Nieporozumienie na linii radna - starosta w sprawie termomodernizacji liceum

Czwartek, 06 kwietnia 2017 o 16:25, aktualizacja Środa, 12 kwietnia 2017 o 10:41, autor: 0 1981
Nieporozumienie na linii radna - starosta w sprawie termomodernizacji liceum

Przetarg na termomodernizację Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. T. Zana zostanie rozpisany w kwietniu tego roku. Prace powinny ruszyć na przełomie maja i czerwca 2017 roku. Od września uczniowie liceum przez trzy miesiące ze względu na remont budynku będą uczyli się w Zespole Szkół. Tak najogólniej wygląda zakres prac, związanych z termomodernizacją LO. W związku z informacją o tym, że we wrześniu uczniowie LO rozpoczną naukę w Staszicu powstało wrażenie, że prace remontowe rozpoczną się wraz z nowym rokiem szkolnym. Sytuację tę na ostatniej sesji wyjaśniali sobie radna Danuta Płończak i starosta Marek Boryczka.

Podczas lutowej sesji Rady Powiatu Wschowskiego wicestarosta Wojciech Kuryłło poinformował radnych, że od września 2017 roku uczniowie liceum na trzy miesiące zostaną przeniesieni do Staszica. Ta wypowiedź sprawiła, że między innymi radna Danuta Płończak miała obawy, że remont placówki rozpocznie się właśnie we wrześniu. Do radnych mieli zgłaszać się mieszkańcy z pytaniem dlaczego prace remontowe rozpoczną się tak późno. Radna Danuta Płończak zdecydowała w trybie dostępu do informacji publicznej dopytać starostę Marka Boryczkę o szczegóły związane z remontem.  Radna otrzymała odpowiedź, ale poczuła się dotknięta ostatnim zdaniem odpowiedzi. Z kolei starosta Marek Boryczka poczuł się dotknięty treścią jednego z punktów wniosku radnej, który zdaniem starosty miał insynuować, że działania Zarządu Powiatu są niezgodne z prawem.

Pytanie, które wywołało nieporozumienie na linii radna-starosta brzmiało:

- Czy starostwo powiatowe uzależnia swoje oczekiwania w sprawie remontu od warunków potencjalnego wykonawcy, który nie ma możliwości rozpoczęcia prac przed wrześniem. Przeprowadzenie remontu szkoły w pierwszych miesiącach roku szkolnego jest nielogiczne. Do dyspozycji są przecież dwa letnie miesiące, w których prace remontowe dla nikogo nie stanowiłyby niedogodności. Decyzja o rozpoczęciu prac we wrześniu budzi więc poważne wątpliwości i nie może uzyskać mojej akceptacji. W imieniu wyborców zwracam się do Pana Starosty oraz Zarządu Powiatu z wnioskiem o udzielenie odpowiedzi na wyżej postawione pytania - pisała radna Danuta Płończak.

Odpowiedź starosty Marka Boryczki brzmiała:

- To pytanie jest również dla nas niezrozumiałe, a także zawiera w sobie element sugestii rzekomych nieprawidłowości na etapie przygotowywania się do inwestycji. Nic mi na temat nie wiadomo, jakoby miały miejsce jakiekolwiek nieformalne rozmowy i uzgodnienia z potencjalnymi wykonawcami, natomiast jeśli Pani posiada takie informacje, to jako osoba publiczna zobowiązana jest Pani do zgłoszenia tego faktu odpowiednim służbom. Tego typu oskarżenia wpływają negatywnie na mój wizerunek, a także pracowników Starostwa Powiatowego we Wschowie.

W trakcie obrad starosta przypomniał, że przetarg na termomodernizację będzie ogłoszony w kwietniu, a prace remontowe powinny rozpocząć się na przełomie maja i czerwca 2017 roku.

Całość dyskusji zamieszczamy w materiale filmowym.

(rak)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl