TworzymyGłos Regionu

Najładniejsza choinka

Konkurs odbędzie się 5 grudnia

Piątek, 15 listopada 2019 o 23:02, autor: 2 984
Najładniejsza choinka

Centrum Kultury i Rekreacji oraz Gmina Wschowa zapraszają do udziału w konkursie na Najładniejszą Choinkę w Gminie Wschowa 2019. Kartę zgłoszeniową należy przesłać do 29 listopada. 5 grudnia na wschowskim rynku odbędzie się ubieranie choinki, a 7 grudnia nastąpi ogłoszenie wyników.

Celem konkursu jest:

  • propagowanie zwyczaju ubierania choinki i kultywowanie obrzędowości Świąt Bożego Narodzenia;
  • rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz uzdolnień plastycznych dzieci i młodzieży,
  • łączenie tradycyjnych technik rękodzielniczych oraz nowoczesnych technologii do kultywowania tradycji;
  • motywowanie dzieci i młodzieży do wspólnej aktywności twórczej.

Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie ozdób choinkowych, które mają być wykonane samodzielnie, dowolną techniką i przy użyciu dowolnych materiałów. Wysokość choinki będzie mieścić się w granicach 130 cm – 180 cm. Nie należy używać gotowych elementów dostępnych w sklepach, ozdoby muszą być wykonane z papieru, materiału, sznurka, tektury, plastiku itp. Prace/ozdoby powinny spełniać warunki: muszą być lekkie, dekoracyjne i posiadać odpowiednie zawieszenie. Organizator zapewnia żywe choinki.

Konkurs skierowany jest do przedszkolaków, uczniów klas I – III szkół podstawowych, uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych z terenu Gminy Wschowa. Do konkursu przystępuje się grupowo — grupa/klasa do 30 os. reprezentująca placówkę. Każda placówka może ubrać 1 choinkę w danej kategorii.

Zgłoszenia do konkursu należy dokonać na Karcie zgłoszenia, stanowiącej załącznik nr 1 do niniejszego Regulaminu w terminie do dnia 29 listopada 2019 r., do godziny 15.00. Kartę należy przesłać na adres Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie ul. Niepodległości 1, 67-400 Wschowa.
Można również przesłać poczta elektroniczną na adres: ckir@gminawschowa.pl z dopiskiem w tytule Jarmark Bożonarodzeniowy Wschowa 2019—konkurs choinka.

Ubieranie choinki konkursowej nastąpi dnia 05.12.2019 r. w godzinach od 10:00 do 12:00 na wschowskim rynku.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 07.12.2019 r. na Wschowskim Rynku o godzinie 14:30. Zapraszamy uczestników konkursu, reprezentacje grup przedszkolnych i szkolnych na oficjalne ogłoszenie wyników konkursu na najładniejszą choinkę w Gminie Wschowa 2019.

(CKiR)

Pobierz załączony plik: REGULAMIN GMINNEGO KONKURSU.pdf

REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Kotek
16.11.2019 18:00

Pomysł fajny.jednak choinki ustawione przed ratuszem sprawiają wrażenie totalnego śmietnika .stoją takie wytargane,do świąt i nie jest to już fajne. Jestem ciekawy jakie jest zdanie Wschowian.

avatar
~She
19.11.2019 18:58

Znowu przypadkowe choinki, które raczej estetycznie nie wyglądają, choć z całym szacunkiem dla uczniów szkół, dzieci się starają. Samo ustawienie choinek to za mało, żeby wprowadzić mieszkańców w świąteczny nastrój.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl