TworzymyGłos Regionu

Notoryczni włamywacze zatrzymani przez wschowskich policjantów!

Czwartek, 02 września 2021 o 10:35, aktualizacja Czwartek, 02 września 2021 o 10:40, autor: 2 2093
Notoryczni włamywacze zatrzymani przez wschowskich policjantów!

W ręce wschowskich patrolowców (31 sierpnia) wpadło dwóch mężczyzn, którzy zatrzymani zostali chwilę po włamaniu do budynków po byłym gospodarstwie rolnym w gminie Szlichtyngowa. Mężczyźni w samochodzie mieli skradzione przedmioty. W trakcie wykonywania czynności przez wschowskich kryminalnych wyszło na jaw, że 29 i 20- latkowie przyznali się do wcześniejszych włamań, kradzieży i uszkodzenia mienia na kwotę ponad 8 tys. złotych.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek (31 sierpnia). Wschowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o podejrzanym aucie kręcącym się w rejonie byłego gospodarstwa rolnego w pobliskiej miejscowości. Zaangażowani w sprawę policjanci Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego wschowskiej Policji postanowili to sprawdzić. W trakcie podjętych działań natrafili na zaparkowany w okolicach ogrodzenia, przy polnej drodze samochód, który szykował się do odjazdu. W pojeździe znajdowało się dwóch mieszkańców. Jeden z powiatu głogowskiego, drugi wschowskiego. Mokre i brudne ubrania zdradziły ich przestępczy proceder. W pojeździe znajdowały się również chwilę wcześniej skradzione przedmioty.

20 i 29 latkowie trafili do policyjnego aresztu.

Sposób działania mężczyzn, wnikliwość wschowskich mundurowych oraz analiza poprzednich zdarzeń kryminalnych pozwoliły na przedstawienie mężczyznom kolejnych zarzutów dotyczących włamań, kradzieży i uszkodzenia mienia, które miały miejsce wiosną tego roku na terenie gminy Szlichtyngowa. W sumie na łączną kwotę ponad 8 tys. złotych. Mężczyźni przyznali się i złożyli wyjaśnienia.

(KPP Wschowa)

REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Okradziony w zamyslowie
02.09.2021 17:44

Jeden z naszej wsi.. drugi z dolnego Śląska . Brawo policja

avatar
~Adrian
03.09.2021 13:04

Ten chlopak z zamyslowa sprzedawał różne rzeczy na zlomach

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl