Niepokojące wiadomości ze Sławy. Zakaz kąpieli w Jeziorze Sławskim. Czekamy na wyniki badań

Wtorek, 08 sierpnia 2017 o 20:19, autor: 8 4197
Niepokojące wiadomości ze Sławy. Zakaz kąpieli w Jeziorze Sławskim. Czekamy na wyniki badań

Niepokojące informacje docierają ze Sławy. Od kilku godzin istnieje całkowity zakaz kąpieli w Jeziorze Sławskim z powodu podejrzenia zanieczyszczenia jeziora. Dopóki nie zostaną przeprowadzone badania, trudno mówić o przyczynach zaistniałej sytuacji.

- Dzisiaj otrzymałem zgłoszenie o zanieczyszczeniu jeziora. Udając się na miejsce zdarzenia zapoznałem się z zaistniałą sytuacją wypływając wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną w Sławie na zatokę miejską. Został powiadomiony Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska w Zielonej Górze. Nie można w chwili obecnej stwierdzić czy są to zanieczyszczenia sanitarne /szambo/. Czekamy na WIOŚ i przeprowadzone badania, które jednoznacznie określą co jest przyczyną zaistniałej sytuacji a stawianie diagnozy ad hoc jest nieuprawnione i szkodliwe. Zanieczyszczenie to jest w znacznej odległości od ośrodków wczasowych i przesuwa się z wiatrem w kierunku zachodnim - mówi Krzysztof Gruszewski zastępca burmistrza Sławy.

O tym, co dzieje się z Jeziorem Sławskim będziemy informować na bieżąco.

(rak)

REKLAMA

Komentarze (8)

avatar
~qaz
08.08.2017 20:46

Jakiś idota musiał coś wylać, Jezioro Sławskie jeszcze miesiąc temu miało doskonałą czystość (oczywiście chodzi o obecność np. różnych drobnoustrojów chorobotwórczych, nie o przejrzystość wody). Poniżej link: http://podroze.dziennik.pl/polska/artykuly/553742,jezioro-woda-kapieliska-czyste-jezioro-najczystsze-jeziora-w-polsce-polska-na-wakacje.html

avatar
~Maciek
09.08.2017 08:58

Paraliż informacyjny zarówno UM Sława, jak i portali facebookowych trwa kilkanaście godzin . Dla uspokojenia turystów i mieszkańców ..... ???? Badanie wody , sztab kryzysowy ? Mocni w w pseudo promocjach i zachwalaniu siebie włodarze milczą !

avatar
~paraliż
09.08.2017 09:59

Jesli nie ma ostatecznych badań, to po co siac zamęt? Czytaleś domysły na portalu FB gmina Slawa? Wedle niektórych to burmistrz osobiscie wozil szambo beczką i spuszczał kolo palacu. Co komentarz, to inna teoria. I komu to służy? Niech to będzie nauczk dla wszystkich, że jesli nie zna się faktów/prawdy/wyników, to lepiej milczeć, a nie siać popłoch i plotki.

avatar
~Maciek
09.08.2017 12:03

Żyjemy w dobie szybkich informacji , a Urząd nie ma rzecznika ? Można wszystko i wszędzie napisać ? Nikt nie potrafi się odezwać zdementowac ? W świat poszła informacja z portalu gazety lubuskiej o katastrofie ekologicznej !

avatar
~cent
09.08.2017 10:06

Na fejsie już piszą o zdechłych rybach i rakach . :/ Szkoda .

avatar
~do cent
09.08.2017 13:30

Czy to prawda , że na pomoc musi przyjechać wojsko i wypompować wodę ?

avatar
~Przeczytaj
09.08.2017 13:34

Lubuski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska Mirosław Ganecki dla Zw.pl: To nie jest katastrofa ekologiczna. Na 95% mamy do czynienia z naturalnym zjawiskiem

avatar
~abc
09.08.2017 13:42

Prawdopodobnie to glony rozkwitły i taki wielki wykwit tych glonów na powierzchni wody . Glony kwitną i zabierają tlen rybom więc ryby giną . Podobne zjawiska dzieją się nad innymi wodami . To jest naturalna rzecz w okresie letnim i przy dużym nasłonecznieniu powierzchni wody .

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaTym razem się uda? Odkupienie kina Hel wraca pod głosowanie
17.10.20179 598
Pomysł odkupienia budynku po kinie Hel ponownie wraca na sesję Rady Miejskiej we Wschowie. 26 października radni zdecydują, czy gmina odkupi nieruchomość od prywatnego właściciela. 

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl