TworzymyGłos Regionu

Niezwykli goście w Staszicu

Środa, 25 kwietnia 2018 o 09:14, autor: 0 1948
Niezwykli goście w Staszicu

24 kwietnia 2018 r., na specjalne zaproszenie pana Macieja Aleksandrowicza, przedszkolaki z grupy Motylki z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek odwiedzili starszych kolegów i koleżanki z I Zespołu Szkół we Wschowie. Była to okazja do zapoznania się ze szkołą i miejscem pracy taty jednego z przedszkolaków.

Dzieci zostały podzielone na dwie grupy. Pierwsza grupa rozpoczęła wizytę od warsztatów kulinarnych prowadzonych przez panią Aldonę Szymańską i uczniów klasy II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych. Młodzież, przy żywiołowej pomocy przedszkolaków, przygotowała naleśniki, a następnie pomogła maluchom przygotować „szczęki”. Wszystkie potrawy znikały w brzuszkach biesiadników, a uśmiech nie schodził z dziecięcych twarzy. Druga grupa rozpoczęła swoją wizytę od zajęć sportowych, czyli od musztry przygotowanej przez pana Jakuba Ślipko i uczennice II klasy Liceum Ogólnokształcącego, potocznie zwanego „mundurówką”. Dzieci chętnie i posłusznie wykonywały wszystkie polecenia, takie jak marsz, zwroty, przysiady, pompki, świetnie się przy tym bawiąc. Potem przyszedł czas na gry i zabawy ruchowe. Po około godzinie grupy wymieniły się i „kulinarni zdobywcy” poszli na salę spalić pochłonięte kalorie, a lekko głodni „sportowcy” udali się uzupełnić kaloryczne braki.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i poświęcony czas. W szczególności dyrekcji I Zespołu Szkół za możliwość zorganizowania spotkania, przywitanie i ciepłe przyjęcie gości. Młodzieży i ich opiekunom za ugoszczenie przedszkolaków i wspólnie spędzony czas. Mamy nadzieję, że nawiązana w ten sposób współpraca będzie się kontynuowana dla wspólnego rozwoju obu placówek oświatowych.

(IZS)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl