TworzymyGłos Regionu

Nowa przepompownia ścieków oddana

Sobota, 20 listopada 2021 o 11:05, aktualizacja Poniedziałek, 22 listopada 2021 o 10:25, autor: 1 933
Nowa przepompownia ścieków oddana

Spółka Komunalna oddała do użytku nową przepompownię ścieków zlokalizowaną w pobliżu powstającego zakładu Spółki "Jedność".

Urządzenie wesprze gospodarkę ściekową ww. przedsiębiorstwa, a w przyszłości będzie ważnym elementem kontynuacji rozbudowy sieci wod-kan w tym rejonie Gminy. Obecnie trwają prace wykończeniowe.

Firma Jedność to pochodzący ze Wschowy wiodący producent pellet na snacki i prażynki w Polsce i Europie. W ofercie znajdują się pellety ziemniaczane i zbożowe o różnorodnych kształtach i właściwościach spożywczych.

Siedziba firmy znajduje się obecnie przy ul. Zielony Rynek 7, jednak już wkrótce zakład przeniesie się do kompleksu o powierzchni ponad 3 000 m2 mieszczącego się na obrzeżach Wschowy (droga w kierunku Siedlnicy). Decyzja o zmianie lokalizacji podyktowana została chęcią rozwoju, optymalizacji kwestii logistycznych oraz wpływie na sąsiadów firmy (hałas, ruch samochodów ciężarowych). Koniec prac budowlanych przewidziany jest na sierpień bieżącego roku.

Przewidywana suma nakładów inwestycyjnych związanych z budową nowego zakładu produkcyjnego wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz zakup linii technologicznych – 40 mln złotych. Spółka „Jedność” złożyła z sukcesem wniosek o dofinansowanie inwestycji w ramach programu "Kredyt na innowacje technologiczne" realizowanego z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (POIR), całkowita wartość dofinansowania 14 247 000 zł. 

Źródło/foto: Spółka Komunalna, Konrad Antkowiak

REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~..........
21.11.2021 11:43

Czy taka inwestycja będzie zabezpieczona w przypadku braku pradu o czym ostatnio mówi się często?Nie pytam w celu wymądrzania się ale w trosce o ewentualne przykre sytuacje.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl