycielka I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie Agata Karolczyk-Kozyra, która dwukrotnie poprowadziła warsztaty z nauczania metodami aktywizującymi pod hasłem „Rozgrzewka, jak rozpocząć zajęcia w atrakcyjny sposób”. Tym samym podzieliła się z innymi swoimi pomysłami na ciekawe lekcje.

Odbywające się przez trzy dni prelekcje i warsztaty dotyczyły nowych trendów w edukacji. Można było nie tylko wysłuchać tego, czym dzielili się inni nauczyciele edukatorzy, ale też zobaczyć, poznać i sprawdzić najnowsze technologie wykorzystywane w dydaktyce. Znalezienie się w gronie prelegentów to niewątpliwie wielkie wyróżnienie i zaszczyt, ponieważ wśród osób, które opowiadały o swojej pracy byli między innymi laureaci i finaliści ogólnopolskiego konkursu „Nauczyciel Roku”, „Wielkopolski Nauczyciel Roku 2019”, członkowie elitarnej grupy „SUPERBELFRZY”, autorzy blogów dydaktycznych. Udział w konferencji to nie tylko moc wrażeń, ale też mnóstwo inspiracji i ciekawe wyzwanie, które będzie kontynuowane, ponieważ już w najbliższą sobotę nauczycielka z „Zana” będzie szkolić polonistów w Poznaniu podczas warsztatów „Chcę Wam pokazać jak…”. Tym razem temat będzie dotyczył wykorzystywania narzędzi coachingowych podczas lekcji języka polskiego.

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl