TworzymyGłos Regionu

„Muzealny zwierzyniec” – propozycja na ferie zimowe

Czwartek, 10 stycznia 2019 o 13:48, aktualizacja Poniedziałek, 14 stycznia 2019 o 14:03, autor: 0 461
„Muzealny zwierzyniec” – propozycja na ferie zimowe

Muzeum Ziemi Wschowskiej zaprasza dzieci ze szkół podstawowych na Ferie w Muzeum. Dlaczego „Muzealny zwierzyniec”? Ponieważ inspiracją do twórczych działań będzie publikacja Międzynarodowego Centrum Kultury i Wydawnictwa Dwie Siostry pt. „Zwierzyniec. Okazy wybrane”.

Prezentuje ona w bardzo ciekawy sposób zwierzęta w polskiej sztuce. Są tam królewskie arrasy i wielkie dzieła mistrzów malarstwa, i eksponaty z Muzeum Plakatu, a ponieważ Muzeum Ziemi Wschowskiej ma Lwa Muzealnika, który jest najlepszym przewodnikiem i najciekawiej opowiada o muzealnych skarbach, z nim też spotkają się uczestnicy warsztatów. Dodatkową atrakcją będą konkursy, których zwycięzców nagrodzimy pięknymi książeczkami.

Zapraszamy w podróż przez świat zwierząt, który fascynuje ludzi od zarania dziejów. Spotykamy się w Muzeum przy pl. Farnym 3. Od 16 do 18 stycznia, w godzinach od 13:30 do 15:30. Na warsztaty obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona. Zajęcia są bezpłatne, natomiast uczestników obowiązuje bilet wstępu za złotówkę do nabycia w kasie Muzeum.

(MZW)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl