TworzymyGłos Regionu

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Wtorek, 02 marca 2021 o 13:57, aktualizacja Środa, 03 marca 2021 o 22:50, autor: 35 1695
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Dzień ten jest wyrazem hołdu dla Żołnierzy antykomunistycznej konspiracji, ich niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie wolnej i suwerennej Polski. 

Starosta Wschowski Andrzej Bielawski modlił się w intencji „Żołnierzy Niezłomnych” na Mszy Świętej w Kościele pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika we Wschowie. Następnie złożył symboliczną wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającym 100-lecie Odzyskania Niepodległości.

W uroczystości brali udział m.in. uczniowie Oddziału Przygotowania Wojskowego z I Zespołu Szkół we Wschowie. Honorową wartę podczas uroczystej Mszy Świętej oraz przy pomniku pamięci pełniła grupa rekonstrukcyjna Wschowscy Patrioci.

Celebrowanie w pełnej formie obchodów święta było niemożliwe, ze względu na stan epidemii i obowiązujące obostrzenia.

(Starostwo Powiatowe we Wschowie)

REKLAMA

Komentarze (35)

avatar

avatar
~Ludzietowidzą
03.03.2021 22:07

Taki dzień wymaga powagi, niestety zrobiliście z niego dzień wzajemnej adoracji! Żal patrzeć.

avatar
~Wschowianin
04.03.2021 09:08

Skoro to tak ważny dla ciebie dzień to dlaczego nie uczestniczyłeś ? Poznasz człowieka po czynach jego . W Niedzielę jest kolejną msza o 10 ?????. Przyjdziesz ?????.

avatar
~ADORACJA+
04.03.2021 08:23

Pamiętam co niektórych z nich na imprezach jubileuszowych mienionej epoki......, pytanie ; -czy jak się kolejna władza zmieni to oni też tak będą stali przy kolejnych obeliskach i pomnikach .....?, - czy oni maja w domach lustra.....?. Jak widać władza we Wschowie się zmienia , ale pewna grupa ludzi tkwi zawsze w rozkroku !!!!!!!. Smutny obraz tego dnia !.

avatar
~Wschowscy Patrioci
04.03.2021 10:41

Dziękuję wszystkim tym którzy przyszli upamiętnić i pomodlić się za Żołnierzy Niezłomnych . W tym dniu oznaczyliśmy grób ś,p Jana Jaszczyszyna który był zasłużony w kampanii wrześniowej . Takim oznaczeniem grobu ,jesteśmy zobowiązani do patronatu nad tym grobem . Zwracam się do Państwa którzy posiadają ,lub wiedzą o mogiłach żołnierzy AK o kontakt z muzeum Wschowskim . Każda taka mogiła oznaczona nie będzie mogła pójść do likwidacji . Z naszej strony zadbamy o to aby takie groby były zadbane .

avatar
~A pro po ....@
04.03.2021 08:32

Tej młodzieży mundurowej, czy te szkółki powstały na potrzeby takich i im podobnych imprez, bowiem nie ma na dzień dzisiejszy tzw. REZERWY WOJSKOWEJ, których dawna władza podobnie wykorzystywała do łatania podobnych dziur imprezowych ???. A tak nawiasem mówiąc nie tak dawno lokalne komisariaty Głogowa, Lubina, Leszna i w tym i Wschowy poszukiwały publicznie chętnych do ich pracy a tu proszę ile jest młodzieży mundurowej, która aż się """"""pali"""""" .......... - wystarczy tylko zamienić mundur szkolny na policyjny !.

avatar
~Adaś
04.03.2021 12:39

Tak bywało w przeszłości, tak jest i będzie nadal, że rządzenie lub otrzymanie od rządzących jakikolwiek uzysk w postaci stanowiska lub splendoru, zmusza te osoby do natychmiastowej zmiany swego postępowania i pełną jego manifestacją. Taka ostentacja bardzo irytuje członków tego społeczeństwa, przejawia ona jedynie okresowy styl pod pasujący nurt i koncepcję . Już z dużą dozą prawdopodobieństwa można powiedzieć, że po 2003 wiele się zmieni, ludzie bardzo zniechęca obecny styl wlewania wody do ......., to tylko ma moc wiążącą w okresie politycznej dominacji danego trendu. Czy kiedykolwiek widziałeś/ łaś burmistrza/wójta/prezesa/kierownika po zakończeniu swego "panowania" w jakiejś patriotyczno-politycznej uroczystości ...... to się nie zdarza więc i niech Ci Panowie w tym tak nielicznym gronie myślą, że są epokowi. Temat „Żołnierzy Wyklętych” jest historycznie zagmatwany, kontrowersyjny i mający wiele tajemnic. Myślę, że już po 2003r. będą inni, z innym "memento" i w innych datach ... . rządzenie to też gra "świateł" . Adaś

avatar
~Adaś
04.03.2021 13:57

Oczywiście, że chodzi o rok 2023 . Szybkość "działania" spłata figle. Adaś

avatar
~Wschowscy...co?.
04.03.2021 20:26

Dziękujesz wszystkim, czyli komu ?. Kogo ty nazywasz patriotą......?. Co mają oznaczać te przybliżone mundury rekonstrukcyjne i te ich stopnie .....?. Najwyraźniej jest tam jedna grupa polityczna ........ !.

avatar
~123
05.03.2021 00:08

"Dziękuję wszystkim tym którzy przyszli upamiętnić i pomodlić się za Żołnierzy Niezłomnych." I czego gimbazo nie rozumiesz w tym zdaniu? Byś naumiał się czytać, byś rozumiał. Z całą pewnością nie miał ciebie na myśli pisząc - patrioci. Mundury oznaczają to, że są z danego okresu (oryginalne lub wierne kopie) a stopnie w "Związku Piłsudczyków RP" są indywidualne przynależne "rezerwie". To nie grupa polityczna tylko przykład postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych części wschowskiej społeczności. Cześć i chwała Niezłomnym!

avatar
~@/123/?
05.03.2021 10:13

I vice versa - gimbazo !. Jakoś sobie nie przypominam aby te osoby reprezentowały wcześniej ( jak należały do innych politycznych opcji) to środowisko i upamiętniali swoją obecnością TAKIE CHWILE, TAKIE DNI ?????. CZYLI POTWIERDZA się powiedzenie naszych dziadków ; - """ PUNKT WIDZENIA ZALEŻY OD PUNKTU SIEDZENIA"""" - albo od """"KORYTA WŁADZY""""" !/?. NIEZMIENNY albo ZMIENNY gimbazo przekazem dnia swojej partii !.

avatar
~do 123
05.03.2021 13:38

Z ciebie to taki "patriota" kobieto jak.... Jak ci płacili to brawo im bijesz do dnia dzisiejszego, weź się lepiej za liczenie kur bo chyba z tym sobie poradzisz ?

avatar
~POWTÓRKA ze WSPÓŁCZESNEJ HISTORII....
05.03.2021 09:18

We wszystkich Wolnych mediach ( podejrzewam, że zw.pl toż do nich się zaliczają ???) aż huczy od prześmiewczych MEMÓW na temat "premiera stu zwodów", drożejących cen energii, pisowskiego zagarnięcia OFE , prezesa ORLENU, a la współczesnego Dyzmy pis+ namaszczonego przez prezesa z Nowogrodzkiej, nie wspomnę o hotelach na godzinę obecnego szefa NIK-u, itd., itp. piswoskie afery w wydaniu medialnych memów!!!!. Pytanie jak na tym tle wypadają nasi pisowscy politycy i działacze jak się tak na nich patrzy i patrzy ......?, jak tacy jak ci powyżej potrafią się przebierać w mundury i prezentować ..... no właśnie kogo oni sobą prezentują?, jak sobie przypomnimy mu wszyscy mieszkańcy Wschowy kim oni wcześniej byli i kogo wcześniej oni na podobnych uroczystościach prezentowali to aż się kusi na przypomnienie im tych wszystkich partii i organizacji, które oni wcześniej REPREZENTOWALI !!!!. Czy ich tak bardzo opanowała skleroza starcza, czy mają nas za TOTALNYCH IDIOTÓW ????. Aż się prosi o memy prześmiewcze na ich temat aby to do nich dotarło i potwierdziło, że my pamiętamy ich wcześniejsze zasługi w innych partiach i organizacjach i z kim wcześniej było im po drodze, co mówili z kim współpracowali ? - !!!!!. Czy "koryto władzy" aż tak potrafi zmienić człowieka ????. Jak współczesna historia potrafi ich zweryfikować niech potwierdzą te słowa wypowiedziane przez ich Klasyka , cytat ......."""Cała Polska z Was się Śmieje .......""", a jak zostały one zakończone ....... również przez ich Klasyka .......?.

avatar
~Wschowa
05.03.2021 13:48

Nie wiem czy wiesz człowieku ale powtarzasz już ten kawałek wypowiedzi od 2 lat ? Masz system kopiuj - wklej ,czy już dalej nic nie wymyślisz? .

avatar
~NSZ
05.03.2021 13:43

Widzę że sami eksperci z wysokiej półki zaczynają się wypowiadać :)))))). Trudno nadążyć za sensem tych wypowiedzi jezeli takowy tu jest ?????..Niby jest wolność słowa i wypowiedzi ,ale nikt się tu nie wypowiada ??????. Czyżby covid zabił już wszystkich inteligentnych wtym mieście ?

avatar
~DO-*Wschowa*
05.03.2021 14:40

Jeśli już to od sześciu ostatnich lat , bowiem tyle zarządza naszą Polską ta opcja skleciona z trzech partii i pozostałości po pzperze !!!. A podatki, energia i żywność wciąż nieustająco rosną przy jednoczesnych obostrzeniach dla prywatnych firm i przedsiębiorstw !!!!!. ALE, ale taki jak ty rozpasany obecna władzą tego nie widzisz i zachowujesz sie wobec nas jak te trzy małpki !!!!!. Stanisława +!.

avatar
~Joasia
06.03.2021 08:24

DO "Wschowa", jeśli już to od 6 lat jest ta nienormalna sytuacja w naszym kraju i lepiej mieć swój rozum , a nie jak tacy jak ty żyć i powtarzać jedynie przekazy dnia obecnie rządzących !. Jak widać tego typu imprezy są promowane tylko przez obecnie rządzących - o czym świadczy skład tam obecnych !. Zastanawiające jest jak można mundury rekonstrukcyjne łączyć ze stopniem obecnych rezerwistów i się z tym obnosić ?, jest to nic innego jak zafałszowanie historyczne i nie godne tych co ten mundur na siebie w takim dniu wkładają. Czy ktoś może tym osobą to wytłumaczyć, że tu nie o nich w tym wszystkim chodzi, ale o historię i pamięć naszych bohaterów !. - Przecież Piłsudcki im tych stopni nie nadał ?.

avatar
~Wschowscy Patrioci
06.03.2021 10:07

Proszę Panią moja grupa rekonstrukcyjna zachowuje swoje dystynkcje wojskowe jakie otrzymaliśmy w wojsku . Nie zamierzam tego zmieniać bo takie jest prawo . To samo z odznaczeniami , jeżeli zostały przyznane i mam na to dokumenty . Chciałbym tylko zaznaczyć że bardzo spłyca Pani swoją wypowiedź i zawęża w stosunku do celu w jakim została odprawiona msza ?????. To nie jest pierwsze i nie ostatnie wyjście na nasze miasto . Cieszymy się że zostaliśmy zaproszeni . Nie jesteśmy jedyną grupą która działa na naszym terenie , jesteśmy nie zależni finansowo i utrzymujemy się ponad 2 lata z własnych środków . Nasza grupa dobrze sobie radzi bo jest to grupa z potrzeby serca i poczucia patriotyzmu . Chcemy się spotykać i działać bez względu na opcję polityczne ,bo tym się nie zajmujemy .

avatar
~do - "Mieszkańcy Patrioci"
06.03.2021 12:13

Tylko dla uściśnienia i z ciekawości - czy nie macie państwo, lub nie mieliście, dotacji z spółki skarbu państwa lub innych instytucji ?

avatar
~Odpowiedź
06.03.2021 22:06

Nigdy nie otrzymałem ani jednej złotówki od państwa ani od osoby prywatnej ani nikogo . Wschowscy Patrioci to grupa bez składek .Każdy z nas sam kupuje i kompletuje sobie wedle naszego wzoru mundury i resztę sprzętu . Stowarzyszenie Piłsudczyków jest oddzielnie . Staram się to już po raz kolejny powiedzieć .

avatar
~Szanowny Panie "Wschowscy patrioci"
06.03.2021 13:47

Jacy ...."bez względu na opcję polityczną....?""" proszę bez tej obłudy . Pan J.P to kim jest i czy to nie on w gabinecie spółki skarbu państwa w tym samym rekonstrukcyjnym mundurze zorganizował spotkanie z przyjęciem popiersia Piłsudskiego ????. To ma być ta opcja nie polityczna ????. Bez tej obłudy i sarkazmu w stosunku do mojej uwagi !. Wg mnie nie jest to coś co nazywacie mundurem rekonstrukcyjnym jak zwiera stopnie obecnego rezerwisty, to jest zafałszowanie historii i tradycji dawnych stopni piłsudczyków , a zarazem pyszałkowate obnoszenie się swoimi obecnymi stopniami rezerwisty i to nabytymi i nadanymi jeszcze za czasów PRL-u!!!!!. B-H-O!!!!.

avatar
~Śmiech na sali :))))))))
06.03.2021 19:08

Pana wypowiedż bardzo mnie zaskoczyła :) . Skoro jest Pan takim expertem od umundurowania i zwraca Pan uwagę na szczegóły to z chęcią poznam Pana opinię jaki to wz .munduru , materiał ,jakie guziki , i jakie odznaczenia ma ten nieszczęśnik którego Pan tak poniewiera ? . Szczerze wątpię aby miał Pan jakiekolwiek wykształcenie w tym kierunku a jeżeli tak to nie ma się czym chwalić bo zdobyte w PRLu ?

avatar
~do Sza... Pa... "Ws... pa..."
07.03.2021 15:45

Tu sobie poczytaj o mundurach i stopniach i nie wypisuj farmazonów - https://pilsudczycy.pl/component/content/category/16-regulaminy#

avatar
~Ha,ha..."śmiech na sali)
07.03.2021 10:33

Można by się było po takich ludziach co to ponoć znają się na historii i bawią w historyczne rekonstrukcje i to J. Piłsudskim z użyciem mundurów bardziej fachowej odpowiedzi !. Nadmieniam i polecam jako lekturę na ten temat opracowanie Radosława Krajewskiego " Karnoprawne aspekty rekonstrukcji historycznych" - " Legal aspects of historical reeactments" w tym ocenę P. Kozłaowska - Kalisz, treść art. 61 paragraf 1 Kodeksu Wykroczeń z dnia 20 maja 1971 roku oraz kłania się Wam Definicja munduru zawarta w art. 10 Ustawy z dnia 21 grudnia 1978 roku o odznakach i mundurach !!!. Dz.U. 2005 r. Nr 216, poz. 1827; Dz.U. z 1997, Nr 88, poz. 553 - co wolno rekonstruktorom, a czego nie, którzy używają mundurów, stopni i odznaczeń ---- a w dodatku potrafią łączyć nabyte stopnie wojskowe nadane im przed i po 1990 roku z mundurem z czasów Piłsudczykowskich !!!!. To prawie jak profanacja historii, bohaterów tamtych czasów i samej pamięci o Piłsudskim !!!!. Rekonstruowanie historii odbywa się w grupach rekonstrukcyjnych i właściwie grupowy charakter takiej aktywności przesądza o jej dopuszczalności. Warunkiem takim jest także dokonywanie takich rekonstrukcji podczas specjalnie zaangażowanych imprez, a nie w czasie i miejscach przypadkowych ..... itd. W innym przypadku wyczerpuje to znamiona art. 61 paragraf 1 i 2 Kodeksu Wykroczeń. Pytanie; - czy osoby takie mają zezwolenie na łaczenie stopni nadanych im przed 1990 rokiem i po z mundurem rekonstrukcyjnym ?, - kto im na to zezwolił?. Parafrazując ich zachowanie można by się spytać ; - czy otrzymali tą zgodę od Marszałka J. Piłsudskiego ?, bowiem tylko On miał takie prawo w nadawaniu stopni w tamtych casach !. Pamiętajmy, że poza konsekwencjami prawnymi istnieją jeszcza zrzeszenia kombatantów, grup pamięci historycznych, rodzin pułkowych, które mogą mieć do nich pretensje o posługiwanie się symboliką konkretnych jednostek !-?. Można sobie nawet wyobrazić w tym przypadku proces cywilny z zasądzeniem odszkodowań za użycie stopni z czasów nadania przed i po 1990 rokiem i ich łaczenie z rekonstrukcyjnym mundurem z czasów J. Piłsudskiego !-?. Każdy prawnik wie, że mundur historyczny stanowi w interpretacji prawnej pewien problem bowiem większość przepisów dotyczacych mudurów, odznaczeń stopni pochodzi z nadania z przed 1990 roku i nadal obowiązują !!!!. - jeśli by się uprzeć i je stosować - dosłownie , tak jak prawo pisze i obowiązuje to Ci Panowie co tak ich to śmieszy ( przez łzy...) mogli by za swój czyn odpowiadać. POLECAM "śmiech na sali" powyższą lekturę i więcej szacunku dla Bohaterów z czasów marszałka J, Piłsudskiego !!!!!!!!. To, że ktoś sprawuje władzę w lokalnym pisie i prznależy do niego ( nie ważne jakoby była ta partia) nie upoważnia nikogo do lekceważenia historii !!!!.

avatar
~Ha ha ha
07.03.2021 17:52

Proszę Pana ma Pan rację ale to nie dotyczy mundurów historycznych tylko określonych wzorów współczesnych ale bardziej chodzi o to że jest karalne w momencie popełniania przestępstwa . Czyli gdybym przebrał się za policjanta lub żołnierza istniejącej formacji i wykorzystał to do popełnienia czynu karalnego . Art 61 /1-2 nie dotyczy rekonstruktorów bo nie używają oni symboli jednostek na które powinni mieć zgodę ? Aby nosić repliki medali które najczęściej odbiegają mocno od oryginałów to też kwestia sporna :))))). https://dobroni.pl/artykul/mundur-wojskowy-a-mundur/567494

avatar
~Wsch
07.03.2021 23:31

Heroizm 21 wieku- anonimowość w internecie. Szanuję ludzi z pasją, którzy wkładają w to całe swoje serducho i angażują się w przeróżne rzeczy zamiast marnować swój czas na kanapie i na wylewanie wiadra pomyj w internecie . Brawo Wschowscy Patrioci !!!

avatar
~@+>Wsch<
08.03.2021 10:38

Co oznacza w twoim pojęciu ....Wschowski patriota...?. - czy to, iż jedna opcja zawłaszcza sobie prawo do reprezentowania innych na swoją modłę i podobieństwo ?. To jest ten twój ...Wschowski patriotyzm" panie bezimienny > Wsch< ?.

avatar
~do "wsch"
08.03.2021 10:38

Kury zliczaj a politykę zostaw w spokoju.

avatar
~DO(ha,ha,ha)
08.03.2021 09:43

A jednak kwestia sporna !!!!!!. Jest jeszcze coś takiego jak poszanowanie godności i pamięci o tamtych bohaterach i takie OBNOSZENIE się osobistymi dystynkcjami jest nie poważne i świadczy o nas samych i podejściu do historii !. Proszę nie czytać w sposób "suchy - wybiórczy" przepisów tylko zapoznać się z ich pełnym komentarzem co zaleca powyższy forumowicz w swoim cytowanym tekście, a zrozumie Pan swój błąd w myśleniu i kwalifikacji czynu !!!!. - " KARNOPRAWNE ASPEKTY REKONSTUKCJI HISTORYCZNYCH" i nie tylko !. Nie usprawiedliwia nas wszystkich, a zwłaszcza tych panów w tych historycznych mundurach, że za obecnej władzy nikt z nich nie podchodzi poważnie do Polskiego Prawa i Ustawowych Przepisów - co widzimy prawie co dziennie jak słyszymy o takich poczynaniach ludzi jak Obajtek, Banaś, Srebrna, działki premiera , respiratory b/ministra, maseczki z Chin,,,,,,itd. Prawo jest prawem i należy je stosować nie zależnie od barw partyjnych . Mówi o tym Polska Konstytucja !!!!. Z okazji Dnai Kobiet wszyskiego najlepszego dla Wszystkich Pań Powiatu Wschowskiego !!!!!!

avatar
~Wschowscy Patrioci
08.03.2021 10:35

Proszę Pana przepis który mówi o umundurowaniu ,jest przepisem martwym .Gdyby wszyscy mieli z tego tytułu być sądzeni to w pierwszej kolejności co drugiego wędkarza ,później myśliwego powinno się zamknąć . Wiele osób nosi umundurowanie państw ościennych nie mówiąc o amerykańskich mundurach polowych . Nie powstał by żaden film historyczny bo musiano by wydać kilka tysięcy pozwoleń .Nikt tego nie respektuje i nie będzie respektował . To jest zawracanie kijem Wisły . Żaden sąd nikogo za to nie skarze jeżeli dany mundur nie będzie wykorzystany w celu popełnienia przestępstwa . Było już paru takich co przebierali się w mundury policji i naciągali ludzi i o to tylko w tym chodzi . Nasza grupa stara się szczegółowo podchodzić do mundurów nawet guziki są wybijane a nie odlewane . Mundury mają być szyte zgodnie ze wzorem i nie ma odstępstw . Pochłania to mnóstwo własnych środków , bo nie zabiegamy o nie .Jesteśmy społecznikami z pasją . Wiele osobom może się to nie podobać i mieć własne zdanie na ten temat ale to jest nasz czas ,nasze pieniądze i nasze chęci . Rozwijamy się i cieszymy się dużym zainteresowaniem naszą grupą . Dlatego nie zamierzam się przejmować komentarzami ,bez obrazy :)

avatar
~do Do(ha...)
08.03.2021 12:00

Strój organizacyjny (mundur) jest symbolem Związku Piłsudczyków Rzeczpospolitej Polskiej i znakiem przynależności organizacyjnej. Krój i kolor munduru, uznany jako historyczny, z okresu lat 1914-1920 jest wzorowany na mundurze Marszałka Józefa Piłsudskiego i Legionistów. Noszenie go ma na celu propagację współczesnym pokoleniom Polaków - czynu i postaci pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego oraz Jego żołnierzy. Strój organizacyjny członkowie Związku noszą podczas wydarzeń patriotyczno – religijnych z udziałem oficjalnym Związku, a także podczas; spotkań, konferencji, narad roboczych, również wtedy, kiedy reprezentują oficjalnie Związek przed instytucjami rządowymi, samorządowymi czy też innymi organizacjami. Stopnie organizacyjne (funkcyjne) nosi się tylko i wyłącznie do munduru organizacyjnego. Zabrania się, pod karą wykluczenia ze Związku, noszenia stopni organizacyjnych (funkcyjnych) przyznanych przez ZPRP do mundurów: Wojska Polskiego, Policji, Straży Granicznej, służb mundurowych i mundurów innych organizacji. Gdzie w tym wszystkim widzisz jakiś problem z ogarnięciem tematów karno-prawnych. Zafiksowałeś się na "nie bo nie" i mózg ci się maceruje. Jest piękna pogoda, więc wyłącz "niezależne media", wyjdź na spacer i włącz myślenie.

avatar
~JA
08.03.2021 12:02

Jak widać Polacy kochają, wręcz uwielbiają się nawzajem - wzajemnie, jak zwał tak zwał OSZUKIWAĆ co do naszej historii i na siłę ją na własne potrzeby w zależności od POLITYCZNYCH OPCJI wybielać !. I tak trwa Narodowy Syndrom UPIĘKSZANIA historycznych dziejów !. A od ostatnich sześciu lat jest to nagminne . Narka !.

avatar
~Marzec/@
08.03.2021 17:08

Taka uwaga, jak tak się czyta (((( np. tego "-do Do(ha...) ......)))) i słucha w mediach to ci wszyscy z obecnej epoki rządzącej i ich sympatyków , a la trolli najwyraźniej przy braku merytorycznych argumentów wykazują syndrom słownictwa Obajtka !!!. **** zafiksowani, zakompleksieni z mózgiem marcowym, itd. itp. - to są ich klimaty do dyskusji*****. Czyli komu tu ten klimat marcowy zaszkodził ? powiadają i vice versa panie forumowiczu " -do Do(ha..) ", cytując waszego klasyka . cyt. " może lód w majtkach wam pomoże...." ?. Pozdrawiam zdrowo myślących na tym forum !.

avatar
~JACY "Wschowscy patrioci" ?.
09.03.2021 08:49

Czy do patriotów zaliczamy osoby, które ; a/ nie szanują mniejszości i inaczej myślących ludzi?, b/ osoby, które dla swojej kariery i zdobycia nowego "koryta" od 1990 roku przechodzą z partii do partii?, c/ mówią co innego w kampanii wyborczej w celu zdobycia "stołka", a co innego mówią i robią jak już dzięki głosom wyborców ( oszukanych...) zdobędą ten stołek?, d/ nie posiadają własnego moralnego kręgosłupa, brak w nich osobistego poczucia wstydu i honoru, gdyż cechuje ich tylko przekaz własnej partii i stowarzyszenia w którym tkwią ?. Gdzie Ci """Wschowscy patrioci"" ???. Proszę mi podać chociaż jednego po wykluczeniu tych pytań ????. Czekamy Ja i My !.

avatar
~Wschowscy Patrioci
09.03.2021 11:04

Proszę Pana , nie odpowiem Panu już na żadne pytania ponieważ nie mam już ochoty . Najpierw się Pan czepia mundurów ,teraz schodzi Pan na politykę , za chwilę będzie Pan wymyślał kolejne swoje racje i przemyślenia .Cenię swój czas i wolałbym go pożytecznie wykorzystać .Więc dziękuję za życzliwe uwagi .

avatar
~KAPITULACJA...!
09.03.2021 13:55

Czyli jak "Wschowscy patrioci" nie mają argumentów do dalszej dyskusji i brak im merytorycznych odpowiedzi na postawione tak proste pytania to jak nastało na takich "patriotów" ogłaszają KAPITULACJĘ, której symbolem jest "BIAŁA FLAGA" !. My również Dziękujemy Panu, Panie "patrioto" z całym szacunkiem za taką postawę !. Pytania pozostaje bez odpowiedzi !.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl