TworzymyGłos Regionu

Noc Muzeów we Wschowie.

Sprawdź atrakcje!

Piątek, 14 maja 2021 o 16:56, aktualizacja Piątek, 14 maja 2021 o 17:11, autor: 1 537
Noc Muzeów we Wschowie.

Z okazji zbliżającej się Nocy Muzeów, zapraszamy serdecznie do udziału w jutrzejszych wydarzeniach. Zachęcamy do odwiedzenia Muzeum i uczestnictwa w oprowadzaniu po siedzibie przy pl. Farnym 3 w godzinach 13:00-17:00. Natomiast wieczorem polecamy wykłady online:

- ,,Leszczyńscy na ziemi wschowskiej" - to cykl poświęcony członkom rodziny Leszczyńskich, począwszy od XVI wieku, jednej z najbardziej wpływowych rodzin szlacheckich na obszarze ziemi wschowskiej jak również ówczesnej Rzeczypospolitej. W pierwszej części wykładu przywołane zostaną sylwetki przodków króla Stanisława Leszczyńskiego, piastujących urzędy starostów wschowskich.
- ,,Królewskie historie" - cykl spotkań w formie swobodnej rozmowy z naukowcami i historykami zajmującymi się dziejami Wschowy oraz działaczami społecznymi, sportowymi, mieszkańcami Wschowy, a także wszystkimi osobami, które odcisnęły swoje piętno na dziejach współczesnego Królewskiego Miasta Wschowy.
Spotkania prowadził będzie Damian Małecki, dyrektor Muzeum Ziemi Wschowskiej. W trakcie rozmów zaprezentowane zostaną najcenniejsze zabytki pokazywane na wystawach stałych i czasowych w MZW.
 
Pierwszym gościem Królewskich historii będzie Ryszard Kozłowski, pasjonat mennictwa wschowskiego, numizmatyk i kolekcjoner. Prywatnie emerytowany policjant, w przeszłości wykładowca Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, a także w komendant jednostki policji we Wschowie. Członek Warszawskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego, autor jedynej monografii poświęconej mennictwu wschowskiemu.
 
(MZW)
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Ela
14.05.2021 18:23

Super gratulacje dla nowego Pana Dyrektora

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl