TworzymyGłos Regionu

„Muzealny zwierzyniec” – propozycja na ferie zimowe

Czwartek, 10 stycznia 2019 o 13:48, aktualizacja Poniedziałek, 14 stycznia 2019 o 14:03, autor: 0 324
„Muzealny zwierzyniec” – propozycja na ferie zimowe

Muzeum Ziemi Wschowskiej zaprasza dzieci ze szkół podstawowych na Ferie w Muzeum. Dlaczego „Muzealny zwierzyniec”? Ponieważ inspiracją do twórczych działań będzie publikacja Międzynarodowego Centrum Kultury i Wydawnictwa Dwie Siostry pt. „Zwierzyniec. Okazy wybrane”.

Prezentuje ona w bardzo ciekawy sposób zwierzęta w polskiej sztuce. Są tam królewskie arrasy i wielkie dzieła mistrzów malarstwa, i eksponaty z Muzeum Plakatu, a ponieważ Muzeum Ziemi Wschowskiej ma Lwa Muzealnika, który jest najlepszym przewodnikiem i najciekawiej opowiada o muzealnych skarbach, z nim też spotkają się uczestnicy warsztatów. Dodatkową atrakcją będą konkursy, których zwycięzców nagrodzimy pięknymi książeczkami.

Zapraszamy w podróż przez świat zwierząt, który fascynuje ludzi od zarania dziejów. Spotykamy się w Muzeum przy pl. Farnym 3. Od 16 do 18 stycznia, w godzinach od 13:30 do 15:30. Na warsztaty obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona. Zajęcia są bezpłatne, natomiast uczestników obowiązuje bilet wstępu za złotówkę do nabycia w kasie Muzeum.

(MZW)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaWschowaKoncert Podziękowań
25.03.20190 631
23 marca Stowarzyszenie Kultury Ziemi Wschowskiej w Koncercie Podziękowań zaprezentowało to, co ma najlepsze w swoich szeregach, czyli występy mażoretek oraz Młodzieżowej Orkiestry Dętej. Zani...
nazwa
Sukcesy uczniów SP2
25.03.20190 376

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl