TworzymyGłos Regionu

Notoryczny włamywacz wpadł w ręce wschowskich kryminalnych

Czwartek, 24 września 2020 o 17:11, autor: 3 3508
Notoryczny włamywacz wpadł w ręce wschowskich kryminalnych

Wschowscy kryminalni zwalczający przestępczość przeciwko mieniu zatrzymali młodego mieszkańca gminy Wschowa, który włamywał się, usiłował włamać się do różnych punktów na terenie gminy Wschowa. Jego łupem padały wartościowe przedmioty. Zaangażowani w sprawy kryminalni na podstawie zebranych materiałów dowodowych przedstawili 26 - latkowi zarzuty, do których przyznał się. Część skradzionych przedmiotów udało się mundurowym odzyskać.

Wczoraj (23 września) wschowscy kryminalni specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości przeciwko mieniu postawili zarzuty zatrzymanemu 26 - letniemu mieszkańcowi gminy Wschowa. Na podstawie zebranych mocnych dowodów mundurowi udowodnili mężczyźnie włamania do altanek ogrodowych, sklepu, budynku mieszkalnego, z których zniknęły wartościowe przedmioty. Mężczyzna przyznał się również do kradzieży z terenu pola uprawnego elektryzatora, kabli, akumulatora żelowego. Na koncie 26 - latka pojawiły się również kradzieże wzmacniacza samochodowego, kompletów kluczy z bagażnika zaparkowanego przy jednej z ulic we Wschowie pojazdu, które zgłoszone na Policję zostało w przeciągu ostatnich dni. 26 - latek podczas wykonywania czynności służbowych pochwalił się również uszkodzeniem drzwi do sklepu wędkarskiego i wschowskiej cukierni, gdzie straty osiągnęły kwotę powyżej 5 tys. złotych.

Jak się okazało był to ten sam mężczyzna, który na początku sierpnia br. dokonał kradzieży samochodu osobowego z pobliskiej miejscowości. Zaparkował auto przy jednej z ulic we Wschowie zawieszając tablice rejestracyjne od innego pojazdu.

26 – latek swoje policyjne dossier uzupełnił zarzutami: niezatrzymania się do kontroli drogowej, jazdy w stanie nietrzeźwości bez uprawnień oraz odpowiedzialny był za kradzieże sklepowe.

W stosunku do nieodpowiedzialnego 26 - latka Prokuratura Rejonowa we Wschowie zastosowała środki zapobiegawcze.

(KPP Wschowa)

REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Miejscowy
25.09.2020 20:00

Szczycą się że złapali Gościa , a na drugi dzień go wypuścili i robi co chce dalej ???

avatar
~Edek
25.09.2020 20:44

Jak czytam o tym co zrobił ten człowiek to stwierdzam że nie miał on równo pod sufitem...

avatar
~Lechoslaw
30.09.2020 09:04

Brawo policja! Niestety jest jedyna dobra wiadomość.O inwestycjach ,pracy itd .cisza !Tylko narady apele ku czci same uroczystości ! Jak żyć by nie emigrować ??

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Chirurg przyjmuje
Chirurg przyjmuje
Oferuje usługi
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl