Muzealne Zoo - ferie w MZW

Czwartek, 02 lutego 2017 o 16:18, aktualizacja Czwartek, 09 lutego 2017 o 16:44, autor: 0 948
Muzealne Zoo - ferie w MZW

Trzy dni zajęć pod hasłem: Muzealne Zoo przygotowali dla dzieci na czas ferii zimowych pracownicy Muzuem Ziemi Wschowskiej. Dzisiaj z kamerą i aparatem podglądaliśmy gdzie w muzuem możemy odnaleźć zwierzęta.

Program dla młodzieży w czasie przerwy czy to zimowej czy letniej to już stała propozycja Muzeum Ziemi Wschowskiej, które pokazuje, że przestrzeń muzealna wcale nie musi kojarzyć się tylko z wystawami. Tym razem w trakcie trzydniowych zajęć młodzież wpadła na trop zwierząt, które odnaleźć można w siedzibie MZW. Niektórzy wypatrzyli ich wiele ponad sto. 

- Każdego dnia wraz z dziećmi podejmujemy inne działania, ale wszystkie wpisują się w hasło poszukiwania zwierząt, ukrytych w muzealnych ekspozycjach. Właśnie przed chwilą zakończyliśmy eksploracje wystaw stałych, gdzie niektóre dzieci znalazły nawet 140 okazów zwierząt - mówi Magdalena Birut, specjalista ds. edukacji Muzeum Ziemi Wschowskiej. - Angażujemy się w zadania plastyczne, różnego rodzaju zadania i zabawy, które dotyczą symboliki zwierząt czy relacji człowiek-zwierzęta. Pokazujemy także dzieciom jak ten świat zwierząt był wyrażany na przykład w starych podręcznikach. 

W zajęciach każdego dnia uczestniczy 25 dzieci, które chętnie poznają muzealny świat i są zadowolone z czasu spędzonego w muzeum, tym bardziej, że niektóre z nich już nie pierwszy raz korzystają z przygotowanych zajęć. 

- Bardzo nam się podoba, każdego dnia przygotowane są dla nas różne zabawy. Niestety jutro jest już ostatni dzień i trochę szkoda, ponieważ bardzo miło spędzamy czas na tych zajęciach - opowiada Liwia. - Jestem już drugi raz tutaj na zajęciach, bo brałam w nich udział również w wakacje.

- Ja jestem pierwszy raz, ale bardzo mi się podoba i myślę, że jeszcze będę wracać do muzeum na zajęcia- dodaje Maja.

Jutro dzieci poznają drugi budynek należący do Muzeum Ziemi Wschowskiej, kamieniczki przy Placu Zamkowym 2, gdzie w trakcie zajęć zapoznają się między innymi z pracami Eugeniusza Geta Stankiewicza.

(olek)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl