Niepokojące wiadomości ze Sławy. Zakaz kąpieli w Jeziorze Sławskim. Czekamy na wyniki badań

Wtorek, 08 sierpnia 2017 o 20:19, autor: 8 4197
Niepokojące wiadomości ze Sławy. Zakaz kąpieli w Jeziorze Sławskim. Czekamy na wyniki badań

Niepokojące informacje docierają ze Sławy. Od kilku godzin istnieje całkowity zakaz kąpieli w Jeziorze Sławskim z powodu podejrzenia zanieczyszczenia jeziora. Dopóki nie zostaną przeprowadzone badania, trudno mówić o przyczynach zaistniałej sytuacji.

- Dzisiaj otrzymałem zgłoszenie o zanieczyszczeniu jeziora. Udając się na miejsce zdarzenia zapoznałem się z zaistniałą sytuacją wypływając wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną w Sławie na zatokę miejską. Został powiadomiony Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska w Zielonej Górze. Nie można w chwili obecnej stwierdzić czy są to zanieczyszczenia sanitarne /szambo/. Czekamy na WIOŚ i przeprowadzone badania, które jednoznacznie określą co jest przyczyną zaistniałej sytuacji a stawianie diagnozy ad hoc jest nieuprawnione i szkodliwe. Zanieczyszczenie to jest w znacznej odległości od ośrodków wczasowych i przesuwa się z wiatrem w kierunku zachodnim - mówi Krzysztof Gruszewski zastępca burmistrza Sławy.

O tym, co dzieje się z Jeziorem Sławskim będziemy informować na bieżąco.

(rak)

REKLAMA

Komentarze (8)

avatar
~qaz
08.08.2017 20:46

Jakiś idota musiał coś wylać, Jezioro Sławskie jeszcze miesiąc temu miało doskonałą czystość (oczywiście chodzi o obecność np. różnych drobnoustrojów chorobotwórczych, nie o przejrzystość wody). Poniżej link: http://podroze.dziennik.pl/polska/artykuly/553742,jezioro-woda-kapieliska-czyste-jezioro-najczystsze-jeziora-w-polsce-polska-na-wakacje.html

avatar
~Maciek
09.08.2017 08:58

Paraliż informacyjny zarówno UM Sława, jak i portali facebookowych trwa kilkanaście godzin . Dla uspokojenia turystów i mieszkańców ..... ???? Badanie wody , sztab kryzysowy ? Mocni w w pseudo promocjach i zachwalaniu siebie włodarze milczą !

avatar
~paraliż
09.08.2017 09:59

Jesli nie ma ostatecznych badań, to po co siac zamęt? Czytaleś domysły na portalu FB gmina Slawa? Wedle niektórych to burmistrz osobiscie wozil szambo beczką i spuszczał kolo palacu. Co komentarz, to inna teoria. I komu to służy? Niech to będzie nauczk dla wszystkich, że jesli nie zna się faktów/prawdy/wyników, to lepiej milczeć, a nie siać popłoch i plotki.

avatar
~Maciek
09.08.2017 12:03

Żyjemy w dobie szybkich informacji , a Urząd nie ma rzecznika ? Można wszystko i wszędzie napisać ? Nikt nie potrafi się odezwać zdementowac ? W świat poszła informacja z portalu gazety lubuskiej o katastrofie ekologicznej !

avatar
~cent
09.08.2017 10:06

Na fejsie już piszą o zdechłych rybach i rakach . :/ Szkoda .

avatar
~do cent
09.08.2017 13:30

Czy to prawda , że na pomoc musi przyjechać wojsko i wypompować wodę ?

avatar
~Przeczytaj
09.08.2017 13:34

Lubuski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska Mirosław Ganecki dla Zw.pl: To nie jest katastrofa ekologiczna. Na 95% mamy do czynienia z naturalnym zjawiskiem

avatar
~abc
09.08.2017 13:42

Prawdopodobnie to glony rozkwitły i taki wielki wykwit tych glonów na powierzchni wody . Glony kwitną i zabierają tlen rybom więc ryby giną . Podobne zjawiska dzieją się nad innymi wodami . To jest naturalna rzecz w okresie letnim i przy dużym nasłonecznieniu powierzchni wody .